Skocz do zawartości

Rumunia i Krym 2013


tosik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rumunia, drogi nie najgorsze. Sam Krym także nie najgorsze ale sama Ukraina pomijając drogi ekspresowe to już raczej dramat. Na Ukrainie szczególna uwagę trzeba zwrócić na odcinkach dobrej nawierzchni na zatopione studzienki- tam nadlewają asfalt nie dziwigając ich do góry :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja być może byłbym chętny skoczyć do Rumunii. Tylko mi raczej by pasowało weekend Majowy + przełużenie weekendu.

Tylko nie wiem czy na tamte drogi CBR 1100XX będzie się nadawać.bo słyszałem że drogi są straszne.

 

Ja również poleciałbym w weekend majowy :-) Też zastanawiam się czy mój motong się nadaje???(VZR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez przesady to jest cywilizowany kraj . Niedługo będziecie chcieli tymi swoimi motongami po dywanach jeździć albo nosić je na rękach . Trasy w Rumunii są tak popularne że nie ma chyba w lato weekendu żeby któraś marka i model się tam nie pojawił . Ja rozumie że obawy to mógł mieć gościu co pojechał Hayabusą na wycieczkę przez Syberie , Mongolię . Nie martwcie się tylko jedźcie a wrócicie z bananem na twarzy :crossy:

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Pablo. Zaryzykuję i powiem, że w Rumunii są lepsze drogi niż w Polsce.

Zupełnie bez żadnego ryzyka powiem, że lepsze niż na Lubelszczyźnie.

Na pierwszym CPN-ie kupcie mapę Rumunii i zwracajcie uwagę na kolory dróg.

Czerwone i pomarańczowe są ok, żółte dziurawe, a białe to off road.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc musimy się trzymać razem

Witam jakieś sugestie trasy dotyczące dojazdu na krym czy zwiedzania samego krymu? Ja byłem tam trzy razy ale dwa razy to był szybki tranzyt do portu w Kerczu a z tamtąd dalej na południe Rosji a tylko raz trochę pojeździłem po samym półwyspie. Chciałbym zobaczyć stolicę tatarów Bakczysaraj i skalne miasto czufu kale wszystko do uzgodnienia, trochę ładnych miejsc tam widzialem i sam mogę coś polecić Edytowane przez urbacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi drogami to nie tak do konca. chyba, ze cos sie zmienilo od dwoch lat. czesto bywam w Moldawii i tam jest poprostu koszmar jadac autem, nie mowiac o motorach. Pare razy jechalem przez Rumunie i bylo lepiej, ale nie najlepiej.

 

Odnosnie cywilizacji, to jeszcze spora czesc ludzi nie widziala telewizora :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że są i takie drogi

ale myślę że CBR przeżyje.

 

Ogólnie chciałbym tam pojechać pojeżdzić konkretnie pozwiedzać, może wyskoczyć na jakaś imprezkę tam gdzieś do klubu zobaczyć jak tam wyglada życie rozrywkowe, na pewno chciałbym odwiedzić zamek drakuli itp... no i te Rumuneczki

Widze że są osoby które wyrażałyby chęć w Lipcu mi raczej bardziej pasowałby długi weekend Majowy + przedłużenioe weekendu o tydzień.

Jeszcze trochę czasu jest do Maja będę tu zaglądał i zobaczy się co się wylkaruje, wstępnie obecnie 50/50 byłby mój znajomy chętny bryknać się ale to nic pewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ale sie usmialem ogladajac ten film :D Wspolczuje ze tacy ludzie jezdza na tirach. Gostek pewnie "Pan Wielki Tirowiec " niech najpierw wezmie kodeks i poczyta co to jest droga ekspresowa :D widać tez ze sam nie wie co bredzi bo za chwile "droga ekspresowa" zmienia sie w główna "autostradę " Poza tym widać jak wol znaki ze są roboty drogowe !!! Przecież kiedyś asfalt tez tam muszą zrywać . Żal ze jeszcze ludzie swoją głupota sie chwala w internecie :-( Jak masz brać takie uwagi do siebie to lepiej nie jedz nigdzie tylko siedź w domu

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze..... Pablo, on pewno jechał z nitrogliceryną :biggrin:

A pomijając to wszystko, to powiem że ludzie mają skłonności do siania dramatyzmu :cool:

No i chyba nie wszyscy wiedzą że najładniejsze Rumuneczki handlarze wywieźli już dawno na zachód :biggrin:

Edytowane przez wajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet z linka ewidentnie minął się z powołaniem.

Powinien dzieciom bajki na dobranoc opowiadać.

Lepiej nie bo żadne by nie zasnęło :D

a co do gościa z linku to nie wiem czy oglądaliście następne jego filmy . Jeden jest o maluchu . W rolach głównych występują : Fiat 126p i dalej mama i ...on :D Cała historia malucha i końcówka z komentarzem : " na zawsze pozostaniesz w naszych sercach " :banghead: A autor pozostanie na zawsze w mojej pamięci :ohmy:

 

Kurcze..... Pablo, on pewno jechał z nitrogliceryną :biggrin:

A pomijając to wszystko, to powiem że ludzie mają skłonności do siania dramatyzmu :cool:

No i chyba nie wszyscy wiedzą że najładniejsze Rumuneczki handlarze wywieźli już dawno na zachód :biggrin:

Krzychu to fakt że coś mało ich było :-(

Edytowane przez _Pablo_

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z drogami, Rumuneczki znająjda się :) tylko czy ktoś by orientacyjnie by reflektował plecieć w weekend majowy + tydzien.

 

W tym terminie nie zobaczysz, a w zasadzie nie przejedziesz sie dwoma najlepszymi trasami czyli Alpiną i Fogaraską bo będą leżały pod śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..generalnie Amen ... ale może będziesz miał trochę szczęścia i na Transalpine się załapiesz ..gdzieś tam wcześniej podałem ci stronę ichnich służb drogowych tam pokazują się komunikaty o zamknięciu poszczególnych dróg ... trzeba obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...