Jump to content
Robert J.

HARLEY mój kumpel - co w nim dzisiaj zrobiłem.

Recommended Posts

Witam

Widziałem podobny temat i mi się bardzo podobał, chciałbym aby i Waszym gustom on podszedł. Bardzo miło widziana dokumentacja w postaci opisu i zdjęć z wszelakich napraw/zmian, mechanicznych jak i wizualnych. To czego nauczyliście się podczas danej roboty a innym ułatwi to życie przy tym samym.

Zacznę od siebie..

Pierwszą zmianą w moim Harley'u była kierownica z 1" na 1 1/4 cala z kablami prowadzonymi wewnątrz. Kierownica jest dość szeroka ma 114 cm. Moim zdaniem ostrzejsze manewry łatwiejsze są do wykonania kierownicą węższą, tą która była w standardzie. Wizualnie dla mnie ładniejsza jest obecna, co do kabli oryginał jest za krótki i trzeba przedłużać specjalnym zestawem.

-PAXP-deijE.gif

Zawsze wymieniam kiere, siedzenie itp... ale kable przedłużam kabelkiem + lutownica. Ja dopiero szykuje się do zmian.

Mam pare fote z poprzedniego HD jak właśnie dłubałem przy sterze lub jak robiłem siedzenie żelowe.

Temat spoko :)

ostatnio wymienilem kable do akumulatora w sporcie,wkurzalo mnie to,ze te fabryczne sa takie krotkie

kupilem dlugie z innych moto

teraz moge spokojnie podladowac go i sprawdzic jego stan przy okazji

ma to jeszcze jeden wazny plus,bez znaczenia jest teraz pozycja biegunow

Edited by BLACKY4

TYPE O NEGATIVE

A to nie lepiej kupić ładowarkę, a w komplecie przeważnie jest wtyczka do podłączenia pod aku. Pod klemy i kable daje się dodatkowo wyjścia na wtyczkę, wtyczkę wypuszcza gdzieś tam pod ramą/siedzeniem. A później wracając do garażu podłącza ładowarkę prosto do wtyczki. Nic nie trzeba odkręcać, kombinować. Polecam takie rozwiązanie.

Masz racje jest cos takiego,tylko mialem na uwadze jeszcze to,ze pomiedzy akumulatorami sa spore roznice cenowe czasem

tzn. te polecane do HD sa drozsze niz te do innych moto z plusem po drugiej stronie,o podobnych parametrach

i pomyslalem sobie dlaczego mam placic duzo wiecej,za praktycznie ten sam ,tej samej firmy (roznica polozenia biegunow tylko)

bo nazywa sie,ze jest do HD ?

a kable kupilem uzywane z innych motocykli,ale w dobrym stanie,za pare groszy,przez internet

z wymiana tez nie bylo problemow

Edited by BLACKY4

TYPE O NEGATIVE

Co do akumulatora to wydaje mi się całkiem przyzwoity MotoBatt. Ja takiego kupiłem do Softaila za jakieś 300 zł i na razie nie narzekam, choć czasem nie dawał rady nawet z 2kW rozrusznikiem, ale to nie jego wina tylko moich 100 cali i stopnia sprężania 10:1. Od czasu jak założyłem dekompresatory (które tam od zawsze powinny być) to jest idealnie.

Ale wracając do MotoBatta to ceny niskie, a wysoka jakość, aku jest wykonane w technologii AGM, czyli nic Ci się nie wyleje, bezobsługowy. U nas na AGM mówi się żelowe akumulatory choć to nie to samo. Ale oryginalne HD też nie są żelowe tylko AGM :-) Każdy aku jest tak wykonany i jest sprzedawany z nakładkami, że można go stosować do wielu maszyn. Można tymi nakładkami regulować wymiary no i oczywiście w każdym można mieć + i -, z której strony się zapragnie :-)

Ja kupiłem go po przeczytaniu testu akumulatorów (warto sobie poczytać), no skoro bez problemu daje rade odpalać pick-upa z 6.8l V10 :-), przechowywany przez wiele miesięcy bez doładowania wciąż ma mnóstwo energii, zresztą zajrzyj do testów poniżej.

Poniżej testy:

http://www.intruderalert.com/cafe/index.cfm?page=topic&topicID=157926

http://www.intruderalert.com/cafe/index.cfm?page=topic&topicID=176271

No może dobry, pewnie i lepszy byłby Odyssey ale to zupełnie inna bajka cenowa.

Guest kejti08

kierownice nie kierownice :D my w styczniu wyglądaliśmy tak:

4856651400_1353608525.jpg

a co do akumulatora to używam i polecam tej firmy:

http://www.malyhd.pl...ter_eu-037.html

znacznie taniej niż HD a ten sam producent tylko bez znaczków

Edited by kejti08

Jeśli chodzi o aku to firma SVR nie robi ich dla HD,jest to całkiem inny producent,i wcale nie jest taki tani, bo do Turinga kosztuje 800 zł,a oryginał jakieś 900 zł.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Dla HD podobno robi DEKA. Miałem taką kupić w tym sezonie ale skusiłem się na Yuasę bo mieliśmy na stanie. Zadowolony jestem, urywa korby na starcie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

W testach, do których podałem linka wraz z Motobattem było testowanych kilka aku, m.in. SVR i blado wypadł przy Motobatt. A przede szystkim cena - Motobatt o tych samych parametrach, jak nie lepszych to 300 zł. CCA jest takie samo 310A, choć nie wiem czemu na aukcjach jest 280, ale pewnie to od tego zależy, że CCA jest podawane dla różnych temperatur, najczęściej dla 0 st. C, ale na allegro jest podane dla MBTX20U (Softail, Dyna) 280 CCA ale dla temperatury -18 st. C. A ponadto SVR ma 18Ah a Motobatt 21 Ah, to spora różnica na "+". Nie żebym reklamował firmę, ale 300 zł i 670 zł to spora różnica i nie znam powodu dla którego SVR jest dwa razy droższy, no bo np. oryginalny HD ma znaczek Harleya, a to już powód aby był trzy razy droższy :)

Do Kejti: A czy przypadkiem tej dolnozaworowej śliczności w tle to nie widziałem na Customach w Katowickim Spodku dawno temu zimą??? Piękny!!! ja składam teraz WL więc jestem wyczulony na tego typu piękno :)

Edited by Piotra

Robert J.- jeśli można wiedziec, gdzie nabyłeś tą kiere 1 1/4"?

Fajny ma kształt i mam plana zapodac taką lub podobną do swego Heritage. :wink:

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia''

Robert J.- jeśli można wiedziec, gdzie nabyłeś tą kiere 1 1/4"?

Fajny ma kształt i mam plana zapodac taką lub podobną do swego Heritage. :wink:

Kierownice kupił mi kolega w stanach, ja chciałem tylko grubą i szeroką :biggrin:. Nie jest to chyba kierownica akcesoryjna HD (z tego co pamiętam akcesoryjne są inaczej gięte), to jest jakaś customowa. Podobała mi się na zdjęciu i też była kupiona na pałę :wink:, do końca nie wiedziałem jak to będzie wyglądać. Jak zacząłem przeglądać kierownice to trwało ze dwa tygodnie, masakra tyle tego jest.

-PAXP-deijE.gif

Guest kejti08

Ja miałam w sporcie 1 1/4 fajnie wyglądał jak dla mnie chociaż mało komu się podobało

Pan Adam skrócił wątek wedle uznania. Ja skróciłem bardziej. Trzymajmy się tematów chociażby minimalnie. Do plotek jest odpowiedni temacik. Pzdr.

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Ja miałam w sporcie 1 1/4 fajnie wyglądał jak dla mnie chociaż mało komu się podobało

Masz jakieś foty,może coś wrzucisz do wglądu?

Pan Adam skrócił wątek wedle uznania. Ja skróciłem bardziej. Trzymajmy się tematów chociażby minimalnie. Do plotek jest odpowiedni temacik. Pzdr.

Pan Adam skrócił watek OK. Jak sobie pomyslę ile czasu mnie kosztowało napisanie tych moich bredni to sie odechciewa.

Qurim- kasuje się łatwo... :wink:

Edited by fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia''

sporcik mnie nie interesuje, natomiast zamek tak ...pewnie do godziec - zgadza się ?

Pan Adam skrócił watek OK. Jak sobie pomyslę ile czasu mnie kosztowało napisanie tych moich bredni to sie odechciewa.

Qurim- kasuje się łatwo... :wink:

Ano. Rację masz. Nad Twoim ostem zastanowiłem się chwilkę, wahając się. Ale jeden post byłby niczym, a cała dyskusja była konfliktowa, moim zdaniem. Do plotek dlatego nie poszła lecz w kosmos.

Tak na przyszłość zapamiętajmy aby nie pisać długich postów tam gdzie nie mają one związku z tytułem tematu, co by potem nie było rozterki nad usunięciem. Najlepiej by było wcale nie pisać jeśli nie ma związku z tematem, ale tak się nie da, więc okroić post polecam. A jeśli jaki problem ma pozostać widoczny to nie wstydźcie się zakładać o tym nowy temat.

Jakby kto pytał to ja jestem ten BRZYDAL co ma nos jak klama od zachrystii :wink: a nie Qurim, on oczyścił atmosferę na moją prośbę.

Dzisiaj zrobiłem małe przygotowania do końca świata, krucjaty, gradobicia, niespodziewanych odwiedzin teściowej, itd.czyli: nowe oleje, fuel tanken + stabilizatoren, wosk w aerozolu na całą brykę, smar na skóry, aku na chatę, a resztę graciarni przykryłem pierzynką i dałem buziaka w rure. Czeka na mnie jeszcze paka z krytykowanymi wszędzie Dunlopami, ale nie mogłem się oprzeć temu białemu pasowi :biggrin:

Zapomniałem dodać, co do smaru do skór używam pasty do siodeł kupuję w art. jeździeckich, nie jest droga a znakomicie spełnia swoje zadanie, skóra nie pęka pod wpływem mrozu i nie wysycha tak szybko.

-PAXP-deijE.gif

Kiera i gniazdo USB - gniazgo ukryte, kabel z mini USB z przodu za lampą ;)

Kiera 13" Custom Chrome, do tego Badlanderek i zestaw szybkiego montażu sissybar/bagażni...

i ładny golas będzie ;)

post-3502-0-33993400-1358517355_thumb.jpg

post-3502-0-45409500-1358517376.jpg

No, no... Kozak będzie motÓr. :buttrock:

Jaram się białym kolorem motocykla. :biggrin: Wszystkie teraz czarne jeżdżą. Chociaż auto mam białe i doprowadza mnie do szewskiej pasji, ale to zimą głównie.

Ładnie... linki musiałeś zmieniać?

Szafir, brakuje w garażu jednej rzeczy, jest to niezbędne żeby prawidłowo przeprowadzać naprawy, wszystko wtedy się udaje, a i maszynie raźniej w garażu stać.

- gołych babek na ścianach :biggrin:. Jak taki Hary napatrzy się na cycki to potem pali od pierwszego strzału.

-PAXP-deijE.gif

Ładnie... linki musiałeś zmieniać?

Szafir, brakuje w garażu jednej rzeczy, jest to niezbędne żeby prawidłowo przeprowadzać naprawy, wszystko wtedy się udaje, a i maszynie raźniej w garażu stać.

- gołych babek na ścianach :biggrin:. Jak taki Hary napatrzy się na cycki to potem pali od pierwszego strzału.

1. linki gazu zmieniłem, przewody elektr przedłużałem. sprzęgło i hamulec hydraulika... więc też czeka mnie zmiana. chociaż sprzęgło chyba da radę 2. gołe baby są wyżej ;). czyli na wysokości wzroku choppery, a jak się rozmarzę to patrzę w góre ;)