Skocz do zawartości

Jaki motocykl dla poczatkujacego do 5000zl?


wiktor008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Na forum zarejestrowalem sie juz sporo czasu temu ale od czasu tamtego nie mialem stycznosci z motorami, jednak zainteresowania ciagna w te strone co rok to bardziej. Na poczatek chce z gory przeprosic za brak polskich liter jako ze pisze z ang. komputera z UK i nie mam tu takich zainstalowanych. Zyje w Londynie i tutaj wlasnie chce kupic pierwszy swoj motor jako ze mam juz dosc straty czasu na stanie w korkach i komunikacji publicznej. Ale tez i chcialbym wreszcie spelnic marzenie. Chcialbym spytac co polecalibyscie kupic jako pierwszy motorek ktory sluzyc mialby do dojezdzania do pracy i na zakupy czasem. Cos nie bardzo mocnego rzecz jasna jako ze juz wiele lat minelo od czasu gdy ostatni raz jechalem jakas tam motorynka czy komarkiem i od nowa trzeba sie nauczyc. Poza tym nie mam prawka na A wiec tylko do 125 moge tu jezdzic na legalu. Mysle nad skuterami z automatyczna skrzynia biegow ale waham sie co do pojemnosci. Wiele osob smiga 50-kami ale ja jestem dosc sporym chlopem i ciezkim i dodatkowo chcialbym czasem kogos na tym motorku podwiezc (zone itd); wiec pod jakas wieksza gorke takie 50cc z dwoma doroslymi osobami to chyba nieco za malo.. Mysle zatem nad 120 -125 i jest troche ofert rowniez z takimi silnikami. Motor oczywiscie z drugiej reki bo na nowy jeszcze nie stac. Jednak tu nie jestem pewny. Generalnie trzymam sie zasady ze im mlodsze tym lepsze bo mniej wyeksploatowane i pewniejsze oraz latwiej o czesci w razie usterki. Ale czy na pewno..? Czy lepiej kupic prawie nowy chinski model noname znikad czy moze cos starszego ale markowe jak yamaha czy honda.. Stylistycznie rowniez bardziej podobaja mi sie motocykle starsze - wiekszosc skootrow wyglada po prostu smiesznie dla mnie i zastanawiam sie czy sam bym smiesznie na czyms takim nie wygladal i nie czul sie zenujaco..? Nie znam sie niestety na motocyklach wiec stad te pytania. Ludzie pisza i mowia rozne rzeczy. Ciezko jest cos wybraca i ustalic jaka jest prawda. Mam na oku na razie dwie oferty do ktorych linki ponizej, Nie musze oczywiscie chyba wspominac ze motorek musi miec siedzisko dwumiejscowe.. Jak inaczej kogos zabrac za plecy..?

Wiec oto co znalazlem co mnie zainteresowalo:

 

http://www.gumtree.com/p/cars-vans-motorbikes/yamaha-tw-125/1002344900#gallery-item-full-6

 

oraz bardziej skuteropodobny i mlodszy nieco:

 

http://www.gumtree.com/p/cars-vans-motorbikes/honda-125-pes125-ps-125-lead-sh-cbf-cg-cbr-psi/1002530734

 

 

Obydwa motocykle wygladaja na dwu-osobowe. Ta yamaha starsza jest blizsza mojemu typowi. Choc spory skuter mysle ze tez bylby ok. Jakie marki jeszcze polecacie i czy tymi w ogole modelami warto sie interesowac. Wiele jest ofert tanich tzw. "pitbikes" ktore wygladaja jak crossy ale chyba nie sa dopuszczone do ruchu drogowego wiec bez sensu dla mnie. Co mozna sobie calkowicie odpuscic..? Mysle ze chcialbym cos co nie jest bardzo stare - tak jak te to najstarsze. Nie chce zeby to sie ciagle psulo i miec wiecej problemu niz pozytku. Motorek ma byc nie zawodny do spokojnej jazdy na co dzien. Trwaly i oszczedny. Prosze o porady lub modele ktore warto sprawdzic i info co lepiej sobie odpuscic czy wrecz omijac szerokim lukiem w poszukiwaniach. Motor chcialbym nabyc do konca br roku.. Bardzo prosze o wyrozumialosc i z gory dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie znalazlem jeszcze dwa typy... skutery obydwa nad ktorymi sie zastanawiam:

 

http://www.gumtree.c...-125/1002433325

 

oraz:

 

http://www.gumtree.c...uzuki/113091120

 

z przewaga bardziej na ten drugi bo ladniejszy i lepiej wyglada oraz mlodszy. A ten proponowany przez kolege yamaha vity to jak sie prawuje?? jest w porzadku..? Tzn czy nie ma z nim zadnych problemow i usterek? O swoim pierwszym typie tej Yamahy TW poczytalem ze niezbyt wygodna dla ludzi o wzroscie ponad 180cm czyli i dla mnie pewnie tez.. Szkoda.. No ale poczytam teraz o proponowanych typach przez kolege. Yamaha wirago proponowana przez kolege z tego co czytam po opiniach to troche za malutka dla wysokich ludzi powyzej 180cm wzrostu wiec odpada. Poza tym nie przepadam za stylistyka choperow.

Edytowane przez wiktor008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuter? jesteś tego pewny że chcesz jeździć kiblem?... Yamaha Virago 535? do pracy czy na zakupy z żoną? ahh dobrze zę to tylko twoje zdanie..

 

No o toz wlasnie to.. Nie jestem pewny niczego bo nigdy nie mialem zadnego i nie wiem co wybrac. Wiem tylko (tzn domyslam sie) ze 50cc to nie jazda zwlaszcza jak sie kogos zabrac. Wirago ludzie w internecie pisza ze jest za mala i smiesznie sie wyglada nie mowiac o komforcie wiec to nie moja opinia tylko internautow ktorzy nia jezdzili.. Wiec co polecasz kolego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no skuter taki np Yamaha Aerox... uciągnie i dwie osoby i ładną prędkość rozwinie i jest wygodne do poruszania się w większym miastach(korki,zakupy itd) Yamaha Virago to jest czoper to juz jest bardziej jako styl życia a nie jako motorek na potrzeby które opisujesz w temacie... na motorkach ze skrzynią manualną z taką pojemnością niewiadomo jakby ci się np jeździło z żoną jeśli mówisz ze jesteś troche duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka alternatywa? do czego?

dajcie sobie spokój z wciskaniem ludziom czoprów! - jako motocykle użytkowe nie mają racji bytu!

a do "zakładacza" - "pierwszy motocykl" to najczęściej podejmowany temat - poczytaj

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! No tak tak wiem.. Na pewno juz takich tematow bylo sporo ale kazdy czlowiek ma inne potrzeby i cele wiec i inne zapatrywania na rozne kwestie. Jednemu potrzebna wyzynarka do terenu ktora da rady jezdzic po wszczedzie bez patrzenia na komforty, drugiemu cos do szalenstw na weekendy po szosach za miastem innego cos na dojazdy do pracy a jeszcze innemu cos na dluuuugie trasy. Nie ma motocykla uniwersalnego. Moje zalozenia przedstawilem na poczatku. Jest mi potrzebna w miare lekka i bezobslugowa maszyna do jazdy po zatloczonym miescie (zadnych tras) ktora nie zedze ze mnie masy kasy na paliwo ale spokojnie dojade nia do pracy i z powrotem. Od czasu do czasu zahaczajac sklep czy podrzucajac swoja pania gdy akurat zobacze ja wracajaca samotnie z pracy. Czy chocby zawioze dzieciaka do szkoly czy na basen. Pomyslalem wiec o 125cm i konstrukcji alla skuter. Sa chyba najpraktyczniejsze. Czy znacie lub macie jakies informacje chocby o tych co podalem Wam w linkach? czy sa warte uwagi czy lepiej te akurat modele odpuscic. Chopery faktycznie to chyba raczej nie bylby trafiony wybor. Mysle jeszcze nad jakims niestrudzonym enduro. Ale tu chyba nie wiele jest w takiej malej klasie..?

Prosze o rozwijanie tematu jesli to nikomu nie przeszkadza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ybr, varadero, gn,

jak enduro i to turystyczne to tylko varadero, wygodne, spore z możliwością zaadoptowania kufrów. Bardzo zwrotne moto, nie takie ciezkie koło 190 kg z płynami, mało pali. Można zastosować do turystyki

Edytowane przez cinekban87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie , że autor tematu już dawno zdecydował się na trochę większy taboret i chce tylko utwierdzić się w słuszności swego wyboru.Każdy kto ma zamiar jeżdzić motocyklem raczej wie czego chce i co mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie , że autor tematu już dawno zdecydował się na trochę większy taboret i chce tylko utwierdzić się w słuszności swego wyboru.Każdy kto ma zamiar jeżdzić motocyklem raczej wie czego chce i co mu się podoba.

 

nie każdy wie, zwłaszcza jak dopiero zaczyna - od tego są porady

przewagą kibla nad jakimkolwiek innym motocyklem jest osłona, jaką zapewnia jadącemu - wiem, bo z tego względu kupiłem i skutecznie użytkuję od kilku lat niezawodnego staruszka. pokropi w drodze? żaden problem, nie potrzebuję nawet zmieniać butów; używam cywilnych ciuchów, tylko kask i ewentualnie nieprzewiewna kurtka (plus jakieś nakolanniki jak temperatura wiosną czy zimą spada). na motocyklu klasycznej konstrukcji nawet drobny deszcz oznaczałby zabrudzenie i przemoczenie zwykłych butów

co do modeli nie pomogę, dawno wypadłem z obiegu odkąd szukałem dla siebie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i to sa swietne porady.. juz cos znowu sie cennego dowiedzialem od doswiadczonego uzytkownika. enduro ktore proponujecie naprawde mi sie podobaja. tylko jak z cenami. w wiekszosci widze ze to marki honda i yamaha ktore proponujecie. Na pewno sa to najlepsze marki. Ale co z innymi typami..? czy nic poza tymi nie jest godne uwagi?

Zastanawia mnie rowniez jak to jest z latwoscia w kierowaniu porownujac takie endura a skuter nawet tej samej marki i przy tej samej pojemnosci oczywiscie. Czym latwiej sie manewruje i na ktory z tych sprzetow latwiej jest wsiasc drugiej osobie czyli ewentualnemu pasazerowi. Na co powinienem zwrocic uwage przede wszystkim kupujac taka maszyne..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...