Skocz do zawartości

Szanowni instruktorzy - co Wy na to? Ustawa o kierujących...


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

W Warszawie jest Pani egzaminator, która twierdzi że nie ma możliwość przejechania wolnego slalomu bez pół sprzęgła.

Czyli dała do zrozumienia, że WOLNO ze sprzęgła korzystać. Natomiast w wielu miastach nie wolno, bo tak sobie wymyślili ci na etatach egzaminatorów...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dała do zrozumienia, że WOLNO ze sprzęgła korzystać. Natomiast w wielu miastach nie wolno, bo tak sobie wymyślili ci na etatach egzaminatorów...

 

O kurcze, to nawet nie wiedziałem nic o takich praktykach :( Zaczyna się robic horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie proste pytanie: na podstawie jakiego przepisu zostane uwalony jesli przejade slalom na sprzegle?

Jak ja zdawalem bylo zaraz po burzy. egzaminator kazal leszczowi przede mna rozpedzic sie i hamowac awaryjnie. Skonczylo sie dzwonem i odarciem reki.

 

Jak przyszla moja kolej hamowanie awaryjne zrobilem z 35 km/h z taka dynamika zeby sie przypadkiem nie wyrznac. Zostalem zbluzgany, ze to bylo zadne hamowanie awaryjne. Odszczeknalem sie, ze zarowno predkosc, jak i hamowanie dostosowuje sie do warunkow panujacych na drodze. A jak bede jechac kiedys w miescie i bedzie trzeba hamowac awaryjnie to zahamuje tak mocno jak sie da, a tutaj nie zamierzam.

 

Egzaminator nawet nie wpisal tego jako blad...

 

Co za roznica w jakim stylu egzaminowany przejedzie slalom? Ma przejechac i koniec. To nie gymkhana, nie oceniamy czasu ani stylu przejazdu :)

Edytowane przez ouzo

leszcz wczesniej znany jako "lgawron"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę :

Pan jeździł bez prawa jazdy od 2006 roku swoją R6. Był na jazdach miesiąc temu. Kurs gdzieśtam skończył, ale nie powiedzianu mu nawet jak ma siedzieć na motocyklu. Przyjrzeć się tańcowi nóg w ósemce. Żal na to patrzeć.

https://www.youtube.com/watch?v=CLodq4HuHtE

 

Ludzie jeżdżą po ileś lat, ale NIE POTRAFIĄ prowadzić. Potrafią JAKOŚ ujechać.

 

Zdawalność 10% to nie norma, ale jak słyszę, że motocyklem się jeździ na półsprzęgle to się nie dziwię, że taka zdawalność. Jak dosiadu nie uczą, to się nie dziwię, że taka zdawalność. Jak nie ćwiczy się prowadzenia wzrokiem, to się nie dziwię, że taka zdawalność.

Czołem

Wrzuć film jak jeździ po szkoleniu u Ciebie, piszę całkiem poważnie.

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko radził nie wrzucać filmików z kursantami w zdecydowanie negatywnym kontekście zapewne bez zgody głównego aktora bo jest bo to nieładnie szczególnie w stosunku do kogoś kto płaci ci pieniądze. (od razu ucinam spekulacje - nie znam kolesia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kursanta przy manwerze omijania przeszkody zamknal opone z dwoch stron. Dzisiaj mial egzamin, egzaminatorowi szczena opadla, mi notabene tez.

 

Zaluje, ze nie filmowalem. tyle, ze foty opony zrobilem :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku odpowiednich urządzeń na szybkim slalomie mierzę czas od bramki do bramki.

3.4 s odpowiada 30 km/h na dystansie 28 m.

Dziś kursant na 12-tej godzinie regularnie zaliczał 2.8 sek, co odpowiada ~38 km/h. W linii prostej. Jadąc slalomem droga jest dłuższa niż 28 metrów więc musiał najeżdżać na slalom ~40 tki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się bez problemu pokonać ten manewr ze średnią prędkością większa od minimalnej. Większą paranoję zaczynają znowu robic egzaminatorzy. Mojemu kursantowi odpalił gladiusa na kilka sekund po czym stwierdził że się zagrzał i wyłączył. Kursant wjechał na ósemkę, podparł się nogą więc zjechał. Efekt: egzamin negatywny bo ponoć podczas zjeżdzania zahaczył kołem o linię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Wrzuć film jak jeździ po szkoleniu u Ciebie, piszę całkiem poważnie.

Pozdrawiam

Ten Pan był tylko na jedną godzinę, po dwóch dniach miał kolejne podejście do egzaminu i zdał, ale poszedł i tak bez wyćwiczonych dobrych odruchów, bez znajomości przeciwskrętu. Jakoś podołał.... Stwierdził, że na drogę to trzeba być przewidującym, a nie jakieś przeciwskręty i on w ogóle nie ma czasu na motocykl. Taki tam bełkot chorego.

 

Heniek przecież twarzy nie widać, a wideo niech będzie przestrogą. Mam teraz gościa, który nigdy nie jeździł motocyklem. Zrobił cały kurs za 1000zł, 20 godzin na CBF 250 i u mnie zostawi przypuszczalnie drugi tysiąc. Wideo po jego pierwszych minutach u mnie nie wstawię, ale wygląda to jeszcze gorzej. Zostawię sobie na swoje potrzeby szkoleniowe :)

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda na chwilę obecną nie szkolę ale czekam. może nie do czasu aż zlikwidują warsztaty ale do końca roku ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...