Skocz do zawartości

Barton tzr z 80 ccm na 110 ccm.


freaked10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Nadchodzi koniec sezonu, więc można pogrzebać przy motorku, a mianowicie:

W garażu stoi Barton tzr z cylindrem 80 ccm(zmieniony w salonie przy kupnie).

 

Zimą mam kilka planów związanych z jednośladem.

 

Otóż chciałbym zmienić cylek na 110 ccm, przy czym prawdopodobnie muszę zmienić wał i łańcuszek rozrządu, bo pieprznie zanim się obejrzę(jednakże prosiłbym o potwierdzenie tej informacji). Teraz (mierzony z Fordem Mondeo) leci około 90 km/h.

 

Na widok czachy tego motoroweru mam odruch wymiotny, do tego widoczność nocą jest słaba z tą lampą. Dlatego planuję wsadzić podwójną lampę okrągłą bądź pojedynczą. Kierunki zostaną, bo są fajne, diodowe.

 

Co idzie za lampą... Będzie trzeba skompletować licznik(obecny jest plastikowy, szpetny, do tego mój zaliczył kilka pęknięć od szlifu daaawno temu). Tutaj prosiłbym was o rady, możliwie tanie, pasujące... Zależy mi na wyświetlaczu biegu jałowego, wskaźniku paliwa(ew. samej rezerwy) no i prędkościomierzu wyskalowanego minimum do 120 km/h(wyświetlacz biegów przełożę z obecnego kokpitu).

 

W tylną lampę mam zamiar wsadzić światełko z Aprilli sr(jedną, lub 2 nad tym jeszcze pomyślę) - nie są drogie, a bardzo w moim guście :) . Co się z tym wiążę będzie trzeba zasłonić trochę dziury po starej lampie - czym? Szpachlą i malować?

 

Bartonek dostanie nową kierownicę, tzw. dragbar i okrągłe chromowane lusterka. A i tutaj nasuwa mi się pytanie - widziałem w motocyklach lusterka krótkie, przymocowanie do końcówek kierownicy - gdzie można takie uchwyty na lusterka dostać i jak to zamontować?

 

Niestety... pieprznął mi tłumik, jedna komora, czy co tam się oderwała z nitu i strasznie hałasuje metalicznym dźwiękiem, więc poleci nowy tłumik "fajka" wraz nowym kolektorem, który mam zamiar wykonać z kwasówki chromowanej na giętarce. Mocowanie tablicy zrobię sam(fabryczne jest długie, plastikowe... i po prostu nie podoba mi się).

 

Bak mam już zmieniony na niestandardowy, czarny i troszkę w innym kształcie.

 

Myślę, że dość jasno przedstawiłem wizję tego motorka. Prosiłbym o rady, uwagi...

 

Pozdrawiam,

Freaked.

 

 

PS: Ku zgodności z prawem barton nie jest zarejestrowany jako motorower lecz jako motocykl - to w razie wątpliwości.

Edytowane przez freaked10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się czy jest sens ładować w nią tyle kasy , wiadomo przyjemność i satysfakcja będzie napewno w zależności od Twojego zaangażowania , ale pomyśl czy nie lepiej sprzedać 80 dołożyć to co wydałbyś na nowe części i kupić 125 ;d

LwG! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zabieg nie wyjdzie mnie drogo, bo trochę części i tak już mam. Z zamiłowania lubię grzebać (wiecie no, rozłożyć żeby zoabczyć jak działa itd..) . Nie chodzi tu o to, żeby był to demon prędkości. Ten Barton to po prostu dobra baza na mój pomysł :) Wiesz, takie wewnętrzne spełnienie zapewnie mnie ogarnie, haha. Za części wyjdzie mnie około 800 zł plus ewentualne pomoce usług serwisów, mechaników przy składaniu. Jak go poskładam tak jak będę chciał na pewno w razie sprzedaży dostanę za niego więcej niż za stan, w którym teraz jest, a celującym nazwać go nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hmm... Wymieniasz tłumik to wsadź coś akrapivic czy leo vience (po prostu sportowy, nawet coś taniego-osiągi się poprawią mimo wszystko). Skoro lubisz grzebać to sobie pospawasz i dopasujesz. Lampa... to zależy od gustu. Ja bym wsadził takie jak są w triumph speed triple r. Licznik to poszukaj na allegro z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Chyba już za późno, ale jak poczekałeś z tą odnową to myślę, że pomogłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...