Skocz do zawartości

zabytek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów i proszę o pomoc!

Pojawił się w moim moto dość niespodzianie problem ze zmianą biegów. Wszystko zaczęło się prawdopodobnie od momentu gdy chciałem przewieźć motorkiem moją 6-letnią córkę.

W czasie gdy usadawiałem wiercącą się córkę na moto, osunął się on na lewą stronę i oparł na gmolu i być może dźwigni zmiany biegów (ale tego pewny nie jestem).

Po postawieniu motocykla, usadowieniu córki, włączyłem silnik wrzuciłem jedynkę, dwójkę i poturlałem się spokojnie jednak w momencie redukcji podczas nawracanie zauważyłem trudności z redukcją.

Luz wchodził bez problemu, zmiany na wyższe również.

Gdy później odpaliłem maszynę i chciałem ruszyć jedynka nie wchodziła wcale, dopiero naprawdę mocne naciśnięcie dźwigni (wręcz kopnięcie) umożliwiło zmianę biegu z luzu na jedynkę.

Regulacja linką sprzęgła nie przynosiła żadnej zmiany.

W czasie prób na parkingu zauważyłem, że czasami udaje się włączyć jedynkę, a mimo to pali się lampka kontrolna luzu (po chwili bieg wypada). Bieg daje się załączyć jedynie mocno naciskając piętą na dźwignię zmiany biegów.

Przełączając biegi ręką (naciskając na dźwignię) daje się wyczuć delikatne, rytmiczne bicie na tejże dźwigni zmiany biegów.

Co jest przyczyna i jak walczyć ze skutkami awarii?

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

Zabytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien ze dwignia nie opiera sie o cos ? , nie skrzywila sie itp ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy istnieje możliwość "przeskoczenia" mechanizmu wybieracza? Jeśli tak to poniekąd tłumaczyłoby to zaistniałe efekty.

Pozdrawiam

 

Zamykam temat, problem rozwiązany. Wybieracz ustawił się w pozycji uniemożliwiając wrzucenie jedynki. Pozdrawia i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...