Skocz do zawartości

Silniki 1,2 i 1,4 TSI


KonTrasT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dot. tematu. Kto ma, użytkował, naparawiał lub z racji zawodu wie coś na temat silników 1,2 lub 1,4 TSI montowanych w skodach. Przymierzam się do kupna rapida ewentulanie octavii z którymś z tych dwóch silników. W necie naczytałem się sporo na temat ich awaryjności i dużych kosztów naprawy, co bardzo mnie zniechęca do kupna jakiegokolwiek samochodu skody. Natomiast niezaprzeczalnym jest oszczędność w spalaniu przez te motory. Czy, ktoś z forum mógłby podzielić się swoją opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki silnik to tylko nowy, bo w wiekszości padł piec poniżej 10kkm.

Na gwarancji wymienia na nowy.

No, tak. Na gwarancji wymiana. A, co dalej. Po następnych 10k kolejna awaria?

Czyli potwierdza się, że lepiej sobbie dać spokój z tymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz kupić Octavie z tradycyjnym silnikiem 1.4 16v lub 1.6 8v zamiast 1.2 TSi lub 1.4 TSI. Oszczędność w zużyciu paliwa w silnikach TSI to kwestia dyskusyjna. W teście Ibizy 1.4 16v 85KM i 1.2 TSI 85KM wyszło, że samochodu te palą tyle samo mimo zapewnień producenta, że silnik TSI będzie palić wyraźnie mniej. Silniki TSI i niskie spalanie to według mnie bujda na resorach podawana przez koncern VW.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz kupić Octavie z tradycyjnym silnikiem ...1.6 8v

 

nie ma takiego silnika, jest 1.6 16V

ale o tym już pisałem

 

Pytanie dot. tematu. Kto ma, użytkował, naparawiał lub z racji zawodu wie coś na temat silników 1,2 lub 1,4 TSI montowanych w skodach. Przymierzam się do kupna rapida ewentulanie octavii z którymś z tych dwóch silników. W necie naczytałem się sporo na temat ich awaryjności i dużych kosztów naprawy, co bardzo mnie zniechęca do kupna jakiegokolwiek samochodu skody. Natomiast niezaprzeczalnym jest oszczędność w spalaniu przez te motory. Czy, ktoś z forum mógłby podzielić się swoją opinią?

 

ze względu na normy emisji spalin, tendencja jest taka, że robi się małe silniki i dokłada turbo

silnik 1.2 TSI w Polo to jeszcze rozumiem, ale 1.4 TSI w Passacie to nieporozumienie

czy to są awaryjne silniki ? nie sądzę

po prostu nie są poprawnie użytkowane,

140-konny doładowany motor 1.4, to nie wolnossący 130-konny 2.0

czyli jak w przypadku diesla, nie katować na zimnym, nie gasić od razu, pilnować oleju i będzie jeździł

a co do spalania to silnik doładowany zawsze będzie mniej palił niż wolnossący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to znaczy zywotny, ale w firmie mamy golfa 1,4tsi i pomimo 110 tys jedynie przeglady i zadnych awarii. Ale faktem jest, ze nie jest katowany

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za informacje. Nadal jestem głupi i wiem, że decyzja należy jedynie do mnie. Szukam nowego samochodu do 60 tyś. z ubezpieczeniem.Przyjąłem sobie założenie, aby znaleźć auto w miarę rozsądnie spalające (na pewno nie 9 i powyżej), nie disel (robię mało km - drugi samochód i dwa motocykle). Natomiast mam sporą rozbieżność co do marki i segmentu. Biorę pod uwagę octavię i rapida z uwagi na ich cenę i rozmiary. Ale po wertowaniu internetu obawiam się silników TSI. Fajny bagażnik jest w hyundaiu IX20, ale o jeździe próbnej oceniam fatalne zawieszenie i spalanie powyżej 9 litrów (przy mojej naprawdę ekonomicnzej jeździe). Dużo dobrych opinii czytam o yarisie 1,33. Małoawaryjny i ekonomiczny w spalaniu, ale tutaj bagażnik i mmiejsca wewnątrz za dużo nie ma. Auris przegkracza budżet. Ponieważ samochód będzie jeździł w 95 procentach w zakorkowanym mieście (no, nie tak jak w Wawa), to powinien być ekonomiczny. Może macie jakieś propozycje?

 

czy to są awaryjne silniki ? nie sądzę

po prostu nie są poprawnie użytkowane,

 

W tej sytuacji mógłbym kupić TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...