Skocz do zawartości

Hornet, fazer czy GSR?


Rekomendowane odpowiedzi

z tym spalaniem to się nie zrażam. W moim książkowe spalanie to 7l/100 a w trasie często schodzę blisko 5.1-5.5 l/100

 

tylko myślałem już o czymś z wtryskami. Z tych modeli, które podałeś widzę tylko gaźniki. Chyba, że wtryski są w nowszych a co za tym idzie - cena w górę...
Dlatego myślałem o hornecie 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Fazera z GSR masz np. tutaj:

http://www.scigacz.pl/Yamaha,FZ6,kontra,Suzuki,GSR,600,czyli,uliczna,lobuzerka,2166.html

Tu masz np. z kawą ER6n i yamahą MT03.

http://www.motocykl-online.pl/testy/Kawasaki-ER-6n-vs-Suzuki-GSR-600-vs-Yamaha-MT-03,3781,1

Za 14 tysi znajdziesz na pewno Bandita 1250 z okolic 2007/2008 - takie są ceny jeśli dobrze kojarzę.

Dorzucam do zastanowienia: Triupmha Sprint ST1050, Tiger1050, jeśli naked to speed triple lub street triple ze Triumphów.

Skoro jednak trochę tras ma być to chyba warto pomyśleć, żeby sprzęt miał owiewkę. Do przemyślenia masz jeszcze kwestie możliwości załadunkowych, podpięcia kufrów itd.

Możesz też spojrzeć w stronę turystycznych enduro

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne triumphy.... Jednakże mówiąc bez owiewki bardziej mam na myśli bez plastików. Bo mimo faktycznej wygody w trasie nie jestem zwolennikiem wyglądu Obudowanych maszyn. Jednak o wiele bliższe memu sercu są "golasy". więc o ile będzie miał tylko szybkę to mi w zupełności wystarczy ;) jestem przygotowany na jazdę taką maszyną. Z resztą po dziś dzień jeżdżę bez żadnego "rozbijacza" powietrza i robię niemałe trasy, więc jestem przyzwyczajony.

PS> apro po linku do porównania. Właśnie ten artykuł czytałem i po nim stwierdziłem, że poszukam czegoś innego jeszcze.. dlatego czekam z niecierpliwością na wypowiedź właściciela jakiegoś horneta:)

Edytowane przez Jirki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wielkiego sentymentu do horneta 600 polecam jednak GSRa z powodu wtrysku paliwa. Mechanicy to dziś przeważnie wymieniacze części, a znaleźć takiego który ogarnie dobrze gaźniki ciężko znaleźć. No i ramy w hornetach do 2007 roku też nie są idealne - gną się jak papier pod bakiem od byle ślizgu. Przy kupnie radze sprawdzić jak wygląda rama - wystarczy odkręcić dwie śrubki i dźwignąć lekko do góry.

Edytowane przez drzewo

www.moto-opinie.info - Opinie o produktach motocyklowych w jednym miejscu

Sklep motocyklowy Moto Opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślałem już o hornecie na wtryskach po 2007r. generalnie myślę właśnie o cb 900 2004-2007. Wcześniej myślałem o GSR, ale potrzebuję także coś w trasę a nie lubię, kiedy motocykl mi się kręci do 15k.

Generalnie jestem fanem chopperów/cruiserów, ale chciałem się przesiąść na szosóweczkę jakąś... dlatego jednym z głównych wygranych był hornet. jeśli nie znajdę nic ciekawego, to wsiądę na V-Maxa i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro myślisz o 900tce to naprawde bardzo dobrze myślisz :) Latam już 3ci sezon i jest to rewelacyjny sprzęt, rama nie jest z papieru, no i przede wszystkim jest moment obrotowy, którego brakuje w każdej 600tce :) V-Maxa bym sobie darował - znam dwie osoby, które na tym latały - moto głównie do jazdy na wprost.

Edytowane przez drzewo

www.moto-opinie.info - Opinie o produktach motocyklowych w jednym miejscu

Sklep motocyklowy Moto Opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

drzewo

Dzięki, w końcu głos kogoś, kto jest posiadaczem takowego modelu.... Mam pytanie, z którego roku posiadasz Hondę i czy jest możliwość jakiegoś kontaktu poza forum w celu dopytania o konkretniejsze rzeczy a nie spamowania postami?? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

drzewo

Dzięki, w końcu głos kogoś, kto jest posiadaczem takowego modelu.... Mam pytanie, z którego roku posiadasz Hondę i czy jest możliwość jakiegoś kontaktu poza forum w celu dopytania o konkretniejsze rzeczy a nie spamowania postami?? pozdro

 

Mam z 2002 roku. Napisz do mnie na PW - z chęcią odpowiem na pytania. :) Polecam także zajrzeć tutaj - jest troche opinii na temat 900ty, w tym moja :)

www.moto-opinie.info - Opinie o produktach motocyklowych w jednym miejscu

Sklep motocyklowy Moto Opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Cześć

waham się nad zakupem motocykli z tematu.

Ma to być moje pierwsze moto, nie ukrywam, że turystycznie też na pewno pojeżdze: np planuje tripa na ukraine.
Naczytałem się ze w gsr pękają ramy, ez fz jest twardy w jeździe a o Hornecie dużo pozytywów. Stąd mój temat- chciałem to zweryfikować. 

Budżet mam teoretycznie do 8k (info dla żony) ale w rzeczywistości dam i 15k jak trzeba. Optymalnie chciałbym zamknąć się w 12-13k.
Bylem w komisie i gość mówił mi, że hornety wyjątkowo w PL trzymają cene i ze 14/15 trzeba dać na pewno za sprawnego.

Powiedzcie mi, doradźcie, każde słowo i opinia i sugestia mile widziana. Nawet inne modele również widziane. 

Interesują mnie te modele (chyba?) po lifcie, tj hornet z tą lampą wkomponowaną, gsr i fz06 to samo. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę. ...

W końcu sensowne tematy zaczynają spływać na to forum.... 🙂

Ja się niestety nie wypowiem, bo sam szukam czegoś dla siebie na pierwsze moto, a zatem zupełny świeżak jestem...

Ale chętnie się przyglądnę temu co koledzy tutaj napiszą. 🙂

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, szubert said:

Budżet mam teoretycznie do 8k (info dla żony) ale w rzeczywistości dam i 15k jak trzeba. Optymalnie chciałbym zamknąć się w 12-13k.
Bylem w komisie i gość mówił mi, że hornety wyjątkowo w PL trzymają cene i ze 14/15 trzeba dać na pewno za sprawnego.

Pierwsza rzecz i najważniejsza, przestań słuchać handlarzy bo zedrą z Ciebie skórę. Sąsiad od 2 lat śmiga hornetem kupionym za 6 tys. i jedynym wkładem były w zasadzie tarcze hamulcowe. Mechanicznie bez zarzutu.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Limo napisał:

Pierwsza rzecz i najważniejsza, przestań słuchać handlarzy bo zedrą z Ciebie skórę. Sąsiad od 2 lat śmiga hornetem kupionym za 6 tys. i jedynym wkładem były w zasadzie tarcze hamulcowe. Mechanicznie bez zarzutu.

6k? Ale to chyba jakiś rocznik 2002? +/-
Ja szukam takiego 2007+

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...