Skocz do zawartości

Hornet, fazer czy GSR?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam co bardziej polecacie jeśli chodzi o nakeda 600'

mam do wyboru hornetke z 2006r lub gsr z tego samego rocznika motocykle sa w tej samej kasie więc jest dylemat stan techniczny również jest ok w jednym jak i drugim co myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć linka do tego gsr to postaram się zerknąć na foty czy wszystko ok. Sprzęty są bardzo porównywalne, za hornetem przemawiają upsy z przodu , których gsr nie ma. Kwestia gustu co Ci się bardziej podoba i co jest w lepszym stanie technicznym. W gsr bez crash padow przy slizgu w wiekszości przypadków masz porysowaną ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałbym horneta, wydaje mi się, że jest bardziej zunifikowany z innymi modeli hondy niż gsr z innymi suzuki, łatwiej o klamoty, stalowa rama

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz doswiadczenie z motocyklami ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS - ale kolega nie pytał, czy będą dobre na pierwsze sprzęty ;)

ma konkretny dylemat i chciałby poznać różnice pomiędzy tymi sprzętami a Ty znowu zbaczasz z tematu :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS - ale kolega nie pytał, czy będą dobre na pierwsze sprzęty ;)

ma konkretny dylemat i chciałby poznać różnice pomiędzy tymi sprzętami a Ty znowu zbaczasz z tematu :)

 

Taki lajf

 

Hornet

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/honda-hornet-hornet-cbf-fz6-gsf650-sv-gsr-M3427818.html

 

tutaj aukcja tej hornetki gsr niestety nie ma jeszcze na aukcji ale jest tez ładnie utrzymany ;) znajomy mechanik lekko odradza hornetke twierdzi ze maja słabe ramy a przynajmniej wcześniejsze roczniki może coś już poprawili

Ps.nie bedzie to mój pierwszy motocykl;) nie bedzie też najmocniejszym na jakim jeździłem więc spokojnie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba gsr ma słabe ramy - zwłaszcza pierwsze roczniki :biggrin:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba gsr ma słabe ramy - zwłaszcza pierwsze roczniki :biggrin:

Wnosisz po tych kilku zdjęciach, które pojawiły się na jakimś włoskim forum? Nikomu tam nie pękła rama ot tak (jak np. w Kawach :D) , ale po solidnych dzwonach. Jak pęka to wzdłuż śrub na główce ramy, można to łatwo zweryfikować, wystarczy zrzucić parę plastików i widać czy nie ma "rysy" albo spawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA twoim miejscu kupilbym gsr na czarnej ramie powyzej 2007roku. Mialem kilka takich motocykl na sprzedazi bardzo fajnie sie nimi jezdzilo. Wolabym takze gsr od fz6 wydaje sie byc baradziej elastyczny niz fz6. Fazer jest bardzo mulasty do 7tys obrotow. Poza tym gsr ma wtrysk, ciekawa jak dla mnie stylistyke, wyswietlacz biegow, kominy pod zadupkiem itd. Hornet 2005-2006 na ,,upsie'' jest juz troche archaiczny. Ramy w gsr same z siebie nie pekaja, motocykl musi byc po powaznym dzwonie zeby pekla

Edytowane przez pieciu7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłeś? Co wybrałeś?

Ja osobiście polecę GSRa. Prawdą jest (o czym wspomniano powyżej), że zawieszenie Horneta jest lepsze ale poza tym są to bardzo porównywalne sprzęty. GSR kosztuje ciut mniej niż Hornet, a przy okazji wygląda znacznie lepiej - chociaż to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć od forumowiczów zwłaszcza tych bardziej doświadczonych, jaki motocykl z podanych w temacie byłby najbardziej odpowiedni?

Aktualnie jeżdżę Hondą Magną v45 '84 ale przymierzam się do zmiany motocykla więc myślałem tym razem o wygodnej szosówce.
Bardzo bym chciał jakąś Vkę, ale na Ducati póki co mnie nie stać a suzuki SV wydaje mi się jakieś plastikowe strasznie (bez obrazy dla właścicieli, oprócz tego mega motocykl).

Więc wybór padł na Hondę CB 900/600, Yamahę FZ6/1, Suzuki GSR. Wszędzie szukam jakiegoś porównania tych motocykli, ale nie mogę dowiedzieć się nic konkretnego, dlatego proszę o pomoc tutaj.

Moje preferencje co do jazdy to 60% miasto 40% trasa. Generalnie dużo jeżdżę w trasy, więc przydało by się coś wygodnego oraz ekonomicznego. Chciałem brać coś koło "litra", aby mi silnik nie łapał zbyt wysokich obrotów. A także by był żwawy w mieście.
interesuje mnie motocykl bez owiewek, typowy naked, ewentualnie z szybą w trasę.

Może ktoś ma preferencje podobne do moich i zaskoczy mnie czymś innym?? Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość, bo widziałem, że podobne tematy były wałkowane, ale nie znalazłem w nich odpowiedzi. Jeśli chodzi o budżet, to myślę, że 12-14 tys złotych mógłbym w stanie wydać.

Pozdrawiam i czekam na głosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie masz spory wybór.

Standardowo zacznę od BANDITA 1200, INAZUMA 1200, najbardziej klasycznie XJR 1300 - wszystko są to sprzęty z piekielnym dołem, a do tego dające niesamowity fun z jazdy. No i nie słuchaj pierdół, że palą po 10l. Jak kręcisz do czerwonego, to może i owszem, ale po co kręcić tak wysoko, kiedy przy 5 tys obr ręce wyrywają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...