Skocz do zawartości

Poradźcie z wyborem motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie tak dawno jeszcze miałem Suzuki Savage LS 650. 1 moto, spełnienie marzeń z młodzieńczych lat. Dużo na nim się nie najeździłem bo zaatakowała mnie pewna choroba, która skutecznie utrudniała poruszanie się czy to motocyklem czy nawet samochodem. Moto przestało w garażu ze 2 sezony i w tym roku je sprzedałem. Powoli wracam do zdrowia, to znaczy mam czasem problemy z jazdą ale często udaje mi się je opanować, a tym samym myślę o powrocie do moto na nowy sezon.

 

A o jakim moto myślę? Chce żeby były to 4 cylindry w rzędzie. Bardzo lubię dźwięk takich sprzętów. Chce żeby motocykl był spokojny, łatwo prowadzący się, nie mam za dużego doświadczenia w jeździe, a savage jeździł prawie jak kursowa 250cmm. Nie chce mieć już pozycji choperowej, typowy szosowy turystyk z wygodną pozycją do jazdy. Chce też mieć skuteczną owiewkę, jazdy bez szyby powyżej 50km/h mi się nie podobała. Potrzebuje też skutecznych hamulcy z abs, po 1 tarczy w savage i nożnym który nijak mi nie leżał pod stopą żeby go wciskać chce coś naprawdę dającego poczucie bezpieczeństwa. Aha i nie chcę żeby mi się jajka gotowały w mieście od silnika.

 

Budżet... pewnie koło 20 klocków żeby coś sensownego znaleźć. Ewentualnie nowy na raty chociaż nie wiem czy jest sens... Nie planuje tras na początek. Raczej to będzie długie i mozolne kręcenie się wokół komina celem opanowania sprzętu i swoich umiejętności. Chce po prostu złapać to co utraciłem przez chorobę czyli zmysł pilota f16 który na polskich drogach jest niezbędny, a trening czyni mistrza jak wiadomo. I do tego potrzebuje to moto.

 

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vstorm nie ten gang, a jak już mam płacić 20 klocków za fanaberie, to naprawdę musi mi się podobać, bez kompromisów ;) zresztą posłuchaj

 

vstorm na leo

bandit na leo

 

Bandit na 1 rzut oka ok, ale czy najlepszy do moich wymagań? Co z cbf, xj6, fazerami itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę, pisać potrafi - a czytać chyba nie... są dziesiątki tematów o wyborze motocykla, gdybyś przeczytał choćby kilkanaście - powielanie po raz n-ty niemal identycznego pytania byłoby zbędne

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg (chyba )miesięcznika "Motocykl", którego miałem okazję kupić i przeczytać znajduje się m.in porównanie czterech motocykli w tym trzech czterocylindrowców, a mianowicie : Yamaha XJ6 Divorsion F, Suzuki GSX 650 F oraz Honda CBF 600 S.... Wg wygody i łagodnosci na pierwszym miejscu jest Honda... Spalanie średnio wynosi 4,3 l, czyli jest ekonomiczny. Mnie się podoba, polecam. Oprócz tego, powyzej polecono V- stroma ... Jest własnie taki w mojej rodzinie, jest ładny, wygodny i bardziej ekonomiczny niż Honda :)

_______________________________

Wszyscy mają prawo do szczęścia, ale nie wszyscy mają szczęście do prawa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Vstrom palił średnio 4.6-5.0 l/100 w cyklu mieszanym. Znam takich co chwalą sie spalaniem zbliżonym do 4,0l / 100km, ale ile w tym prawdy a ile kreowania rzeczywistości to nie wiem, dla mnie taki wynik był poza zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"każda pliszka swój ogonek chwali" ... nc700x, nie ma 4 tylko 2 cylindry w rzędzie, brzmienie musisz sam usłyszeć, szybę wymienić na akcesoryjną, ale poza tym spełnia wymagania łatwości prowadzenia, ABS, wyprostowanej pozycji, ekonomiki i być może na wiosnę używane tegoroczne będą w okolicy 20k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC700X bardzo mi się te moto podoba, najgorszy tylko ten silnik jeśli chodzi właśnie o brzmienie i o obroty do jakich pracuje (6,5k jak w aucie), ale może się przejdę do salonu i zobaczę jak to na żywo wygląda, cena taka że te kilka zł można dobrać w kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...