Skocz do zawartości

przednie lagi jak złożyć r6


domik89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema składałem przednie lagi w r6 wymieniłem uszczelniacze nasmarowałem łożysko w główce ramy wyważyłem przednie koło no i po złożeniu motor mi ściga na prawą stronę i wydaje mi się że jest skręcone koło delikatnie. Pewnie coś sknociłem jak się ustawia przód lagi półki i koło żeby prosto szedł ?? już na wet obejrzałem spaw na główce ramy nie jest nic pęknięte nie widać żeby było coś naciągnięte rozciągnięte na spawie. Poradzi ktoś jak ustawić przód??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj na roleniach półki, załóż koło i skręć ośkęlekko naciskając na przów lagi zaczną sie wysówać w górę półek, zmierz czy po obu stronach jest równa wysokość i skręć półki,. Lub bardziej poprawnie baz koła pomierz czy po obu stronach goleń stoi na tej samej wysokościi a następnie skręć półki. Koniecznie sprawdz czy w amorach jest taka sama ilość oleju. Wlewanie menzurką z podziałką pomaga.

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lagi sa proste? sprawdzales przed zlozeniem? Inna sprawa, po co smarowales lozysko glowki ramy? Przekreciles je i potem zlozyles? Uzywane lozysko glowki ramy wyrabia sie w jednej pozycji.

 

Albo krzywe lagi, nierowno osadzone, albo lozysko glowki ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz wrazenia ze po puszczeniu kierownicy sciaga raz w jedna, raz w druga strone ?

Jak tak to popusc lozysko o pol obrotu.

 

Jak nie to probuj poluzowac sruby w dolnej polce i kilka razy wcisnac mocno hamulec uginajac przed, powinien sie ustawic.

Jak to nic nie da to lagi krzywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrównałem olej w lagach jest lepiej ale perfidnie mam skręconą kierownice w bok delikatnie jak ją trzymam jak jest skręcona żeby koło prosto stało to jedzie prosto i nie ściąga.

 

jesteś pewny, że to jest po polsku?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrównałem olej w lagach jest lepiej ale perfidnie mam skręconą kierownice w bok delikatnie jak ją trzymam jak jest skręcona żeby koło prosto stało to jedzie prosto i nie ściąga.

 

Masz krzywe lagi, lub dolna polke. Przy wymianie uszczelniaczy trzeba bylo to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie obie lagi po włożeniu w dolną półkę i podciągnięciu do góry powinny celować w otwory w górnej półce, tak żeby dało się je przełożyć przez obie półki bez większych oporów. Jeśli tak nie jest to albo lagi albo dolna półka jest krzywa.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...