Skocz do zawartości

Prawko na A1


Crossik97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie prawojazdy na kategorie A1.

Mam 15 lat (parę miesięcy do 16) i chciał bym zdawać na A1 żeby sie legalnie przemieszczać jakąś 125.

Tylko tu jest problem gdyż słyszałem że w 2013 mają się zmienić przepisy i można będzie zdawać od 18 tylko.

Jak ktoś wie dokładnie czy się zmienią i kiedy (czy w ogóle się zmienią w najbliższym roku) to proszę o odpowiedź.

A i jeszcze jedno trzeba mieć 16 lat czy 15 z miesiącami bo na innych stronach pisało nie dokładnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe prawo jazdy wchodzi w życie w styczniu 2013. Dla kategorii A1 nie zmienia się nic.

 

Art 8.: 1. Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:

1) 14 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii AM;

2) 16 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A1, B1 i T;

3) 18 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A2, B, B+E, C1 i

C1+E;

4) 20 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba co najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2;

5) 21 lat – dla motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15 kW, jeżeli osoba

posiada prawo jazdy kategorii A;

6) 21 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii C, C+E, D1 i D1+E, z zastrzeżeniem ust. 2 pkt 1, ust. 3 pkt 1 oraz art. 9;

7) 24 lata – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii:

a) A – jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii A2(…)

 

Gośka

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie robienie prawka a1 to strata czasu i pieniędzy;) 125 na drodze hmm no niby jako środek transportu fajne ale np mnie to nie jara;x cross/enduro to jest faza;)

Właśnie od początku mojej przygody z motocyklami były cross/enduro.

A zacząłem mając 8 lat i chińskiego 125 a teraz przyszedł czas na szosówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Krzysztofem. Jak dla mnie nie opłaca się zdawanie kategorii A1 bo to jednak jest dość spory wydatek. Chyba że masz czas i kasę to śmiało. Wg mnie na pewno jest dużo lepszym pomysłem zrobienie prawka na motocykl (obojętnie jakiej pojemności) niż śmiganie bez jakichkolwiek uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...