Skocz do zawartości

Rgulacja sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest napisane powyżej w tym temacie. Jak regulowałeś tylko na lince, a nie na koszu to mógł szlag trafić tarcze, a nawet kosz. Nie potrzebujesz mocniejszego sprzęgła, ori jest OK tylko musi być dobrze ustawione i zalane porządnym olejem. BTW. Jaki olej zalałes?

Regulacja sprzęgła jest pod kapą, na lince ustawiasz tylko klamkę.

Serwisówka!!!

To jest podstawa, jeśli chcesz coś zrobić przy swoim motocyklu. To jest HD i jest kilka rozwiązań zrobionych inaczej niż w Japońcach czy Europejczykach, co niekoniecznie oznacza gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Amsoil zalałem. Primary.

Znaczy liczyć się z tym, że tarczki/kosz załatwiłem. Czy próbować jeszcze ustawić?

W jeździe miejskiej normalnie działa wszystko.

Do tej pory wszystko robiłem bez serwisówki (yt sie nieraz posiłkowałem) i było ok. Nie wiedziałem, że przy takiej prostej czynności jak wymiana linki czyhają pułapki.

Kupiłem sobie clymera, poczytam.

Edytowane przez zioolko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie. 

Ustawiłem sobie sprzęgło i wszystko działa jak malina.

Chciałbym tylko wspomnieć, że lekko niejasna jest wskazówka, żeby wkręcać śrubę do oporu.

Należy śrubę wkręcać do delikatnego oporu, który czuć pod palcem (dokręcając ją palcami), a nie mocnego oporu pod kluczem.

Pod kluczem to opór poczułem, jak ją dokręciłem do samego końca i nie szła dalej :). (oczywiście potem musiałem ją wykręcać)

No i musiałem wygiąć klucz oczkowy, bo nie mogłem załapać tej nakrętki kontrującej (,żeby ją odkręcić i dokręcić).

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam pytanie,  wyregulowałem sprzęgło tak jak pisano niżej w komentarzach,  i mam dalej problem,  przy wbijaniu   biegu,  jest straszny zgrzyt  nawet jeśli nie wbijesz biegu i trochę naciśniesz dźwignie zmiany biegu też jest zgrzyt , proszę o pomoc jest to duży wydatek , pacjent harley heritage softail 2006r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...