Skocz do zawartości

Kawasaki Z550 GT- nowy przyjaciel


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem takowy motorek całkiem przypadkowo( miała być Honda VF Interceptor, ale okazała się złomem).

Motorek jak na swój wiek zadbany i ładnie pracuje. Ale jak to bywa zawsze jest kilka rzeczy o których człowiek chce coś się dowiedzieć:

1. Gdzie może znajdować się tabliczka znamionowa( czy w ogóle w nich była).

2. Na co zwrócić uwagę( motocykl z zagranicy), do czego zajrzeć, co ewentualnie wymienić, jaki olej?

3. Podczas jazdy z prawej strony słychać delikatne cykanie . Podejrzewam że trzeba wyregulować zawory. Czy to może być coś innego?

4. Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat tego motocykla. Wiem ze jest podobny do innych modeli no ale nie taki sam.

5. Może ktoś po prostu posiadał lub posiada taki motocykl i podzieli się swoim doświadczeniem czy spostrzeżeniami.

post-19923-0-19138200-1341909921_thumb.jpg

post-19923-0-34912000-1341909939_thumb.jpg

post-19923-0-79694500-1341909958_thumb.jpg

post-19923-0-33310000-1341909977_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję zakupu :) Na zdjęciach wygląda na zadbany, z którego roku jest i jeśli nie jest to tajemnicą ile zapłaciłeś za to cudo?

Tabliczka powinna się znajdować na główce ramy - przynajmniej u mnie tam jest. Co do silnika to się nie wypowiadam - nie znam, podobno jest lepszy niż wersja 750 tzn oszczędniejszy i osiągami nie ustępujący starszemu bratu.

Rób podstawowy serwis tj. zawory, płyny filtry i śmigaj jeśli nic innego mu nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 2800+ opłaty

 

Właśnie nie ma tabliczki. Ani miejsca na nią. Dlatego roku nie znam bo w dowodzie jest tylko data pierwszej rejestracji 93r. Ale wiadomo ze musi być starszy bo w tym roku już go nie produkowali. No też czytałem porównanie do 750. No nic mu nie dolega. Ale nie wiadomo co kto robił i kiedy dlatego sprawdzenie zaworów, nowe płyny, filtry na pewno nie zaszkodzą. Myślę dla pewności jeszcze o synchronizacji gaźników. Do czegoś jeszcze pasowało by zajrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w dobrej cenie masz fajny motocykl:-)

Jeśli motocykl pochodzi z UK warto sprawdzić czy nie ma śladów korozji. Zakładam że uszczelniacze zawieszenia, łożyska, hamulce, sprzęgło sprawdzałeś i jest git.

Amortyzatory są pompowane warto sprawdzić czy powietrze w nich jest i czy generalnie trzymają ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

chciałbym sie podpiąc pod temat , mam na oku taki motorek kawa gt 550

 

 

 

 

post-63916-0-21389700-1345005910_thumb.jpg

 

 

 

 

ale pacjent chce za niego 5000 zł , sprowadzony z Niemiec , poprzedni wł. jest jeden , przebieg 2800 tys rok pr . 1989

wszystko pracuje idealnie , nie ma sie do czego przyczepic , co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę drogo jak dla mnie. Dojdą jeszcze opłaty. Jeżdżę juz jakis czas i nie narzekam. Sympatyczny motorek, przy spokojnej jeździe mało pali, ma sportowe zacięcie i ładnie brzmi. Silniki też podobno nienajgorsze. Wał kardana. Odchodzi regulacja i wymiana łańcucha i zębatek przy dłuższej jezdzie. Mało popularny u nas ale części ekspoatacyjne pasują od innych modeli i można łatwo dostać w przystepnej cenie. Jeśli chcesz konkurować ze współczesnymi przecinakami to napewno będziesz odstawał a jak szukasz czegos niedrogiego do jazdy , wygodnego o nie najgorszych osiągach będziesz napewno zadowolony. Tylk cena jak dla mnie trochę duża. Można kupic o wiele taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat tego egzemplarz juz nie aktualny , za duza cena jak piszesz i podejrzany silnik slady umycia , nierówna praca , ale ktos go kupił za 5000!!!

mi sie nie spieszy poszukam sobie jeszcze ,

 

zaczną sie może posezonowe wyprzedaze hehehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat tego egzemplarz juz nie aktualny , za duza cena jak piszesz i podejrzany silnik slady umycia , nierówna praca , ale ktos go kupił za 5000!!!

mi sie nie spieszy poszukam sobie jeszcze ,

 

zaczną sie może posezonowe wyprzedaze hehehe :)

 

Weź gpz ode mnie

 

Co do tabliczki powinna być na główce ramy albo tak jak w moim gpz masz numery wybite pod zbiornikiem.Co do oleju motul 500 będzie dobry na wstępie zrobił bym mu pełny serwis bo nie wiadomo kiedy to robił ostatni właściciel.Silnik ten sam co w kz 550 czy gpz 550 tyle że tam był na łańcuch.Tutaj masz 8 zaworów po dwa na cylinder zawory samoregulujące się czyli na szklankach więc nie ma możliwości ich regulacji.Egzemplarz bardzo zadbany ile ma przelatane? U mnie jedyne oznaki daje uporczywy kosz sprzęgłowy jak to w tych starych typach silnikach kawy kz/gpz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Z dostępnością różnie bywa. Jest ich w sumie nie wiele i ceny są różne. Jak chce się kupić to nie ma. A jak nie to są i to naprawdę w spoko stanie i w przystępnej cenie. Mogę śmiało polecić ten motorek. Mam go rok i sprawia mi naprawdę dużo frajdy. Już kilka razy ktoś zajechał mi drogę żeby tylko spytać o moto i bardzo dużo starszych motocyklistów stwierdza że w młodości marzyło o takim. Duży plus to eksploatacja. Brak łańcucha( kardan). Olej na czas, filtry i w sumie tyle(w moim przypadku oczywiście). Śmiga aż miło. Pompowanie i regulowane zawieszenie też zapewnia niezły komfort. Pozycja za kierownica bardzo wygodna. Mimo że motorek dość rzadki wszystkie części typowe dostępne w większości sklepów i w bardzo przystępnej cenie( jak na japończyka ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...