Skocz do zawartości

Zwiększone spalanie XB9SX


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

ostatnio zauwazyłem że moje pieczywo więcej pali, zacząłem więc logować spalanie i wychodzi mi średnio 6.8 l/100 w mieście..

mam wrażenie że jeszcze rok temu pali mi około 5.5 do 6 w mieście.

 

Od tamtego czasu wymieniłem olej, świece oraz klocki hamulcowe i o ile przez jakis czas po wymianie klockow slychac bylo lekkie tarcie (spalanie weszlo w 7.2 l /100) o tyle juz sie ulozyly i chyba nie tra.

 

Macie jakis pomysl co moze powodowac zwiekszone spalanie (poza nadgarstkiem oczywiscie ;-) )?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W celu odpowiedzi na powyższe pytanie, przeprowadziłem test.

Mój XB9SX z 2006 spalił w trybie walk ulicznych minimum 6,5 litra na 100km. Test na odcinku 200km.

Twierdzę że mógłbym się postarać że spalił by jeszcze więcej. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc,

 

ja wlasnie wrocilem z dlugiego wyjazdu gdzie mialem okazje testowac spalanie ;-)

najmniej wyszlo mi 2.93 l /100 !!! ;-)

najwiecej okolo 5 l/100, wszystko w warunkach trasowych, najmniejsze spalanie oczywiscie na drogach z ograniczeniem do 70 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To chyba musiales zagle wystawiac :)

Mi sie nigdy, nawet w trasie nie udalo zejsc do ponizej 4.5l/100km. W miescie jest tyle co u maarpa - 6.5. Najwiecej to udalo mi sie spalic na autostradzie - 10l/100km aprzeciez Bulki XB12 powyzej 200 jezdza z trudem....

Czesc,

 

ja wlasnie wrocilem z dlugiego wyjazdu gdzie mialem okazje testowac spalanie ;-)

najmniej wyszlo mi 2.93 l /100 !!! ;-)

najwiecej okolo 5 l/100, wszystko w warunkach trasowych, najmniejsze spalanie oczywiscie na drogach z ograniczeniem do 70 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba musiales zagle wystawiac :)

Mi sie nigdy, nawet w trasie nie udalo zejsc do ponizej 4.5l/100km. W miescie jest tyle co u maarpa - 6.5. Najwiecej to udalo mi sie spalic na autostradzie - 10l/100km aprzeciez Bulki XB12 powyzej 200 jezdza z trudem....

hehe, no prawie, z drugiej strony wczoraj po zatankowaniu okazalo sie ze w miescie spalilem 7.5...zaczynam podejrzewac ze po zeszlorocznym wyjeciu pompy bez wymiany uszczelki, zaczelo mi delikatnie uciekac paliwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...