Skocz do zawartości

Po odbiorze z lakierni tysiące kropek na przedniej szybie


Kilvov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem zarysowane błotniki swifta w aso w lbn (dla zachowania gwarancji na blachę)

Po ogólnym zerknięciu na samochód podpisałem odbiór samochodu, a kilkadziesiąt km dalej, jadąc pod słońce zauważyłem tysiące malutkich kropeczek na szybie. To już było po południu, więc nie mogłem wrócić, a następne dni miałem zajęte obroną. Kolejnego dnia zadzwoniłem tylko i umówiłem się na usunięcie tego (myśleli, że to jakiś lakier). W końcu w piątek byłem u nich, chłop przetarł mi szybę czymś i nic nie zeszło. Babka zajmująca się moją sprawą zobaczyła, że nie będzie tak łatwo to od razu zaczęła obracać sytuację, że pewnie wcześniej nie zauważyłem (mimo że jej tłumaczyłem kilka minut, że przed oddaniem samochodu do nich kilka dni wcześniej robiłem tą samą trasę pod słońce i żadnych kropek nie było). Dostałem nr do kierownika i mam się z nim skontaktować w poniedziałek.

 

Z czego mogły się pojawić na całej przedniej szybie tysiące białych/przezroczystych kropeczek wielkości kropki jaką zostawia długopis, dobrze widoczne pod słońce albo na ciemnym tle (las, budynek) ? niewyczuwalne pod palcem, szyba jest gładka i wycieraczki pracują normalnie

 

Prawdopodobnie będę musiał skorzystać z autoszyby, ale kluczowa dla mnie jest informacja z czego to gówno się pojawiło żeby nie robili ze mnie debila i żeby pzu wystąpiło do nich o zwrot za szkodę bo ja sam to sobie mogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno matka zostawiła samochód pod drzewem ( Lipa jeśli dobrze pamietam ) i też powstały drobne kropki na samochodzie. Ewentualnie źle osłonili samochód przed lakierowaniem i bezbarwny osiadł. Sprawdź czy reszta samochodu z felgami włącznie nie jest szorstka gdy przeciągniesz dłonią. Niedawno widziałem furę po lakierowaniu i też osłonili samochód tak, że cały bok był w syfie po lakierowaniu oprócz samych elementów lakierowanych, które są po wszystkim jeszcze polerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropki z lipy są dużo większe, dobrze je znam bo mam takie miejsca parkingowe, ale to nie to ;) właśnie reszta samochodu jest bez tych kropek - nawet na przednich słupkach, które fabrycznie są w czarnej okleinie, nie ma tych dziwnych kropek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czynie sa to pozostalosci od Flex'u ( szlifierki katowej ).

 

Zarzadaj nowej szyby.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z czego mogły się pojawić na całej przedniej szybie tysiące białych/przezroczystych kropeczek wielkości kropki jaką zostawia długopis, dobrze widoczne pod słońce albo na ciemnym tle (las, budynek) ? niewyczuwalne pod palcem, szyba jest gładka i wycieraczki pracują normalnie

 

 

po pistolecie malakrskim

moim zdaniem nie zabezpieczyli dokładnie szyby podczasz lakierowania i napyliło.

 

jaki masz kolor lakieru w aucie? moze jest 2 składnikowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zniszczona szyba przez kątówkę a raczej padające iskry ze szlifowania. Wbijają się w szybę i jest już tylko do wymiany. Niestety jest typowy brak kultury pracy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...