Skocz do zawartości

"Data ważności" opony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem opony Metzeler M3. Otrzymałem tył z 22 tygodnia 2008 roku oraz przód z 15 tygodnia 2008. Tak się zastanawiam, bo kompletnie się na tym nie znam, po ilu latach można taką oponę ze spokojnym sercem użytkować? Moje są akurat nowe, ale nie jestem pewien czy 4letnia opona nadal kwalifikuje się jako "świeża"? Zazwyczaj jak kupowałem nowe opony to były one maksymalnie 2 letnie, ale zanim wyskoczę z mordą na sprzedawcę chciałbym się dowiedzieć czy jest za co. Nie jestem chamem, po prostu się martwię. :)

 

Czy da się w ogóle określić na oko, kiedy opona traci swoje właściwości czy to tylko i wyłącznie zależy od tego jak była przechowywana i jak wygląda w czasie teraźniejszym?

 

Pozdrawiam,

VinA

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bez wahania bym latał, gdyby nie to, że zbierałem od tamtego roku na te cholerne opony i wolałbym, żeby nie było tak, że założę i będzie po zawodach... na lodzie. :P

Edytowane przez VinAlucard

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus opon kilkuletnich jest taki, że można gdybać, co się z nimi działo w tym czasie. Ale jeśli naklejki są nieuszkodzone, jako tako wyglądają, to jest szansa, że nie leżały w trawie pod śniegiem.

Nie pękaj, będą dobre, zakładaj i lataj.

 

Inna sprawa, że jeśli sprzedający nie poinformował na aukcji, że opony mają już 4 lata, to nie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w Art-moto, bo słyszałem pochlebne opinie obiegające forum, poza tym cena niczego sobie, dlatego nie chce mi się wierzyć, żeby kicha wyszła z tych laćków. Tak z ciekawości pytam, bo w opcjach do wyboru było "nowa/leżakowana/używana" i zaznaczyłem nowa, a 4latka to nie wiem czy nie zalicza się do leżakowanej. ^^ Chyba, że jest takie coś jak nowa-leżakowana. :)

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że to nie jest świeża opona i jeśli w podobnej cenie są dostępne NOWE NOWE to warto dopłacić.

Napisz do sprzedawcy zadzwoń, nic Cię to nie kosztuje, a może się dogadacie odnośnie jakiegoś rabatu/wymiany. No chyba, że to faktycznie była taka okazja, że nawet z rocznika '08 nie można nigdzie znaleźć w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha , a ja ostatnio gdzies w rupieciach znalazlem 9 letnia supercorse , ktorej zapomnialem spalic na f4i iles tam lat temu ,zalozylem na r6 i jezdze na niej do roboty , ba nawet lekkie winkle , dalej miekka , kolor to juz ma piaskowy , ale klei sie lepiej niz niejedna opona turystyczna , a teraz mozecie mnie ukrzyzowac :P

a lezakowana byla pod silnikiem 600rr od 5 lat :D

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy brałeś od Gumisia, a on bardzo skrupulatnie przechowuje opony.

Zapewne nie będzie problemu ze zwrotem, ale nie sądzę żeby działo się coś dziwnego.

 

 

Właśnie cały szkopuł w tym, że jak mają dobrze chodzić, to po cholerę aferę robić. :)

 

Napisałem do sprzedawcy, zobaczymy co będziemy z tym dalej robić, ale być może je założę, a co tam.

 

Za opony dałem 770 zł bodaj, czyli całkiem tanio. K***a, gdzie był mój instynkt handlowy. :P

Edytowane przez VinAlucard

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...