Skocz do zawartości

zblokowane biegi ;/ FZR 600


Jasiooooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dzisiaj podczas jazdy przydarzyło mi się coś dziwnego,najpierw biegi przy wyższych obrowach zaczęły jakby wypadać (szarpał) a potem wypadały do luzu itrzeba było wbijać.Na koniec biegi zablokowały się na luzie i ani w dół ani w górę się nie da wbić biegu ;/ nie wiecie co to może być ? gdzie szukać przyczyny ? proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ale jeśli pękłaby sprężyna to wajha zmiany biegów opadłaby czy powracałaby do "srodka" ? kiedyś miałem podobnie w Hondzie MTX,czy będę musiał rozbierać cały silnik żeby dojść do zmieniacza czy wystarczy zdjąć sprzęgło ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz że biegi przy wyższych prędkościach obrotowych najpierw zaczęły szarpać, a później wypadać, to według mnie masz już wylatane sprzęgła kłowe. Zblokowanie skrzyni mogło być spowodowane tym, że podczas gdy sprzęgło kłowe "ślizga" się to cała siła przenoszona jest na wodzik, ten w końcu się ugina , a następstwem tego może być wrzucenie dwóch biegów a raz. Tak pewnie się stało u Ciebie, ale najpierw jak koledzy radzą sciągnął bym dekiel i obejrzał selektor.

PS: Problem zaczął się z dnia na dzień?

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa biegi nie wejda nawet przy krzywych wodzikach, musialoby nastapic przesuniecie jednego walka wzgledem drugiego, co

mi sie kiedys przytrafilo :).

Zacznij od zdjecia sprzegla, bo jezeli rzeczywiscie sprzegla klowe polecialy to i tak trzeba silnik rozpolowic.

Z druggiej strony malo prawdopodobne zeby polecialy w jednym momencie na wszystkich biegach, to raczej mechanizm

zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem sprzęgło i widzę zmieniacz,sprężyny są całe. biegi siłą i nie zawsze ale jeden w górę lub w dół da się wbić ale po chwili na tej "gwiazdce" z dołkami ta wajha z kółkiem co ma trafiać w każdy dołek jest jakby w połowie każdego zęba "gwiazdki".Więc to ten zmieniacz czy raczej skrzynia ?

A ten wałek z "gwiazdką" strasznie ciężko się obraca,tak ma być ?

ps: mówiąc "gwiazdka" chodziło mi o to zaznaczone na zdjęciu,nie znam poprawnych nazw więc wybaczcie :)

Kolega pytał czy stało się to z dnia na dzień,jednego dnia podciągnąłem linkę sprzęgła na manetce i to się stało,przetdem nic takiego nie było ;/

Limo pisze że nie powinienem pisać,jeśli mam zapłacić za robotę jedynemu miechanikowi motocyklowemu w mojej mieścinie pare stówek i nie być pewnym roboty wolę zrobic to sam,a że jestem zielony jeśli chodzi o skrzynie biegów to radzę się starszych :)

post-56991-0-38179700-1339355200.jpg

Edytowane przez Jasiooooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz tak robiłem i jest tak : na chama idzie wbić jeden bieg w górę i jeden w dół,ale jak chcę pójśćo bieg dalej to muszę wziąć taki zamah wajhą że ten sekektor ląduje w takiej pozycji jak na zdjęciu. I zabawa od nowa żeby cokolwiek wpadło ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwignia jest ok.Dzisiaj przebilem każdy bieg,ale z takim oporem że aż się zmęczyłem.zauważyłem że podczas zmiany na zelektorze z pozycji jak na zdjęciu "kółko" przeskakuje o ząb dalej ale nadal w pół zęba ;/

Od remontu zrobiłem 250 km i top się stało,kumpel mówił że mi sprzęgło hałasowało (ja sam się nei znam więc nic z tym nie robiłem) a zatem czy to możliwe że to wina sprzęgła ? Że było dobrze póki nie podciągnąłem linki przy manecie ? co mogło paść bo już nie wiem.... ;/

Edytowane przez Jasiooooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael,napisz mi co to znaczy caly selektor ? rozbierałem silniki więc mogę spróbować,nic nie tracę. Tak Adam, postawiłem maszynę na skrzynce i kręcę kołem mahając wajhą, powiedzcie mi czy to może być że to przęgło to popsuło,przynajmniej jedno bym wyeliminował ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...