Skocz do zawartości

Biała Podlaska - treningi, wyścigi


Sikor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O, kolego to faktycznie jesteś w tyle :) . Było sporo szumu wokół tego obiektu, tu na forum również. Najwięcej informacji znajdziesz tu http://www.nowodwor.pl.tl/.

Edytowane przez MSI

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś leci w niedzielę, 10.06.12?

 

Sory za mały off-topless ale w niedzielę to lecimy na Speed Day :) być może mam jeszcze jedno miejsce wolne - nie chcesz sie zabrać ? ;)

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest Speed Day, dzięki, ale nie mogę jechać w ten poniedziałek i wtorek. Poważnie myślę jednak o Speed Dayu lipcowym.

Edytowane przez MSI

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że z latania wczoraj i dziś coś nie za dużo wyszło, a na jutro jest szansa na pogodę, zastanawiam się, czy nie podbić jutro do Białej. Jakby co to miałbym jedno miejsce w busie (moto + ludzik). Pytanie, o której planujecie jechać, skąd wyjazd i czy warto próbować, jeżeli ma się zerowe doświadczenie w wyścigach... niestety musiałbym być w klasie litrów, bo 600 wciąż brak, a pewnie poziom taki, że mnie zjedzą na pierwszej prostej, nie mówiąc o winklach. Może ktoś przybliżyć, jak to w praktyce wygląda? Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmuszą Cię przecież do pojechania w wyścigu :) . Jak nie będziesz chciał, to pojeździsz na sesjach treningowych i tyle.

 

Właśnie nie wiadomo jak z tą pogodą. Na pewno będzie trochę pochmurno, ale ma być ciepło i niby bez deszczu - pogodynka oraz new.meteo już pokazują podobne prognozy.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tymi się sugeruje, bo jednak zwykle się najbardziej sprawdzają. Dobra, to działam, jeżeli by jakaś ekipa z wawy leciała, to dajcie może znać o której i gdzie startujecie, to się podepnę. W sumie jak nie da razy pocisnąć po torze samemu, to zawsze mogę porobić zdjęcia, też dobre zajęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało się "zjechać na chatę" - jak dla mnie było rewelacyjnie. Wreszcie porządne jeżdżenie, porządne przeciążenia i hamowania z 240 km/h :) Wreszcie możliwość porządnego odkręcania i nauki poprzez podpatrywanie lepszych. Jak dla mnie jedynym minusem imprezy był pomiar czasu wykonywany metodą mocno amatorską. No i koniecznie muszę skombinować torówkę, bo jednak trochę się można zgruzować, nie mówiąc o puchnących heblach, które po jednym okrążeniu przestawały totalnie wyrabiać...

 

Przy okazji serdeczne pozdrowienia dla ekipy forumowej, którą miałem okazję poznać!

 

Do następnego razu :)

 

Ja_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne - fajne towarzystwo to i fajna atmosfera.

 

Co do imprezy to napiszę parę słów od siebie, może to się przyda komuś kto będzie chciał jechać do Białej.

Zajechaliśmy trochę przed 11, czyli na pierwsze sesje wszystkich grup nie zdążyliśmy. Dostaliśmy przy bramkach wjazdowych wydrukowane harmonogramy jazd, takie jak tu: http://www.nowodwor....Trening%F3w.htm. 11.15 pojechała grupa A. Gdzieś w połowie jej przejazdu dostajemy informację, że dalsze jazdy będą opóźnione aż o 50 min z powodu lądowania samolotu (najbliższa miała być sesja B o 11.40), które miało nastąpić. Drodzy Organizatorzy, o takich rzeczach chyba wiemy przed imprezą i możemy poinformować uczestników (uczestników jazd było kilkadziesiąt, jak doliczyć osoby towarzyszące, to było spokojnie ok. 150 osób), czy to na stronie internetowej, czy na bramkach wjazdowych gdzie się zostawia kasę, prawda? Musiałem zrezygnować z części imprezy i opuścić kilka sesji bo miałem ważne plany dostosowane do pierwotnego czasu zakończenia imprezy, ale o tym potem. W każdym razie 50 min. powoli mija, jest ok. 12.20 i dowiadujemy się, że jednak czekamy do 13, bo samolot widocznie się spóźnia i pojadą za to o 13 łącznie grupy B i C. Hmmm ... ok, spoko, trzymamy fason, jest niedziela, słońce świeci, bo co sobie psuć nastrój nerwami. Zbliża się 13, samolotu jak nie było tak nie ma. Słyszymy z głośników, że samolotu nie będzie (sic!) i pojedziemy wg ostatniego planu - o 13 grupy B i C łącznie. No to już ku...a żenada, na ch...j było czekane prawie 1,5h?

Na którejś z kolejnych sesji, akurat w połowie czasu jej trwania, jeden z jeżdżących miał poważną glebę na winklu po długiej prostej - przepałował i poszedł w trawę, dosyć niefortunnie. Sesja przerwana, przyjeżdża karetka, zabierają kolegę i odjeżdżają. Wszyscy muszą czekać na powrót karetki, zanim wznowione zostaną jazdy. Jest tego dobra strona, drodzy Organizatorzy - szybka reakcja sanitariuszy, wyjazd do szpitala, fajnie, nie jeździmy bez karetki - rozsądnie. Jednak oczywiście straconej połowy sesji nikt nam nie zrekompensował.

Pomiar czasu. Hmmm ... W teorii, na sesjach pomiarowych mierzony jest czas 4. i 5. kółka (sesja pomiarowa trwa 30 min., w takim czasie tam się robi kilkanaście kółek!) każdego zawodnika, przez dwóch/trzech panów ze stoperami, którzy stoją przy prostej start/meta. Krótko mówiąc, pomiar jest strasznie podatny na błędy i ciężko brać go na poważnie. Na szczęście mam swoje nagranie on board, czas zmierzę sobie sam.

Co do samego toru. Nawierzchnia pozostawia trochę do życzenia, nie można oczekiwać cudów po starym lotnisku, ale umówmy się, jest na prawdę nieźle. Da się na prawdę dobrze cisnąć, jak się troszkę zapoznamy z obiektem. Nitka toru bardzo mi się podobała, jest urozmaicona, bardzo fajna szykana, fajne naprzemienne łuki, gdzie jedzie się pełną pi...ą a silnik ryczy prawie na odcinie, normalne winkle szybsze i wolniejsze, sekwencje zakrętów, w skrócie jest tam wszystko co potrzeba, super! Moglibyście jednak, drodzy Organizatorzy, skosić trawę, tak ze 3 m od toru bo większość tych zakrętów jest ślepa i bywa niekiedy nieprzyjemnie. To jest dzień roboty, a efekt długofalowy.

 

Sama jazda bardzo mi się podobała. Na pewno pojadę tam jeszcze raz (no i wtedy wyrobię sobie ostateczną opinię), bo chciałbym pojechać w wyścigu. Mam nadzieję, że ktoś z Organizatorów przeczyta ten post i zastanowi się nad nim. W trakcie imprezy rozmawiałem z wieloma uczestnikami i wszyscy skarżyli się na słabą organizację. Robicie fajną, klimatyczną imprezę, przyjeżdża fajne towarzystwo, obiekt ma potencjał, nie psujcie tego takimi akcjami jak powyżej. Jestem pewien, że gdyby popracować nad paroma sprawami, Wasze treningi miały by większą popularność i lepszą opinię. Proszę, niech nikt nie pisze "czego się spodziewałeś za 250 zł" bo to już za bardzo oklepane i w tym przypadku nieadekwatne.

Edytowane przez MSI

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...