Skocz do zawartości

Stuk w silniku kawasaki zx-6r 2001


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od piątku zaczeło coś stukać w silniku na początku mało usłyszalnie i tak przy 5 tys rpm obojetnie czyna luzie czy na biegu, Nie przejmowałęm się tym i jezdziłem, Wczoraj zaczeło stukać coraz mocniej przy każych obrotach i coraz szybciej z wzrostem obrotów silnika i motor zgasł gdy wcisnołem sprzegło podczas jazdy. Być może to przypadek, w każdym razie nie odpalił już nie miał siły przekrecić rozrusznik tak jakby coś się zatarło. zholowałem motor do domu i w niedziele odpaliłem go od kabli. Normalnie odpalił ale stukot jest dalej, Co to może być ? Na dole zamieszczam film, Prosze o pomoc.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od piątku zaczeło coś stukać w silniku na początku mało usłyszalnie i tak przy 5 tys rpm obojetnie czyna luzie czy na biegu, Nie przejmowałęm się tym i jezdziłem, Wczoraj zaczeło stukać coraz mocniej przy każych obrotach i coraz szybciej z wzrostem obrotów silnika i motor zgasł gdy wcisnołem sprzegło podczas jazdy. Być może to przypadek, w każdym razie nie odpalił już nie miał siły przekrecić rozrusznik tak jakby coś się zatarło. zholowałem motor do domu i w niedziele odpaliłem go od kabli. Normalnie odpalił ale stukot jest dalej, Co to może być ? Na dole zamieszczam film, Prosze o pomoc.

 

 

 

 

Spuść olej i módl się żeby nie było w nim złotawych opiłków, bo jeśli będą to jednym słowem masz przej*bane :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie pomyliłem w grafice google silników to tutaj:

45351878388982553244.jpg

 

P.S Przy zmianie oleju wypadałoby również zmienić filtr oleju

 

Zanczy na zasadzie w " razie potrzeby zbić szybkę rwizyjną" ?

Daruj sobie odpowiadanie w tym dziale jak masz takie kwiatki wstawiać.

 

 

Jak mam spuśćić olej gdzie się spuszcza ?

Zaprowadź motocykl do mechanika to może coś z niego jeszcze będzie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanczy na zasadzie w " razie potrzeby zbić szybkę rwizyjną" ?

Daruj sobie odpowiadanie w tym dziale jak masz takie kwiatki wstawiać.

 

 

 

Zaprowadź motocykl do mechanika to może coś z niego jeszcze będzie.

 

Znaczy* nie grzebałem nigdy przy takim silniku, więc poszukałem w google w celu pomocy a nie wstawianiu kwiatka.

Wyglądało mi to jak korek a nie szybka rewizyjna*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym dole silnika masz miske olejowa i tam powinna byc sruba spustowa.

Filtr tez radze odkrecic.

Wszystko spuscic do plaskiej wanny, a potem zlac do innego naczynia.To co zostanie na dnie wanny

trzeba dokladnie zbadac, a najlepiej dac zdjecie w tym temacie.

 

PS. Przypominam ze to mechanika i nie ma tu miejsca na zarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...