Skocz do zawartości

Suzuki VL800 '02 gaźnik, wydech, filtr powietrza


adax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem Volusii. Moto naprawde w dobrym stanie, bardzo doinwestowane w oryginalne akcesoria. Motocykl dopieszczony przez pasjonata, który więcej czasu spędzał w garażu niż na drodze. Viola ma założone akcesoryjne wydechy BSM V-LINE, które przegrzewają się w jednym mejscu (na łączniku). Postanowiłem pozbyć się tej skazy, po zakupie pasty S100 wypolerowałem przegrzane miejsce, z nadzieją, że pozbyłem się problemu i wybrałem się na przejażdżkę. Niestety po powrocie okazało się, że przebarwienie powróciło...Chciałbym rozwiązać jakoś ten problem. Przeszukując internet dowiedziałem się, że przy zmianie wydechów na akcesoryjne należy wymienić filtr na K&N (obecnie jest oryginalny) oraz wyregulować gaźnik. Nie wspomne już o jego czyszczeniu, bo tak naprawdę nie wiem kiedy ostatnio gaźnik był czyszczony. Poprzedni właściciel twierdzi, że to normalne i żeby się tym nie przejmować, ale jakoś to przebarwienie mnie irytuje i chciałbym się go pozbyć raz na zawsze. Nie chcę zmieniać wydechów, bo te mi odpowiadają. Z motocyklem nie mam żadnych problemów technicznych, silnik pracuje prawidłowo, obawiam się, czy po ingerencji w gaźnik/filtr powietrza nie pogorszą się parametry, bo poza tym przebarwieniem nic złego się nie dzieje. Proszę o radę jakie rozwiązanie najlepiej zastosować i instukje jak samodzielnie wyczyścić gaźnik (nigdy tego nie robiłem). Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebarwianie się wydechu jest spowodowane jest między innymi brakiem podwójnej ścianki w tanim wydechu akcesoryjnym.I wiele tu nie pomoże prawidłowa regulacja.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...