Skocz do zawartości

Trial - wyciek ze skrzyni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem ostatnio trialówke gasgas txt 280 z 2003r i po pierwszej intensywnej jeździe zauważyłem, że ze skrzyni wycieka sporo oleju przy czym zmienia on swoją konsystencje na bardziej gęstą i jaśniejszą (skrzynia zalana była olejem Motul Transoil Expert 10W40).. wydaje mi sie ze raczej tak być nie powinno i teraz pytanie.. czego to może być sprawa? Jakiś uszczelek? Czy dał bym rade sam to naprawić czy lepiej skonsultowac się z mechanikiem?

 

Przy okazji też zauważyłem problem ze znalezieniem luzu.. jeśli już go znajde to często po czasie wskakuje 2 bieg.. czy to normalne? Jeśli nie to czy koszta naprawy skrzyni są wysokie? Jestem totalnym laikiem ale tak wkręciła mnie ta dyscyplina, że nic mnie nie zniechęci :)

 

Dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam

Edytowane przez Waldek van Deurse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieka z tej rurki co powinno wyciekać.. dziś oglądałem to jeszcze raz.. myślałem ze od tego czasu kiedy ostatnio jeździłem olej ocieknie z tego okienka w którym widać jego poziom no ale niestety nic ociekła nic.. gdy zmywałem olej który wylał sie z tej rurki zauważyłem, że jest jak kisiel.. czy to normalne? co poradzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak oddasz Gas'a do naprawy. Do mechanika, który widział skrzynie GG (chyba tam jest już {'03?} ich patent konstrukcyjny zmniejszajacy wage i gabaryty) choć raz lub jest naprawde dobry. W skrzyni )

I jeszcze jedno sprzawdź poziom innych płynów i dowiedz się, czy ten model napewno ma być zalany Transoilem, niech mechanik dodatkowo sprawdzi hydraulike sprzęgła oraz elementy kosza. Koszty sa standardowe, ale niech ktos zweryfikuje co trzeba kupić i pomoże w częściach.

Nie rezygnuj z trialu:)!

_________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle www.sumomoto.pl

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...