Skocz do zawartości

Kask do 1200 zł, Shark Vision R


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmienić swojego AGV GP1. Jestem w stanie wydać 1200-1300 zł, początkowo myślałem nad Sharkiem RSR2 lub SHOEHI XR1000. Niestety oby dwa kaski nie mają blendy. Znalazłem Sharka Vision R, który nie wykracza poza mój budżet. Czy ten kask jest warty uwagi? Czy jest coś lepszego w tych pieniądzach?

 

Pozdrawiam

KuKu

 

PS. Wesołych Świąt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpion EXO-1000. Miałem okazję sprawdzić obydwa (Scorpiona i Sharka) i ten pierwszy zrobił lepsze wrażenie... Do tego stopnia, że teraz w nim jeżdżę (po sezonie użytkowania szczękowego EXO-900, który trzymam nadal na spokojniejszą jazdę). W tych pieniądzach masz już szansę na któreś malowanie i (w większości przypadków) pinlock w komplecie (i to pinlock działający długo, a nie taki shit jak w C3). Pamiętaj też o systemie AirFit.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multitec nie rozwiązuje sprawy, patrząc na wymagania, jakie KuKu postawił, praktycznie pod żadnym względem... Ani to integral, ani z blendą, ani w tej kwocie na dzień dzisiejszy się nie zmieści (jeśli mówimy o nowym).

Ktoś kiedyś pisał jeszcze o AGV Stealth SV jako niezłym kasku, ale wydaje mi się że po przygodzie z GP1 zdecydujesz się raczej na coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ten Scorpion Exo1000 wygląda przyzwoicie, 4 gwiazdki w testach sharpa ale z tego co wyczytałem na necie to cud świata nie jest. Co do szczękowca to mimo, że jeżdżę dużo po wioskach regionu za pałacami, cmentarzami itd. i nie raz się miejscowych o drogę pytam to nie sprawiał mi w tym problemów integral. Więc chcę znowu postawić na integrala chyba, że mogę w tych pieniądzach dostać szczękowca. Zależy mi bardzo na blendzie, antifog już nie jest tak ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motogen.pl/artykuly/porady/testy-kaskow-sharp,art70.html - masz tu co nieco o wiarygodności sharpa :).

 

Czytałem to co pisali w necie na temat EXO 1000, ale w użytkowaniu wszystko to okazało się bzdurami, więc opinie raczej dotyczą pierwszych serii (kask jest na rynku od 5 lat, pojawiła się już też nowsza wersja skorupy). Uważam, że jakością przebija go tylko XR-1100 (spośród kasków, z którymi miałem styczność, faktycznie było ich niezbyt wiele, ale nie jest to jazda "po 10 lat w jednym kasku" :)).

 

Dziś jeździłem i bez antyfoga bym sobie nie poradził, a blendy jakoś nie używałem :). Ale oczywiście wszystko zależy od warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam Scorpiona exo-500 i jestem bardzo zadowolona (no, może moje malowanie do końca mnie nie zachwyca, ale jest sporo dostępnych, więc bez problemu znajdziesz coś dla siebie). W necie też recenzje są całkiem przyzwoite, tu masz linka do jednej z nich:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejezdzilem w vision-r caly zeszly sezon - jest poprawny. Czy kupilbym go jeszcze raz? gdybym nie mial do wydania ani zlotowki wiecej to tak, ale teraz wolalbym dozbierac np. na S1 pro. Duze pole widzenia to zdecydowany plus, nie trzeba zadzierac calego baniaka jak stoisz pod swiatlami, tylko podnosisz wzrok, a jak pojechalem na tor do Radomia (pokrecone to jak swinski ogon) w starym Uvex'ie Boss 525 to jeszcze bardziej to docenilem. Materialy bardzo ok(nie trzeszczy, nie luzuje sie, wysciolka czysta), wyciszenie w miare, wentylacja na szczece ok, ale gorne wloty sa do dupy. Zapiecie (jakis zatrzask, nie wiem jak to sie fachowo nazywa) jest szybkie w obsludze, czy wytrzymale? mam nadzieje, ze nie bedzie mi dane sprawdzic. Mechanizm blendy ok, sa tez rozne opcje przyciemnienia. DLA MNIE ten scorpion to ciagle "wynalazek", nie wiem czy to nowa firma, czy malo popularna w PL, ale ja stawiam na sprawdzone marki, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli szczęka też wchodzi w rachubę, to ja polecam CABERGA SINTESI.

Według mnie jeden z lepiej wykonanych szczękowców. No i jest dośc cichy (jak na szczenę)

 

Np taki:

http://moto.allegro.pl/kask-caberg-sintesi-r-xl-czarny-mat-sklep-lodz-i2236208866.html

 

Niestety jest dość ciężki :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, nie Ty jeden tak uważasz na temat Scorpiona, ale to taka sama sytuacja jak z popularnością volkswagenów - wszyscy nimi jeżdżą, bo wszyscy nimi jeżdżą ;). Dowiedz się, proszę od kiedy produkują oni kaski, to zobaczysz że to żaden wynalazek... Choć trzeba przyznać, że to akurat sytuacja przydatna dla odważniejszych ludzi, bo można kupić dobry kask w dobrej cenie. Porównaj np. EXO-500 z Nolanem N85 za te same pieniądze - Nolan ma EPS, który trzyma się na samej uszczelce (nie jest wklejany), a pinlock jest w komplecie dopiero w wersjach malowanych, ale i tak większość ludzi wybierze Nolana, bo boją się "wynalazku" :blink:.

 

S1 Pro będzie też świetnym wyjściem, zdecydowanie lepszym niż Sintesi z termoplastu (zupełnie niewarty swojej ceny). Jedyną jego dużą zaletą jest (prawna) możliwość jazdy z podniesioną szczęką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy Sharpa brałem tylko jako testy bezpieczeństwa. Arcer czyli mówisz, że nic nie świszczy pod czas jazdy? Jak jest z blendą, jest dobrze przyciemniona? Jak jest z wentylacją? Ugniata uszy?

 

Zastanawiam się nad Bellem M10, kaski Bella zgarniają pozytywne opinie w internecie. Spełnia moje wymagania i ma szczęke. Zastanawiam się czy go nie kupić.

Edytowane przez KuKu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...