Skocz do zawartości

Kosz Motocyklowy - Przepisy / Prawo


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

widzę, że ktoś odświeżył temat ... i bardzo dobrze!

moje wcześniejsze wpisy (sprzed kilku ładnych lat) w zasadzie nie mają potwierdzenia w przepisach - myliłem się w kwestii zmiany miejsc w dowodzie rejestracyjnym

w zasadzie do tej pory nie wiem na jakiej podstawie zmieniano ilość miejsc w dowodzie rejestracyjnym motocykla :D przecież sam motocykl nie dysponuje większą ilością miejsc gdy przypinamy wózek

 

moje stanowisko jest następujące -wózek boczny nie podlega rejestracji i jest dopuszczony do ruchu jeśli odpowiada warunkom technicznym (art. 71 ust. 1 oraz 3. ustawy PoRD)

No dobra, to pochwal sie Pan co masz w dowodzie swojej st 1100 sidecar ;) znaczy się zaporożca - tak twierdzili ''znaffcy'' na zlocie w Polanowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie mam :P tzn nic nie zmieniane ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie mam :P tzn nic nie zmieniane ;)

mnie mondra pani..w WK u mnie w mieścinie powiedziała,że rejestrują z koszem ''tylko te stare'' nawet w tamtym roku rejestrowała! (dniepra mt12 mojemu kumplowi :biggrin: )...w tym samym WK w maju 2014 usłyszałem ''nie rejestrujemy SAMów'' :banghead: :biggrin: :biggrin: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety nowy dżapon, kiedy podepniesz mu kosz, staje się SAMem...

Co innego stara dżawacha... Ta wychodziła z veloreksem i do niej nie jest problemem papierologicznym podpiąć kosz...

po prostu takie pojazdy miały homologacyję na dwa ślady i wózek na zakupy powieszony na ramie z bokowca z kołem... a reszta wyjeżdża z fabryki jako jednoślad i jak przywiążesz coś z boku, to musisz udowodnić, że tak ma być...

Te kińskie wynalazki Rometa mogą z koszmi latać, bo mają homo na ten Classic 400 czy jak to tam badziewie nazwać...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety nowy dżapon, kiedy podepniesz mu kosz, staje się SAMem...

Co innego stara dżawacha... Ta wychodziła z veloreksem i do niej nie jest problemem papierologicznym podpiąć kosz...

po prostu takie pojazdy miały homologacyję na dwa ślady i wózek na zakupy powieszony na ramie z bokowca z kołem... a reszta wyjeżdża z fabryki jako jednoślad i jak przywiążesz coś z boku, to musisz udowodnić, że tak ma być...

Te kińskie wynalazki Rometa mogą z koszmi latać, bo mają homo na ten Classic 400 czy jak to tam badziewie nazwać...

na jakiej podstawie te twierdzenia?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dawno nie byłem na forum 🙂 Odkopuję temat 🙂 Panowie DA SIĘ! . W ubiegłym roku w końcu mój sportster otrzymał wózek boczny. Chciałem żeby ''w papierach było wszystko ok''. Da się ! Wizyta w Okręgowej stacji kontroli pojazdów. Pan diagnosta mierzy, cyka foty wystawia papier ( do OSKP weźcie ze sobą kartkę , że gdzieś ważyliście gotowy zaprzęg- bo wiadomo, że moto+ kosz waży więcej) i z tym  papierem do Wydziału komunikacji. Także od czerwca 2019 cieszę się zaprzęgiem 🙂  PS: tylko nie dajcie się spławić urzędnikowi na teksty ''nie da się'' ''tylko stare motory z koszem'' itp. 

999.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz w dowodzie w rubryce "J"?

czy wózek boczny wpisali Ci "adnotacje urzędowe"? jeżeli tak to jak brzmi treść adnotacji i na jakiej podstawie to zostało wpisane?

czy zmieniono Ci ilość miejsc (rubryka S.1)?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, konrad1f napisał:

co masz w dowodzie w rubryce "J"?

czy wózek boczny wpisali Ci "adnotacje urzędowe"? jeżeli tak to jak brzmi treść adnotacji i na jakiej podstawie to zostało wpisane?

czy zmieniono Ci ilość miejsc (rubryka S.1)?

J- nic

Adnotacje urzedowe - wózek boczny- nad tym cyferki/literki

s1-3 

no i w rubryce G 350 kg..tu troche ''dałem dupy'' bo nie ważyłem zaprzęgu więc na OSK rzuciłem masą 350 kg - podejrzewam,że ok tyle sport z koszem waży 

 

A Pan co masz w tej swojej pan elropie sajdkarowej ?

Edytowane przez Czarek-fighter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Czarek-fighter napisał:

A Pan co masz w tej swojej pan elropie sajdkarowej ?

już pytałeś - już odpowiadałem 😉

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...