Jump to content

Bezpieczny motocyklista w moim mieście

MARCYŚ
 Share

Recommended Posts

Dla mnie też jakieś takie mdławe i telenowelaste. Ponadto skupiłeś się tylko na winie samochodziarzy, a jak wiadomo składowych na wypadek jest więcej.

Moim zdaniem za dużo się dzieje w tym filmiku. Napisy i zdjęcia za szybko się zmieniają, dodatkowo nie ma żadnej konwencji w której utrzymany powinien być spot tzn. "każdy slajd żyje swoim życiem". Nie bierz tego do siebie, każda taka akcja jest cenna, wiem że łatwo jest krytykować...

Ten spot zrzuca całą statystykę wypadków na kierowców samochodów. A może by tak dołożyć jeszcze jeden slajd - "motocyklisto, włącz mózg, nie zapie*dalaj" ?

PS: Basiu - "można nic nie robić(...)" gdy obejrzy to ktoś niezwiązany z motocyklami, najzwyczajniej wyłączy/zmieni kanał/zamknie oczy

A dlaczego? Bo nie jest ciekawe, jest bezpośrednie i stronnicze, a przede wszystkim mało czytelne.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

Primum non nocere.

Najłatwiej krytykować po fakcie, natomiast na prośbę o sugestie nie zaproponować nic.

Jasne, że można było zlecić stworzenie tej prezentacji grafikowi, wtedy szata nie byłaby Diabel_Piszczalka "jak z lekcji informatyki w gimnazjum". Oczywistym jest, że można było ustalić treść merytoryczną ze szkoleniowcem, żeby nie zostać posądzonym ks-rider o "nakłanianie do błędów przez amatorów". Mimo, że hasła zawarte na slajdach są zbliżone np. do tego z żółtych naklejek.

Można by także nie szukać dziury w całym i docenić, że Komuś chce się robić coś więcej dla społeczności motocyklistów poza pisaniem (żeby sensownie) na forum.

Na przyszłą wiosnę proponuję, żebyśmy ogarnęli sponsorów na telebimy w swoich miastach, a filmik zrobi się jeden, ogólnopolski, na podstawie sugestii forumowiczów i za składkowe na ten cel :biggrin:

Pzdr

Sorry, chłopaki nie załapałem nowej tendencji i nie jestem "trendy" :sad:

W tym roku jeździmy po szalejących na motocyklach, najlepiej po młodych z prawkiem od roku lub krócej, to oni przecież tak wariują ( zapierd...ją) po mieście,

a my "starzy" wyjadacze to wiadomo że mamy kodeks w małym paluszku i jesteśmy tymi dobrymi..

A według KGP 55% wypadków powodują kierowcy aut i dlatego warto wałkować ten temat i otwierać umysły.

Pozdrawiam serdecznie

RIDE TO LIVE

Pilska Grupa Motocyklowa

PS: Basiu - "można nic nie robić(...)" gdy obejrzy to ktoś niezwiązany z motocyklami, najzwyczajniej wyłączy/zmieni kanał/zamknie oczy

Nie sądzę - widziałam ten spot "na żywo" na telebimach, i przyznam, że w porównaniu z tym, co tam serwują na planszach, wygląda naprawdę dobrze :)

Chyba część z Was przyrównuje spoty z telebimów do spotów telewizyjnych - nie tędy droga.. zupełnie inna specyfika przekazu :)

Co zaś się tyczy tematu:

"motocyklisto, włącz mózg, nie zapie*dalaj" ?

w ubiegłym roku Marcyś robił akcję skierowaną właśnie do Motocyklistów:

"Druga wystawa, zatytułowana: „Szybko, coraz szybciej…” miała na celu zmusić motocyklistów do refleksji i pokazać, że nic nie powinno zwalniać nas od myślenia, kiedy siadamy za kierownicą. Wystawa ta skierowana była właśnie dla użytkowników jednośladów, a nie jak to zwykle bywa w takich akcjach – do kierowców samochodów. Zależało nam na pokazaniu, do czego prowadzić może brawura i brak uwagi. Na tablicach, poza plakatami zaczerpniętymi z różnych akcji dotyczących bezpieczeństwa, zamieściliśmy również zdjęcia i fragmenty opisów z kronik policyjnych, dotyczących wypadków z udziałem motocyklistów. Co istotne wypadki te miały miejsce w naszej okolicy, wobec czego bardziej przemawiały do oglądających. Całość wystawy zainspirowana została tematem na forum motocyklistów pt.: „Puknij się w łeb!” i także cytaty stamtąd zawisły na tablicach. Na środku namiotu zaś postawiliśmy autentyczne rekwizyty: worek na ciało, trumnę oraz część motocykla po wypadku, które dość radykalnie trafiały do motocyklistów." [źródło: http://www.scigacz.p...wych,16071.html ]

Edited by Basia