Skocz do zawartości

wentylator cbr 1000 rr


luk87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kilka dni temu odpaliłem moje moto ( cbr 1000 rr 2007) po zimowej przerwie i zauważyłem następujące zjawisko:

odpaliłem moto i poczekałem aż wyłączy się ssanie. Po uzyskaniu odpowiedniej temperatury delikatnie przygazowałem i w tym momencie załączył się wentylator przy chłodnicy, chwile pochodził i sie wyłączył. Wyświetlacz pokazywał mi w tamtym momencie temperature ok 50 stopni. Trochę poeksperymentowałem i sprawdziłem jak sie sytuacja ma przy innych temperaturach i za każdym razem po przygazówce załączał sie na chwile wentylator.

 

Pytanie brzmi czy takie zachowanie wentylatora jest normalne??, a jeżeli nie to co może być tego przyczyną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych rocznikach czasem zdarza się taki feler. Prawdopodobnie padnięty czujnik w obudowie termostatu.

Jeżeli włącza się tylko na chwilę to nie ma katastrofy można z tym jeździć.

Gorzej gdyby pracował ciągle albo wcale.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych rocznikach czasem zdarza się taki feler. Prawdopodobnie padnięty czujnik w obudowie termostatu.

Jeżeli włącza się tylko na chwilę to nie ma katastrofy można z tym jeździć.

Gorzej gdyby pracował ciągle albo wcale.

Jesteś pewny że to właśnie ten czujnik?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z tym problemem kiedyś i napisałem prawdopodobnie nie jestem jasnowidzem!

 

No i mamy problem. Wiemy już o fakcie, że nie jesteś jasnowidzem. Teraz powinieneś napisać który czujnik załącza wentylator chłodnicy albo przeprosić pytającego za wprowadzanie w błąd.

Ty nie musisz wiedzieć który czujnik jest odpowiedzialny za podawanie sygnału dla wskaźnika temperatury a który ma przypominać o wymianie pampersa. Jest prosta zasada nie wiesz to nie pisz.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry masz rację, pomyliłem z CBR1000F które często trafiają na taką awarię. Niestety w RR zakup nowego czujnika temperatury w serwisie może być stosunkowo drogie a z używką różnie bywa.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje za rady :) W wolnej chwili przejrze przewody i może tam bedzie coś nie tak...

A jak nic nie znajdę to poczekam aż zrobi się cieplej, bo jeżeli sygnał z czujnika w pierwszej kolejności przechodzi przez kompa to niska temperatura zewnętrzna

przy której to zaobserwowałem mogła mieć jakiś wpływ... dodam że latem nie zdarzyło mi się to ani razu...

Jak uda mi sie rozwiązać problem to napiszę co było przyczyną ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...