Jump to content
wilkrew

Przeróbki sportsterów

Recommended Posts

Łysy, Stary Dzad, czy jak Ci tam bo juz sie pogubiłem, o myśleniu lepiej nic nie pisz ;D

Haha - pewnie nigdy ;)

Generalnie nie wiem po co kolesie preza muskuły, bo przyjedzie koleś na litrowej szlifierce lub v maxie lub Ducati Diavell nawet i będzie po zawodach :)

Mistrzowie prostej motyla noga haha

Akurat gościu po prawej jest znany i niestety niejedna litrowa szlifierka wąchała jego spaliny. V-Max ze 115hp nie miał by po co w ogóle stawać.

No prosze, dalej jednak twierdze, ze mistrzowie prostej :)

Niestety na YouTube chyba wiecej jest filmików, gdzie HD dostają po dupie :(

Nie wspominając juz o tym, ze szlifierka bez problemu mozna koło 250 jechac, a na naszych sprzętach powyżej 160 - 170 to walka z wiatrakami.

Reasumujac nie po to jeżdzę cruiserem, zeby ścigać sie ze szlifierkami :)

...o winklach nie wspomnę :)

Guest starydziad

Łysy, Stary Dzad, czy jak Ci tam bo juz sie pogubiłem, o myśleniu lepiej nic nie pisz ;D

Bystrzaku,czy jak Ci tam -znasz to pojęcie :dry: ,

Tuning właściwy. Są to modyfikacje silnika, układu napędowego, paliwowego i podwozia pojazdu, dzięki którym osiąga się polepszenie parametrów technicznych i właściwości jezdnych. Modyfikacje układu napędowego i paliwowego mają na celu otrzymanie większej mocy, większego momentu obrotowego, a dzięki temu osiągnięcie większych przyspieszeń i większej prędkości maksymalnej.

Nie wspominając juz o tym, ze szlifierka bez problemu mozna koło 250 jechac, a na naszych sprzętach powyżej 160 - 170 to walka z wiatrakami.

No wyścigi na 1/4 mili to takie same pierdółki jak skoki na skoczni :dry: .

Edited by starydziad

Nasz Ty naczelny tunerze, wiekszosc kupuje HD by se pyrkal i razil po oczach chromami. Apropo forsowanych 1250 mozna i wyzej pojsc. Tylko po co ?

25tkdq8.jpg

Wszystkowiedzący - ale po co?

A wiesz cis moze na temat właściwości jezdnych, wchodzenia w zakręty, utrzymywania sie w zakrętach?

Bo magiczne słowo tuning i moc oraz moment obrotowy to mozna i w szlifierce zrobić i co?

... i przez rok nie zrozumiesz o co mi chodzi

Guest starydziad

Jak wszyscy użytkownicy V-roda .

Niedawno się podniecałeś jak od świateł dajesz :dry: .

Nasz Ty naczelny tunerze, wiekszosc kupuje HD by se pyrkal i razil po oczach chromami. Apropo forsowanych 1250 mozna i wyzej pojsc. Tylko po co ?

:clap: "Nawet jesli "konie uciekly" to dzwiek jest tego warty"

Edited by starydziad

Gościu, zapraszam Cię na tor z moim kolega na motocyklu 10 letnim turystyczno sportowym - stawiam skrzynkę browara, ze tak dostaniesz w dupę, ze zapomnisz o wyższości sportstera nad innymi motocyklami oraz o tuningu...

I wtedy moze zrozumiesz o czym pisze ja i chyba większość na forum, ze nie do tego sluza cruisery, a nawet power cruizery

No po 6 czy 7 letniej przerwie trochę sie podniecalem - normalne. Zapewniam , ze juz mi przeszło :)

Gościu, zapraszam Cię na tor z moim kolega na motocyklu 10 letnim turystyczno sportowym - stawiam skrzynkę browara, ze tak dostaniesz w dupę, ze zapomnisz o wyższości sportstera nad innymi motocyklami oraz o tuningu...

I wtedy moze zrozumiesz o czym pisze ja i chyba większość na forum, ze nie do tego sluza cruisery, a nawet power cruizeryNo po 6 czy 7 letniej przerwie trochę sie podniecalem - normalne. Zapewniam , ze juz mi przeszło :)

dorzucam druga skrzynie,

a to juz nie mozna spod swiatel odpalic, czy to tylko przywilej "szybkich i wscieklych" ??

25tkdq8.jpg

Pierdoły mówicie :dry: .

Zrób sobie mały test. Weź zwykłego sporta i wersję custom z obniżonym zawieszeniem. Przejedź się jednym i drugim po krętej drodze. Jak wrócisz to powiedz którym jechało się lepiej (i szybciej :excl: ).

Wrażenia z jazdy napewno opiszę przy najbliższej okazji. Moim zdaniem sportster to nie touring i z założenia nie miał być komfortowy. Na dziurawych drogach i tak jeździło się do dupy. Teraz przynajmniej amorki nie będą dobijaly

Ja wiem jakie będą wrażenia (tzn jakie byłyby dla mnie). Standardowy 1200 custom był za twardy i za niski obcierał wydechami, stopkami i czym tam jeszcze na zakrętach (końcówka wydechu wyglądała jak przycięta na szlifierce).

Jak ktoś się kiedyś przejechał R1 czy Ducatti o zbliżonej pojemności to słowo "szybkość" i "moc" zmieniają dla niego znaczenie. Stosunek mocy do masy, charakterystyka układu jezdnego itp. miażdży. Tyle, że wszelkie przeróbki nie koniecznie mają za zadanie zrobić z motocykla o konstrukcji rodem z początków ubiegłego stulecia rakietę porównywalną do współczesnych motocykli sportowych. Chodzi o coś innego i nie każdy rozumie sens pchania pieniędzy w części które podniosą moc silnika z 68 KM do 79 KM w ważącym 280 kg sztruclu :).

Ja kumam o co chodzi w castomach, podziwiam ludzi, którzy to robią wkładając serce, ale nie lubię pitolenia i opowiadania bajek.

40 wiosen za mną, n moto za mną o przejażdżkach i lataniu na winklach nie wspomnę, wiec czasem mnie poniesie, zwłaszcza po kilku szklaneczkach burbona :)

Guest starydziad

Ja kumam o co chodzi w castomach, podziwiam ludzi, którzy to robią wkładając serce, ale nie lubię pitolenia i opowiadania bajek.

40 wiosen za mną, n moto za mną o przejażdżkach i lataniu na winklach nie wspomnę, wiec czasem mnie poniesie, zwłaszcza po kilku szklaneczkach burbona :)

Więc nie pij jak piszesz :blush: .

Pompka szkoda że cię nie znałem wcześniej, to bym tyle kasy w sporta nie w pompował :clap: .

Jesteś mega specem od przeróbek "68 KM do 79 KM w ważącym 280 kg sztruclu " :notworthy:

Wolę "klamkę" wyczyścić, niż dalej brnąć w ten bezsensowny temat.

Edited by starydziad

Hmm czyli nie pozostaje mi nic innego jak sprzedać mojego irona i kupić jakąś R1, kolorowy kombinezon i zamykać opony na polskich drogach albo raz w roku na torze.

Fuck! A tyle kasy już w moje moto włożyłem.

A tak na marginesie zanim ktoś zacznie wypisywać farmazony polecam przeczytanie tematu forum, w którym piszecie. Z pewnością dla specjalistów od jazdy wyścigowej na szlifierkach też jest jakieś forum. Powyższa dyskusja tylko zabiera czas tym, którzy są naprawdę tematem zainteresowani i wkur*** ludzi.

Pompka nie zamierzam Ci tłumaczyć motywów mojego działania ani ogolnie. Jak będzie mnie stać to oprócz paru Harlei kupię sobie zapewne ducati superlegera.

Dziś korzystając z pogody jeździłem i jestem zadowolony z efektow. Jak wydech będzie przycieral to zmienię na poprowadzimy wyżej.

Jedni lubią samochody w stylu retro inni przebierają się w zbroje i biegają z mieczami, a ja mam swoją pasję.

Jeżeli celem jest tylko szybkie pokonywanie zakrętów i ogólnie szybka jazda to są jeszcze lepsze opcje niż wspomniane R1 czy ducati, ale to szkoda czasu żeby o tym tu pisać.

Hmm czyli nie pozostaje mi nic innego jak sprzedać mojego irona i kupić jakąś R1, kolorowy kombinezon i zamykać opony na polskich drogach albo raz w roku na torze.

Fuck! A tyle kasy już w moje moto włożyłem.

A tak na marginesie zanim ktoś zacznie wypisywać farmazony polecam przeczytanie tematu forum, w którym piszecie. Z pewnością dla specjalistów od jazdy wyścigowej na szlifierkach też jest jakieś forum. Powyższa dyskusja tylko zabiera czas tym, którzy są naprawdę tematem zainteresowani i wkur*** ludzi.

Pompka nie zamierzam Ci tłumaczyć motywów mojego działania ani ogolnie. Jak będzie mnie stać to oprócz paru Harlei kupię sobie zapewne ducati superlegera.

Dziś korzystając z pogody jeździłem i jestem zadowolony z efektow. Jak wydech będzie przycieral to zmienię na poprowadzimy wyżej.

Jedni lubią samochody w stylu retro inni przebierają się w zbroje i biegają z mieczami, a ja mam swoją pasję.

Jeżeli celem jest tylko szybkie pokonywanie zakrętów i ogólnie szybka jazda to są jeszcze lepsze opcje niż wspomniane R1 czy ducati, ale to szkoda czasu żeby o tym tu pisać.

Nadmienie, bo chyba nie wszyscy zrozumieli sens moich wypowiedzi ze plastiki mnie nie jaraja i wole pyrkac na moim wyrodku

Natomiast stwierdziłem, ze bez sensu ze sportstera jest robienie szlifierki bo i tak sie efektu nie osiągnie nigdy natomiast zrobić super boberka to jest to

Edited by Marcel73