Skocz do zawartości

Inwazja pojazdów elektrycznych


ryhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

każdy ma chwile słabości. poza tym człowiek deklaruje, że ma żonę i chłopaka, a to już może wpływać na psychikę i formułowanie tez. ale nie róbmy z tego zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zigi, ale tu zapytano cię o źródła, dane, etc...

a ty wyskakujesz ze spiskiem, iluminatami, i, co gorsza, statystykami. a to już jest zuoooo...

na jakich podstawach twierdzisz, że "Podczas wytworzenia prądu potrzebnego na jeden kilometr powstaje więcej spalin, niż wytworzy ich samochód spalinowy przejeżdżając kilometr"? :P

ps. nie odsyłaj do yt, plisss... :D

Sprawność elektrowni węglowej sięga gdzieś 40%, podobnie jak współczesnych silników spalinowych. Do tego dochodzi strata energii na przesyle i choćby w ładowarce (grzeje się). Wyprodukowanie jednostki energii z etyliny czy z węgla, hmmm... jak myślisz, którego z tych paliw potrzeba więcej spalić? Które jest bardziej energetyczne? I które spalając się generuje więcej syfu? Związków siarki, azotu? Smogu (PM10 to pył cząstek stałych, nie powstaje ze spalania paliw ciekłych ani gazowych).

Źródła sobie wyguglasz, wierzę w Ciebie.

Edytowane przez bozoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność elektrowni węglowej sięga gdzieś 40%, podobnie jak współczesnych silników spalinowych. Do tego dochodzi strata energii na przesyle i choćby w ładowarce (grzeje się). Wyprodukowanie jednostki energii z etyliny czy z węgla, hmmm... jak myślisz, którego z tych paliw potrzeba więcej spalić? Które jest bardziej energetyczne? I które spalając się generuje więcej syfu? Związków siarki, azotu? Smogu (PM10 to pył cząstek stałych, nie powstaje ze spalania paliw ciekłych ani gazowych).

Źródła sobie wyguglasz, wierzę w Ciebie.

 

Jeżeli chodzi o zanieczyszczenia pyłami, weźmy pod uwagę, że taka elektrownia węglowa konkuruje przede wszystkim z silnikami diesla które produkują mnóstwo sadzy, silniki benzynowe są dużo mniej szkodliwe dla nas bo nie emitują pyłów do atmosfery, tylko przede wszystkim dwutlenek węgla i tlenek azotu, a to i tak w bardzo marginalnym stopniu w porównaniu do tego, co produkują m.in właśnie elektrownie węglowe.

 

Co do ustawy Szyszki...że się nieładnie wyrażę, niektórzy powinni się yebnąć w czoło. Niektórym lata komuny i prawnej niewoli za bardzo wyprały łby i odrobina wolności w tym kołchozie kompletnie wybija ich z równowagi, ja wiem, że łatwiej się żyje niewolnikowi, któremu na każdym kroku mówią co można, a czego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaka w sensie syna, co nie jest określeniem dziwnym i niewłaściwym, więc uwaga trochę nie na miejscu i jest...hmm...niesmaczna?

Chyba, że ja zbyt wrażliwy jestem :)

Nie syna. To mój zajebisty przyjaciel. Nie jesteśmy pedałami, ale w pewnym czasie łączyło mnie z nim więcej rzeczy niż z żoną, więc się znajomi podśmiewali że to mój chłopak. No i tak zostało :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie syna. To mój zajebisty przyjaciel. Nie jesteśmy pedałami, ale w pewnym czasie łączyło mnie z nim więcej rzeczy niż z żoną, więc się znajomi podśmiewali że to mój chłopak. No i tak zostało :)

Kurna, nie doczytałem wcześniej, bo bym Cię tak nie bronił :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność elektrowni węglowej sięga gdzieś 40%, podobnie jak współczesnych silników spalinowych. Do tego dochodzi strata energii na przesyle i choćby w ładowarce (grzeje się).

No tak paliwo na stacje zawozi się za darmo, tak samo jak pompa w dystrybutorze chodzi bez poboru energii.

Wyprodukowanie jednostki energii z etyliny czy z węgla, hmmm... jak myślisz, którego z tych paliw potrzeba więcej spalić? Które jest bardziej energetyczne? I które spalając się generuje więcej syfu? Związków siarki, azotu? Smogu (PM10 to pył cząstek stałych, nie powstaje ze spalania paliw ciekłych ani gazowych).

Źródła sobie wyguglasz, wierzę w Ciebie.

A jak myślisz który układ będzie pracował stabilniej i pod większą kontrolą techniczną i ekologiczną, elektrociepłownia kosztująca dziesiątki milionów czy miliony pojedynczych samochodów spalających paliwo. Dochodzą kwestie zużycia oleju silnikowego i innych płynów silnikowych.

 

Patrząc z perspektywy zatłoczonego i zakorkowanego dużego miasta, samochód elektryczny jest zbawieniem. Z samego faktu nawet, że silnik elektryczny w korku nie zużywa energii i emituje trujących związków.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akumulatory z meleksów to są biodegradowalne :)

Nowoczesne akumulatory są bezobsługowe i bardzo trwałe. W hybrydach Toyoty 10 lat gwarancji użytkowania. Owszem wymagają utylizacji, ale robi się to w wyspecjalizowanych zakładach. Lepsze to niż malowanie płotów olejem silnikowym, czy spalanie w piecu CO.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lepsze to niż malowanie płotów olejem silnikowym

 

zajebista opcja żeby nie gniło drzewo i bezpłatna , u mnie cały domek na działce był tak malowany naście razy i nic go korniki nie atakują ......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak paliwo na stacje zawozi się za darmo, tak samo jak pompa w dystrybutorze chodzi bez poboru energii.

 

A jak myślisz który układ będzie pracował stabilniej i pod większą kontrolą techniczną i ekologiczną, elektrociepłownia kosztująca dziesiątki milionów czy miliony pojedynczych samochodów spalających paliwo. Dochodzą kwestie zużycia oleju silnikowego i innych płynów silnikowych.

 

Patrząc z perspektywy zatłoczonego i zakorkowanego dużego miasta, samochód elektryczny jest zbawieniem. Z samego faktu nawet, że silnik elektryczny w korku nie zużywa energii i emituje trujących związków.

O akumulatorach Ci zigi napisał, ale rozumiem, że są tak samo biodegradowalne jak przerdzewiały zbiornik paliwa. Co do zużycia oleju to oczywiście elektrownia pracuje bez żadnego smarowania. A to, że elektrownia kosztuje miliony nie sprawia, że jest lepsza, ona po prostu generuje większą moc niż pojedynczy silnik. A samochody elektryczne są takim samym wybawieniem jak tramwaje versus autobusy - spaliny też są, tylko inne i wygenerowane poza miastem. Taki michoa się ucieszy, że w Warszawie, Krakowie czy innej Łodzi mają czystsze powietrze a jemu za domem na wsi kolejny blok energetyczny stawiają. Jak się nie obrócisz, dupa zawsze z tyłu.

Ja nie mam nic przeciwko elektrykom ale one nie będą ekologiczne w naszej rzeczywistości, gdzie prąd i tak nie pochodzi z eko- źródeł a i lini przesyłowych uczciwych nie ma. Że o dystrybutorach końcowych nie wspomnę. Innymi słowy, auta elektryczne tak, tylko infrastruktura w dupie.

Edytowane przez bozoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebijam ten balon pierwszą szpilką. wszystkie auta wyjeżdżają z fabryki z bidazaworem. ta dyskusja przypomina pierdolenie o smogu i o drzewach, których w zimie nie można wyciąć, bo właśnie wtedy dostarczają tlen. chyba na korytarze tefałenu. strach pomyśleć co będzie w maju. drug testy chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O akumulatorach Ci zigi napisał, ale rozumiem, że są tak samo biodegradowalne jak przerdzewiały zbiornik paliwa. Co do zużycia oleju to oczywiście elektrownia pracuje bez żadnego smarowania. A to, że elektrownia kosztuje miliony nie sprawia, że jest lepsza, ona po prostu generuje większą moc niż pojedynczy silnik. A samochody elektryczne są takim samym wybawieniem jak tramwaje versus autobusy - spaliny też są, tylko inne i wygenerowane poza miastem. Taki michoa się ucieszy, że w Warszawie, Krakowie czy innej Łodzi mają czystsze powietrze a jemu za domem na wsi kolejny blok energetyczny stawiają. Jak się nie obrócisz, dupa zawsze z tyłu.

Ja nie mam nic przeciwko elektrykom ale one nie będą ekologiczne w naszej rzeczywistości, gdzie prąd i tak nie pochodzi z eko- źródeł a i lini przesyłowych uczciwych nie ma. Że o dystrybutorach końcowych nie wspomnę. Innymi słowy, auta elektryczne tak, tylko infrastruktura w dupie.

Sorry ale nie przekonasz mnie w żaden sposób. Być może dlatego, że na co dzień obcuje z tym złomem co jeździ u nas po ulicach.

 

przebijam ten balon pierwszą szpilką. wszystkie auta wyjeżdżają z fabryki z bidazaworem. ta dyskusja przypomina pierdolenie o smogu i o drzewach, których w zimie nie można wyciąć, bo właśnie wtedy dostarczają tlen. chyba na korytarze tefałenu. strach pomyśleć co będzie w maju. drug testy chyba.

A temu co dolega?

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...