Skocz do zawartości

Wyprawa Kaukaz sierpień 2012


urbacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje małą wyprawę w sierpniu 2012 na Kaukaz. Na razie jadę sam Ale jeśli ktoś chciałby dołączyć to bardzo chętnie w kupie raźniej. Nie mam jeszcze dokładnie sprecyzowanej mapy podróży ale na pewno przejazd przez krym trasą nad samym morzem czarnym Ałuszta Sudak Feodosja Kercz, piękne widoki szalone serpentyny, potem promem przez cieśninę kerczeńską do Port Kavkaz w Rosji co potem jeszcze się ustali ale raczej nie wybiera m się dalej niż Kabardyno-Bałkaria. Na wyprawę przeznaczam min 3 tygodnie jadę yamahą tdm więc raczej asalt ewentualnie lekki szuter. Ze swojej strony dodam że dość dobrze znam rosyjski i byłem już na południu rosji co prawda dotarłem tylko do Gelendżyku i Krasnodaru i nie motocyklem a samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam zrobic tylko Kaukaz Północny. Poświęcić te 3 tygodnie i eksplorowac tam na miejscu ile się da.

W Kabardyno Bałkarii bardzi się nie porządzi bo wszystko bstawione mintami i wojskiem więc nie da rady się aktualnie pod Elbrusa dostać.

Jednak wioski wysoko w górach dostępne są TDMką - wertepy i dziury ale po twardym szuterku.

Polecam Arkhyz, Dombai i tamtejsze szlaki piesze.

Zachęcam do spotkania z czeczenskim klubem Wild Division - wspomnijcie o polaku na GSie który był rok temu - będa pamiętać:)

 

Zachecam do obejzenia mojej relacji - tam sporo jest ...

 

Niedosyt mam bo ominąłem Inguszetię, na pewno trzeba tam wrócić. W Czeczenii FSB mnie cofnęło z drogi do Itum Kale - tez będzie trzeba tam wrócić.

Powodzenia!

 

..planik fajowy ... 3 tygodnie w jakim terminie .... i mniej wiecej jaka kasa wchodzi w grę...

 

Paliwo 2,5 złotego za litr - jeździć i cieszyć się! Tam sie jeździ tanio.

A znając Kaukaz to na żarcie ani centa nie wydasz - jak ja :biggrin: Przytyłem kuchwa 5kg przez 2 tygodnie, tak nie dokarmiali i gorzałą poili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..planik fajowy ... 3 tygodnie w jakim terminie .... i mniej wiecej jaka kasa wchodzi w grę...

dysponuje czasem od początku sierpnia do 9 września i w tym terminie muszę zmieścić te trzy tygodnie na wyprawę czyli wyjazd między 1 a 15 sierpnia.Co do koszów to jak kolega Situ napisał paliwo na kaukazie jest tanie, ale trzeba jeszcze do kaukazu dojechać czyli Polska do granicy cała Ukraina w jedną i drugą stronę kawał Rosji czyli razem jakieś 6 tys km lekko licząc. podróżuję klasą ekonomiczną czyli namiot gościna przyjażnie nastawionych miejscowych aborygenów czasami hotelik przy drodze. trzeba pamiętac o wizie i pośrednictwie biura podróży czyli jakieś 500 zł nie wiem ile prom do rosji ale pewnie niewiele dopiero wywalczyłem urlop i zbieram informacje ale mając mniej niż 3 tysiące zł raczej bym się nie wybierał tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie wpuscili pod samego Elbrusa :P chcialem sie na niego wdrapac, a mi sie nie udalo.. niemniej rejony bardzo fajne, bardzo ciekawa ludnosc :) ale i tak jesli juz Kaukaz, to jestem bezgranicznie zakochany w Gruzji..

 

opis z rosyjskiej czesci kaukazu:

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=525354&highlight=yeuop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo byłes wcześniej Jełopie.

Teraz są "zamieszki", obstawione wszystko wojskiem, nie da rady...

 

Zes jest dupa bo mogłeś wjechać drogą na 3412metrów u podnóży Elbrusa. Ja miałem plan ciężkim GSem tam sie wbić jakoś ale nic z tego.

W Terskolu odbija taka górska dróżka i śmiga ohoohohoho a moze i wyzej. 15km ostrego podjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysponuje czasem od początku sierpnia do 9 września i w tym terminie muszę zmieścić te trzy tygodnie na wyprawę czyli wyjazd między 1 a 15 sierpnia.Co do koszów to jak kolega Situ napisał paliwo na kaukazie jest tanie, ale trzeba jeszcze do kaukazu dojechać czyli Polska do granicy cała Ukraina w jedną i drugą stronę kawał Rosji czyli razem jakieś 6 tys km lekko licząc. podróżuję klasą ekonomiczną czyli namiot gościna przyjażnie nastawionych miejscowych aborygenów czasami hotelik przy drodze. trzeba pamiętac o wizie i pośrednictwie biura podróży czyli jakieś 500 zł nie wiem ile prom do rosji ale pewnie niewiele dopiero wywalczyłem urlop i zbieram informacje ale mając mniej niż 3 tysiące zł raczej bym się nie wybierał tak mi sie wydaje

 

...no tanio sobie liczysz .... ::))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..cholera ... gdybym miał innego sprzęta .....jakoś nie widzę się moim czołgiem ...mimo wszystko zapodaj jaki masz planik ...jakos tak bardziej szczegółowo...

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie wpuscili pod samego Elbrusa :P chcialem sie na niego wdrapac, a mi sie nie udalo.. niemniej rejony bardzo fajne, bardzo ciekawa ludnosc :) ale i tak jesli juz Kaukaz, to jestem bezgranicznie zakochany w Gruzji..

 

opis z rosyjskiej czesci kaukazu:

http://advrider.com/...highlight=yeuop

Witam jestem pod wrażeniem podróży kolegi i nie tylko tej na kaukaz. Gruzje też mam w planach ale nie w tym roku. strone z opisem obejrzałem czytałem też relacje na forum xtekiem na kaukaz. Fajnie się ogłada twoje fotki z wyprawy zwłaszcza ze na kilku z nich zobaczyłem siebie :) spotkaliśmy się na trasie Ukraina droga z Odessy na Kijów stacja paliwowa obok miejscowości krzywe jezioro, ty wracałeś z kaukazu a ja z rundy po krymie. Na fotkach a schort meeting witch bikers from poland, taki łysy koleś obok ciebie to ja :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem pod wrażeniem podróży kolegi i nie tylko tej na kaukaz. Gruzje też mam w planach ale nie w tym roku. strone z opisem obejrzałem czytałem też relacje na forum xtekiem na kaukaz. Fajnie się ogłada twoje fotki z wyprawy zwłaszcza ze na kilku z nich zobaczyłem siebie :) spotkaliśmy się na trasie Ukraina droga z Odessy na Kijów stacja paliwowa obok miejscowości krzywe jezioro, ty wracałeś z kaukazu a ja z rundy po krymie. Na fotkach a schort meeting witch bikers from poland, taki łysy koleś obok ciebie to ja :) Pozdrawiam :)

 

ale jaja :) pamietam to spotkanie.. chyba opowiadaliscie wtedy, ze was troche okradli, o ile dobrze pamietam.. pozniej jechalismy kawalek razem, ale wy cisneliscie ciagle 110-120km/h, a to na mnie za szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..cholera ... gdybym miał innego sprzęta .....jakoś nie widzę się moim czołgiem ...mimo wszystko zapodaj jaki masz planik ...jakos tak bardziej szczegółowo...
Na razie nie mam jeszcze planu szczegółowego miałem w tym roku mieć urlop max 2 tygodnie i jechać do Rosji do Soczi nad morzem czarnym a z kaukazu miała być tylko Krasna Polana tj na połnocny wschód od Soczi. Ale będe miał wiecej urlopu i postanowiłem zobaczyć kaukaz nie z krasnej polany ale wjechać głębiej. Na razie plany mam takie przejazd przez krym trasą nad morzem spanie na plaży. Przeprawa promem do do Rosji zaraz za Port Kavkaz mam znajomych których chciałbym odwiedzić można się zatrzymać i odpocząć mieszkają 700 m od morza azowskiego więc znowu kapiel w ciepłym morzu. Potem drogą nad rosyjskim wybrzeżem morza czarnego do Tuapse i odbicie na Karaczajewsk z tamtąd morzna podjechać do tych wiosek Dombaj i Arkhyz o których pisał Situ co dalej to się jeszcze ustali z Karaczajewska można uderzyć dalej Edytowane przez urbacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam jeszcze planu szczegółowego miałem w tym roku mieć urlop max 2 tygodnie i jechać do Rosji do Soczi nad morzem czarnym a z kaukazu miała być tylko Krasna Polana tj na połnocny wschód od Soczi. Ale będe miał wiecej urlopu i postanowiłem zobaczyć kaukaz nie z krasnej polany ale wjechać głębiej. Na razie plany mam takie przejazd przez krym trasą nad morzem spanie na plaży. Przeprawa promem do do Rosji zaraz za Port Kavkaz mam znajomych których chciałbym odwiedzić można się zatrzymać i odpocząć mieszkają 700 m od morza azowskiego więc znowu kapiel w ciepłym morzu. Potem drogą nad rosyjskim wybrzeżem morza czarnego do Tuapse i odbicie na Karaczajewsk z tamtąd można podjechać do tych wiosek Dombaj i Arkhyz o których pisał Situ co dalej to się jeszcze ustali z Karaczajewska można uderzyć dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam jeszcze planu szczegółowego miałem w tym roku mieć urlop max 2 tygodnie i jechać do Rosji do Soczi nad morzem czarnym a z kaukazu miała być tylko Krasna Polana tj na połnocny wschód od Soczi. Ale będe miał wiecej urlopu i postanowiłem zobaczyć kaukaz nie z krasnej polany ale wjechać głębiej. Na razie plany mam takie przejazd przez krym trasą nad morzem spanie na plaży. Przeprawa promem do do Rosji zaraz za Port Kavkaz mam znajomych których chciałbym odwiedzić można się zatrzymać i odpocząć mieszkają 700 m od morza azowskiego więc znowu kapiel w ciepłym morzu. Potem drogą nad rosyjskim wybrzeżem morza czarnego do Tuapse i odbicie na Karaczajewsk z tamtąd morzna podjechać do tych wiosek Dombaj i Arkhyz o których pisał Situ co dalej to się jeszcze ustali z Karaczajewska można uderzyć dalej

 

Bracie - też chciałem wjechać głebiej. Brałem się za byle wąskie szutrówki aby podjechać bliżej tych ośnieżonych szczytów ale wszędzie pograniczniki i "propusku nada". Polecam wioski w Kabardyno Bałkarii - Bulungu, Eltubu, Verchnaya Balkaria. Tam masz możliwośc troche pohasać po szuterkach. Wertepy jak sam s-syn ale warto. Większosc dróg widac na moich filmach. Polecam.

 

Możesz mi powiedzieć jak z dojazdem do Krasnej Polany? I czy jest tam możliwośc pojeżdzenia enduro? Oczywiscie pograniczniki i tak będą i obrzezańce nie dają się przekupić. Komuno wróć - inaczej nic tam sie nie zdziała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio myslalem nad powrotem w kaukaz i to o stronie rosyjskiej (chociaz najbardziej za gruzja tesknie :) ) - to jak tam teraz jest u ruskich? jest dobrze czy sytuacja nadal posrana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...