Skocz do zawartości

zwrot VAT/akcyzy od paliwa


rachub48
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ile mogą odliczyć VAT-u/akcyzy przedsiębiorstwa, firmy, takie jak np, zakłady pogrzebowe, małe firmy budowlane, załóżmy od faktury za jakieś 200l ON za jakieś 1150zł? to jest jakaś stawka od litra?

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ile mogą odliczyć VAT-u/akcyzy (...)

 

wejdź na dowolny portal podatkowy i sprawdź. bo póki co zadajesz pytanie typu "ile wyciągnie motór?", bez wskazania jaki o jaki model chodzi

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności zalecam wizytę w urzędzie skarbowym, gdzie - wbrew opiniom - chętnie udzielają porad. Zatem portale portalami, ale najlepiej pytac tam, gdzie Cię kontrolują i rozliczają.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pójdzie do US to opłaci się poprosić o interpretację na piśmie, bo różne urzędy różnie interpretują przepisy. Jak chcesz odliczać VAT od paliwa to o osobówce zapomnij, musi być to samochód ciężarowy (wpis VAT-1)/ specjalny/ maszyny budowalane (koparki, spycharki, agregaty, pompy itp) lub motocykl.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jak motocykl.Mogłem na firme kupić i Vat-1 ? Miałem ciekawy przypadek na badaniu dostawczaka z przegrodą brakowało ok 2 cm buda DOKA czyli 6 os plus paka i jakiś nadgorliwiec nie chciał wypisać kwitu najciekawsze że to jakies włókno i można nacisnąć i wychyla sie spokojnie o te 2 cm.

Edytowane przez pancur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza zgłoszeniem do skarbówki takiego pojazdu w firmie/kurierska/

Nie wiem jak z motocyklem, ale samochodu ciężarowego nie trzeba w US zgłaszać. Robisz przegląd na SKP, dostajesz dwa kwitki o spełnieniu wymogu VAT-1. Jeden z nich dostarczasz do Wydziału Komunikacji a oni wbijają w dowód rejestracyjny. Masz na to 30 dni. Natomiast od momentu uzyskania kwitka w SKP odliczasz VAT od paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz .Musisz zgłosić do US.Wiem jak z moimi autami było.Zakup.,wizyta w stacji,wizyta w US .Zapytaj księgowej .Może swojej nie płace zbyt dużo ale o takich rzeczach pamięta.Ze mam motor pewnie nawet nie wie a szkoda .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz .Musisz zgłosić do US.Wiem jak z moimi autami było.Zakup.,wizyta w stacji,wizyta w US .Zapytaj księgowej .Może swojej nie płace zbyt dużo ale o takich rzeczach pamięta.Ze mam motor pewnie nawet nie wie a szkoda . :)

Tak było, ale już nie jest. Teraz nie trzeba zgłaszać do US. Po prostu odliczasz na podstawie badania w SKP i wpisu do dowodu rejestracyjnego.

 

Natomiast w przypadku kontroli z US musisz posiadac ten swistek uprawniajacy do odliczenia podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza zgłoszeniem do skarbówki takiego pojazdu w firmie/kurierska/

 

NIe, ja nie używam moto do kurierki, używam jako pojazd do przemieszczania własnej D... . I nic mie musiałem zgłaszać, no chyba że zrobiła to za mnie księgowa :)

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć każdy zakup który sensownie wytłumaczysz możesz wliczyć w koszty. Tak czy inaczej trzeba by to w środki trwałe wrzucić.Po niedzieli każę jej sprawdzic temat w US na piśmie.Niestety nauczony przykrymi doświadczeniami z US każde zapytanie wysyłam na papierze i podpieram się odpowiedziami w tej samej formie.Nieskoordynowany narząd gębowy pani ze skarbówki kosztował mnie 5 tys zł.Na zimne dmucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...