Skocz do zawartości

Od czego zacząć?


Gość Diler1997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,sluchajcie przedstawie wam sytuacje zebyscie zrozumieli mianowicie chodzi o to ze jakies pol roku temu moj tata prrzywiozl mi z norwegii HONDE CR500 ale nie na chodzie, no ale wszystko jest procz tlumika; / no ale chce chociaz ja odpalic,a nie podlewac swiece bo wtedy jazy,max 2 obroty walu ,chodzi o to CO mam zrobic by ja odpalic, Iskra jest,slaba,(swieca nowka NGK irydowa za 80zl) slaba jest iskra,mozna powiedziec ze bardzo ja w swojej hondzie mt50 mam lepsza, kompresja jest cholernie wielka,odczuwam to przy probie odpalenia kickstarterem gaznik jest,wszystko,wiec kompresja,iskra,gaznik, jest,gaszenie dzis zrobilem,bo nie bylo przelacznik jest,no wiec co mam zrobic? to jedno pytanie a drugie czy nic mi ze sluchem sie nie stanie,bo wkoncu to dokladnie 491cc... Jest to crka z tylnym hamulcem bebnowym,wiec ta starsza,chlodzona oczywiscie ciecza: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ nie jest to dział "mechanika" to skrobne jeszcze jeden post, może nie spłone za herezje.

 

Nawet gdyby gaźnik był czysty i wyregulowany, układ elektryczny był ok, silnik nie był by zatarty i filtr był by ok, to bez komory rezonansowej ten potwór nie zagada, wypluje mieszanke z cylindra (której i tak mało co zaśsie), komoresji nie bedzie, kichnie prychnie i zdechnie.

To nie jest Simson

 

Poza tym jak kompresje oceniasz po trudności kopniecia w motocykl bez wydechu ,to nie wroze Ci powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale mechanik powiedzial ze wsio bedzie ok : ) ze kompresja jest zarabista, sprawdzal jakim urzadzeniem.

A dokladnie,moglbys mi przyblizyc informacje,jak to wszystko dziala? znam zasade dzialania silnika 2t ale dlaczego mialby wypluc ja? i co takiego da ta komora ze nie bedzie pluc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie pier***lnąc to podstawa :biggrin: spróbuj ustawić tłok minimalnie za GMP i wtedy walnąć.......

 

musisz bardzo mocno i szybko kopnąć to podstawa...

 

brak wydechu ją bardzo osłabi i zwiększy spalanie ale generalnie zapalić powinna.....no i huk będzie kosmiczny :biggrin:

 

możesz spróbować na popych z wyższego biegu np z 2 czy 3 (w sensie na holu za autem) ale odradzam bo jak zapali i jej nie opanujesz to zabijesz się :D

 

ten motocykl to odpowiednik R1 albo hayabusy w offroadzie-cholernie mocny jadowity i do tego dosyć elastyczny (dostaje ,,strzała'' już przy bardzo niskich obrotach) więc radzę naprawdę ostrożnie jak już odpalisz....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona z holu odpali dopiero na 4ce ale nie radzę ci tego robic jak na niej nie jezdziles, na pych nie ma szans

 

bez "kolanka" to nie bedzie latać, dyfuzor działa jak turbodoładowanie, częsc mieszanki wylatuje do wydechu i wraca z powrotem do cylindra, takze raczej nie ma prawa to działać,

mamy u sibie cos takiego tez bebnem z tyłu i praktycznie musi byc to w idealnym stanie by zapalało z kopa

 

czesci masz na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez "kolanka" to nie bedzie latać, dyfuzor działa jak turbodoładowanie, częsc mieszanki wylatuje do wydechu i wraca z powrotem do cylindra, takze raczej nie ma prawa to działać,

 

bedzie słabsza, będzie pluć niespalonym olejem, huk niesamowity , dym, brak mocy ale zapalić musi.....

 

cr 250 bez gruchy normalnie zapala i nawet jeździ, tylko że rąbie niespalonym paliwem strasznie i w ogóle nie ma mocy-ale zapali...

tak samo exc 250...

 

u mnie był koleś z cr 480-poprzednik 500 chłodzony powietrzem, kopniak z lewej strony, i też zapaliła bez dyfuzora ale huk był poprostu nie do wytrzymania nawet na wolnych obrotach.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko od czego jeszcze mozna by bylo dopasowac taki dyfuzor? przeciez nie wsadzi od 125 :D

pytam tylko w przypadku jezeli nie znajdzie oryginału, mi tylko do glowy przychodzi od najwiekszych "dzisiejszych" 2T. EXC/SX 300/380 :D

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ei chodzi wam o cos takiego?

http://www.ebay.pl/itm/scarico-espanzione-originale-honda-cr-500-/260936876370?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item3cc10cc152

 

 

no to chyba nie jest caly tlumik,wiec takie cos do kompletu?

 

http://www.ebay.pl/itm/Honda-CR-500-Schalldampfer-85-86-CR500-Silencer-Vintage-Motocross-/150740227344?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item2318d15510

 

 

Naprawde to az ttaki potwor jest? szok, dodam ze po podlaniu swiecy,udalo mi ja zapalic mniej wiecej na sekunde.;D

pisk w uchu przez pare minut byl i ogien z cyla poszedl,bo nie ma tlumika..

Dodam ze mam 15 laat 180cm wzrostu i 66kg i mam zamiar opanowac to cacko,bo cr 125 kumpla bez problemu, gpz 500 kuzynka tez jest ok,ale jeszcze normalnie daje radde opanowac,a tą honde musze miec bo ponoc,ww polsce nie ma toru by wyprobowac mozliwosci tej bestii(to prawda?) gdzie dostane uszczelki wszystkie?. stal dlugo rozlozona na czesci,((silnik ww calosci) ale chce od razu remont zrobic...

aa i nie piszczcie ze nie dam rady ogarnac tego potwora bo dam;D ja obok mam same lasy,wiec mam ochote zalac caly bak i pojechac na pare godzin,sie wyszalec ,, a no i jaka powinna byc iskra? MOCNA? srednia czy to bez roznicy w niej? mam slaba dosc,zolta,na nowce irydowej swiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ei chodzi wam o cos takiego?

http://www.ebay.pl/i...=item3cc10cc152

 

 

no to chyba nie jest caly tlumik,wiec takie cos do kompletu?

 

http://www.ebay.pl/i...=item2318d15510

 

 

Naprawde to az ttaki potwor jest? szok, dodam ze po podlaniu swiecy,udalo mi ja zapalic mniej wiecej na sekunde.;D

pisk w uchu przez pare minut byl i ogien z cyla poszedl,bo nie ma tlumika..

Dodam ze mam 15 laat 180cm wzrostu i 66kg i mam zamiar opanowac to cacko,bo cr 125 kumpla bez problemu, gpz 500 kuzynka tez jest ok,ale jeszcze normalnie daje radde opanowac,a tą honde musze miec bo ponoc,ww polsce nie ma toru by wyprobowac mozliwosci tej bestii(to prawda?) gdzie dostane uszczelki wszystkie?. stal dlugo rozlozona na czesci,((silnik ww calosci) ale chce od razu remont zrobic...

aa i nie piszczcie ze nie dam rady ogarnac tego potwora bo dam;D ja obok mam same lasy,wiec mam ochote zalac caly bak i pojechac na pare godzin,sie wyszalec ,, a no i jaka powinna byc iskra? MOCNA? srednia czy to bez roznicy w niej? mam slaba dosc,zolta,na nowce irydowej swiecy

 

chłopczyku nie wiesz o czym mówisz nawet niech Ci tata przed pierwsza jazdą ubierze pampers i klatke pospawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu fottka silniczka: )

 

chłopczyku nie wiesz o czym mówisz nawet niech Ci tata przed pierwsza jazdą ubierze pampers i klatke pospawa

 

hm?

o co ci chodzi?

Sie tylko pytam,skad moge wziac tlumik..

ten komentarz nie byl potrzebny -.-

post-59323-0-84138700-1327523015_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa i nie piszczcie ze nie dam rady ogarnac tego potwora bo dam;D

 

taaaa jasne :laugh:

 

ja obok mam same lasy,wiec mam ochote zalac caly bak i pojechac na pare godzin,sie wyszalec

 

tylko odkrecaj do konca bo ci sie mieszanka nie dopali odpowiednio... :biggrin:

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to otrzymalem odpowiedz,i tlumik bedzie robiony na zamowienie: ).. moj ojciec ma kontakty,reszta komentarzy byla zbedna,...ale mniejsza..

Wy nie rozumiecie,.. rozkmincie to ze wiem ze to za potezny jak na mnie motor,ale chce go: ) a ze rodzice nie maja nic przeciwko chce w niego zainwestowac bo nie chce widziec jak stoi i sie marnuje.. i teraz mam taki pytanko, ile taka crk'a moze na 100 palic?

mieszanka 1;50 standardowo tak?

szczerze i bez obelg bo co wam to da; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...