Skocz do zawartości

Zalanie 4T mieszanką.


Sante
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gaźnik pojedzie ale lepiej to maksymalnie rozcieńczyć z benzyną która została, bo zacznie Ci zostawiać nagar w silniku. Nie spalony olej będzie spływał i może pozaklejać katalizator jeśli jest. Przez 5km takie rzeczy są mało prawdopodobne ale przezorny zawsze ubezpieczony :happy:

P.S Jak coś Ci chlupie w zbiorniku to na tym rozgrzej wstępnie silnik i dopiero potem wlej mieszankę.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moto nie jest na wtrysku, generalnie nie ma katalizatora to przy tak małym przebiegu(5km) nic nie powinno się stać, poza niewielkim nagarem, który przy późniejszych jazdach na czystej benzynie zniknie. Staraj się dobrze wygrzać motocykl, a po częściowym zuzyciu tego paliwa rozcieńczaj je czysta benzyną. W gruncie rzeczy silniki zużyte, biorące olej, mają o wiele gorsze warunki pracy(olej silnikowy nie przystosowany do spalania), też od razu nie wybuchają :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gaźnikowiec bez katalizatora to lej śmiało :D

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam,nie zapcha się, chyba, że nalejemy luxu 10;-), a poważniej to taka zupa to dla 4 suwu samo zdrowie, olej smaruje zawór ssący, oraz gar ,,od góry" , jest takie coś zalecane w 4 suwach po remoncie, np junak po remoncie głowicy itp, ,,normalnemu" motocyklowi to ani zaszkodzi ani pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam,nie zapcha się, chyba, że nalejemy luxu 10;-), a poważniej to taka zupa to dla 4 suwu samo zdrowie, olej smaruje zawór ssący, oraz gar ,,od góry" , jest takie coś zalecane w 4 suwach po remoncie, np junak po remoncie głowicy itp, ,,normalnemu" motocyklowi to ani zaszkodzi ani pomoże.

Uwielbiam porównania junaka do japonii :D

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem , ale nie kapuję co ma się obojętnie jakiemu silnikowi z powodu wlania mieszanki do dwusówa ? To że katalizator szlag może trafić to zrozumiałe , ale do GPZa lałem nie raz z motorowera i nie było problemów . Myślę że silnik na wtrysku w moto nie różni się od silnika na wtrysku w aucie , a mój pontiack spala mieszankę z motorowera bez problemu i nic się że wtryskami nie dzieje ... Fakt , pucha ma silnik wolnoobrotowy ale wtryskiwacze i pompa chyba wiele się nie różnią ...

 

Nie jestem fachowcem , ale nie kapuję co ma się stać obojętnie jakiemu silnikowi z powodu wlania mieszanki do dwusówa ? To że katalizator szlag może trafić to zrozumiałe , ale do GPZa lałem nie raz z motorowera i nie było problemów . Myślę że silnik na wtrysku w moto nie różni się od silnika na wtrysku w aucie , a mój pontiack spala mieszankę z motorowera bez problemu i nic się że wtryskami nie dzieje ... Fakt , pucha ma silnik wolnoobrotowy ale wtryskiwacze i pompa chyba wiele się nie różnią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem w końcu tą mieszanką i generalnie żałuję. Zalało mi prawy garnek a po 3 kilometrach przestał jechać i resztę musiałem dojechać na ssaniu. Raczej nie polecam, mam nadzieję że nie będę musiał czyścić gaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak resztę musiał dojechać na ssaniu to to nie musi być problem mieszanki tylko rozjebanych gaźników :happy:

Jełopku idź pobansowac w balerinkach albo jedź na tanią jednoosobowa wycieczke na czas :laugh:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...