Skocz do zawartości

Opony do klasyka


Yosarian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję modeli opon o rozmiarze 2,75 x 18 o stricte klasycznym - rowkowanym bieżniku. Póki co namierzyłem:

 

Sava B10

 

PIRELLI City Demon

 

HEIDENAU K39

 

Najbardziej podchodzi mi Sava, ale to jeszcze nie jest to, co chciałbym założyć do sprzęta. Widziałem kiedyś rowkowane Barumy, ale chyba nie można ich już nigdzie dostać.

Macie jakieś pomysły gdzie szukać? Znacie kogoś kto handluje takimi oponkami?

 

Pozdro i dzięki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdżę swoją CeBulą na Heidenauach K63 i nie widzę katastrofalnej różnicy w przyczepności na mokrym czy suchym w porównaniu z wcześniejszymi Bridgstone-ami, co pozwala wywnioskować, że są to opony dobre jakościowo, a stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Będąc w Niemczech co drugi dobrej klasy motocykl widziałem właśnie obuty w Heidenau-y(nawet parę BMW Gs 1100). Znajomy jeździ na nich swoim Drag Starem, również nie narzeka. Sam miałem wątpliwości gdy ,,skończyły'' się opony supermarkowe(przy okazji superdrogie). Zamiast za zalecanego Bridgstone-a w cenie 700zł/szt, zapłaciłem za Heidenau-a o identycznych parametrach 210złszt wyprodukowaną w roku sprzedaży, czyli praktycznie prosto spod formy. Może nie jest to światowa marka, ale napewno jest dobrą marką europejską, a skoro Niemcy znani z przestrzegania wszelkich procedur ją stosują powszechnie, to raczej jest dobrą i bezpieczną alternatywą dla marek wypasionych. Ja swój komplet kupiłem na wrocławskim Oldtimerbazarze od firmy z Radziszowa będącą dealerami producenta Heidenau. Mam ich wizytówkę. Wiem że wysyłają również pocztą.

Ich strona internetowa: www.motorad.pl

Kontakt mailowy: [email protected]

telefon: 012/275 11 43

Edytowane przez robik64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cena niska bo opona z byle gówna zrobiona.

 

 

Barum rowkowany był montowany seryjnie w Jawie TS350 z przodu, 3.00-18 jeśli pamięć nie myli, ewentualnie 3.50.

 

 

A to czego tak na prawdę szukasz to nazywa się Avon Speedmaster.

 

http://images.google.com/search?tbm=isch&hl=pl&source=hp&biw=1680&bih=830&q=avon+speedmaster&gbv=2&oq=avon+speedmaster&aq=f&aqi=g-S1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=2407l6328l0l6557l16l15l0l5l5l0l438l3289l1.2.0.2.5l10l0

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Avon Speedmaster jest mega fajny, ale też nie ma rozmiaru. No i cena swoją drogą wysoka, jeśli sprzęt ma jeździć okazjonalnie;)

 

Kupiłem Baruma made in czechoslovakia, takiego jak na foto, jakby ktoś miał drugą taką oponkę 2,75 R18, chętnie odkupię!

 

t831799_memo0003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oponka która w standardzie (tylko 3.00x18) była ładowana do jawy 350 na przednie koło. Nie wiem czy na tył ona się nada przez swój bieżnik.

Na allegro powinny być jakieś mało używane w niewygórowanej cenie.

 

Aha i raczej uważać na mokrym. :D

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za motocykl ?

 

Agusta 125 TRA

Mniej więcej taki;)

http://themvagustaco...TRA_-_1956.html

 

Szukam opon raczej podobnych do tych jakie były w oryginale, ale nie jest to wymóg na 100%. Ważne żeby bieżnik mi się podobał/ nie był współczesny, ale żeby nie były do końca drewniane :cool:

t832698_opony.png

 

Z tym Barumem jednak dam sobie spokój, miał pójść na przód, to jest 2,5 a nie 3,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknij na te, mistrzostwo świata w latach '70 i do dziś produkowane do weteranów. Przykładowy link: http://www.youshop.p...100-410h19-61h/

 

jeżeli bieżnik pasuje to już dalej zadaj sobie sam trud i poszukaj rozmiaru (nie wiem czy taki produkują). Oponki palce lizać. Zakładałem je do paru klasyków i daruj sobie wynalazki typu Barum, Maxis itp. Bieżnik jest trochę nowocześniejszy ale może?

Edytowane przez J.Pastor

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

planuję zmienić przednią oponę w swojej SR 500. Tylną dostałem nową - jakiś mitas, chyba H-06, ale nie pamiętam na 100%. Wolę żeby na razie została. Nie wiem jak się na niej jeździ, bo zrobiłem na niej z 5 km po mieście. Teraz zaczyna się problem. Jakie opony wybrać? Podobają mi się mitasy H-01, tylko, że rozmiar 3.25/19, a fabrycznie są 3.50. Tył 4.00/18. Co o tym sądzicie? Może jednak jakieś Metzelery albo Avony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chcę zaczynać kolejnego tematu - mam w serwisówce rozmiar opony 3.60S19 - nie znalazłem jednak takiego rozmiaru, są 3.5 i 3.75 - na który mam się zdecydować?

 

Czy opony MITAS H-02 3.5 x 19 w przypadku mojego motocykla (do 130km/h, raczej delikatna jazda) wystarczą? W tej chwili mam rozmiar 3.25x19 (ww. Metzeler Perfect) i tutaj jest dużo większy wybór, są markowe opony w niższych niż 400zł cenach.

 

Jestem pewien, że opony AWINA to nie będzie najlepszy wybór (są najtańsze == najgorsze zapewne, patrząc na mój kufer). Używka także jest kiepską opcją - stara guma zaraz znów popęka i będę musiał kupić nową oponę szybciej.

 

Proszę o odpowiedź - moto nie przeszło przeglądu i chciałbym jeszcze dzisiaj kupić nową oponę (z tyłu jest dobra, kilkuletnia). Opona popękała po bokach.

Edytowane przez Michał Mleczko

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...