Skocz do zawartości

4,11 promila, czyli wypadek motocyklowy po polsku


Izzy-MM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"W szpitalu pierwsze badanie krwi wykazało 4,09, a drugie 4,11 promila. Kolokwialnie mówiąc, facet był nieprzytomny. Całe zdarzenie odbyło się bez żadnego hamowania, on po prostu wjechał na tył motocykla z takim impetem, że jego samochód wywrócił się na bok. Wydaje mi się, że musiał mu się urwać film, stracił przytomność za kierownicą albo, co gorsza, zrobił to celowo i z premedytacją, chcąc nam pokazać, że jego Golfowi żaden motorek podskakiwał nie będzie…"

 

Tu macie cały materiał: http://www.motogen.pl/artykuly/na-kazdy-temat/wypadek-motocyklowy-po-polsku,art62.html

 

Mi się szczerze mówiąc odechciewa jeździć po drogach. Pozostaje tylko tor i offroad. Tam jak się wywalę, to "za swoje", a nie przez pijanego kretyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co wycieczka do Krakowa w styczniu ?!

 

Dla mnie jest to coś nie do pomyślenia, jak można być takim kretynem..

Dożywotni dozór jakiegoś kuratora czy kogokolwiek, aby nie mógł prowadzić żadnego z pojazdów silnikowych..

'Opinia jest jak dziura w dupie, każdy ma swoją'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by było umówić się grupą i w trakcie rozprawy zrobić szopkę przed budynkiem sądu, gazety i tv się zainteresuje to i wymiar "sprawiedliwości" będzie chciał się wykazać, inaczej gość dostanie groszowy wyrok i zawiasy...

 

eh, szkoda że zabijać takich nie można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz POLSKA, no i co z tego, jak by zaczęli myśleć o kraju a nie zachowywać sie jak świnie przy korycie, moglibyśmy być druga Norwegią czy Anglią.

Zobaczmy np na Szwajcarię: http://www.motogen.pl/aktualnosci/ze-swiata/szwajcaria-wiezienie-za-przekroczenie-predkosci,art459.html

 

zakazy stadionowe w Anglii a w Polsce?

 

Jak by nie było luk w prawie, ludzie nie mogli by pozwolić na tyle co teraz, bo zaraz by było więzienie, mandat w wysokości wypłaty itp..

 

A teraz?

Nie masz prawka : 500zl "płacisz"- odwołują sie ludzie, skarżą się na sytuacje w rodzinnie, że się uczą itp.

 

Musi być odgórnie powiedziane i powinni sie trzymać tego jeżeli zrobisz tak to masz taką kare..

'Opinia jest jak dziura w dupie, każdy ma swoją'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy Transalpów są niezniszczalni :icon_twisted: :crossy: :crossy:

 

Ja tu nie widze innego wyjścia, jak tylko wybrać sie na styczniowy spacer po Krakowie :buttrock:

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że brak forsy na takie wycieczki bo chętnie bym się tam pojawił..

 

Miałem kiedyś podobną sytuację, trafiłem na jakiegoś idiotę który nie dawał się wyprzedzić i chciał mnie zepchnąć z drogi. Po przeczytaniu artykułu cieszę się że odpuściłem ( byłem blisko celu więc jakoś dałem radę). Wniosek : w razie podejrzanych zachowań należy jechać za delikwentem pod dom i złożyć odpowiedni donos na prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcę.. Skoro policja sobie nie radzi to może samemu trzeba walczyć z pijaństwem na drogach.

 

Oby go poskładali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz POLSKA, no i co z tego, jak by zaczęli myśleć o kraju a nie zachowywać sie jak świnie przy korycie, moglibyśmy być druga Norwegią czy Anglią.

 

Mogliby, ale NIE sa i jeszcze dlugo nie beda, niestety.

 

Zobaczmy np na Szwajcarię: http://www.motogen.pl/aktualnosci/ze-swiata/szwajcaria-wiezienie-za-przekroczenie-predkosci,art459.html

 

zakazy stadionowe w Anglii a w Polsce?

 

Jak by nie było luk w prawie, ludzie nie mogli by pozwolić na tyle co teraz, bo zaraz by było więzienie, mandat w wysokości wypłaty itp..

 

A teraz?

Nie masz prawka : 500zl "płacisz"- odwołują sie ludzie, skarżą się na sytuacje w rodzinie, że się uczą itp.

 

Kary za prowadzenie po alkoholu sa za niskie, za prowadzenie bez uprawnien, o juz wogole kpina !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierdla, bez zawieszenia na minimum 5 lat. Ale od razu i bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie. I dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a w razie jego złamania znowu pierdel, tylko na dłużej.

Ta ostatnia sytuacja ze Straszyna. 26-latek zabił 6-letniego chłopca i ciężko ranił 4-letnie bliźniaki i ich rodziców. Przecież rozp***ił życie całej rodziny! Mam nadzieję, że dostanie 12 lat, a to i tak za mało :banghead:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dożywotni dozór jakiegoś kuratora czy kogokolwiek
albo
więzienie

Szkoda, że ja będę musiał za to płacić w podatkach, które mi jeszcze podniosą.

 

Za odebranie życia z premedytacją powinno się spuszczać na dno wisły w betnonowych kapciach i temat załatwiony. Pasożytów się trzeba pozbywać raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani , bez urazy , ale dlaczego chcecie zbawiać świat ? Dlaczego po mimo że w naszym gronie nie brak prawników , dziennikarzy i innych mądrali z posłem włącznie nikt nie podniesie na odpowiednim poziomie problemu nierównego względem innych kierowcówi traktowania przez policję , sądy czy inne instytucje nas MOTOCYKLISTÓW . Czy waszym zdaniem prokurator zażądał by tak rażąco niskiej kary gdyby poszkodowany nie był motocyklistą ? Jak to możliwe że w niemal każdym wypadku policja stara się przypisać co najmniej współwinę motocykliście ? O naszym wizerunku kreowanym przez media , o rażących przekroczeniach szybkości przez motocyklistów z pominięciem puszkarzy nawet nie będę wspominał...

Myślę że nie jesteśmy bandą kmiotków żeby z kopaczkami lecieć pod sąd . Widzę tu pole do działania dla naszych wpływowych kolegów motocyklistów . Myślę że pora zdjąć kaski , pokazać w mediach że na moto jeżdżą nie tylko prostaczkowie i że nie zgadzamy się na takie traktowanie ... Jeden warunek Królowie Życia nie wstydźcie się bycia motocyklistą , nie chowajcie głów w piasek ! Zacznijcie działać :icon_exclaim:

Edytowane przez marian65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...