Skocz do zawartości

Dakar 2012


Katsumoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ernestZL - praktycznie w każdym rajdzie czy wyjściu średniozaawansowana osoba ogarniająca sprzęt, jadąc bez większych błędów, łapie się w okolicy połowy stawki. To obowiązywało zarówno w rajdach amatorskich, jak i pucharze Polski, więc domyślam się, że obowiązuje wszędzie. Po prostu zawodnicy bardziej doświadczeni grają vabank i cisną, bo nie interesuje ich miejsce w połowie stawki. A jak cisną, to robią błędy, nawala sprzęt, udzielają się nerwy i zmęczenie. Ale oni tak mają: albo walka o medal, albo powrót na lawecie... stąd dość wysokie miejsca początkujących, którzy się pilnują, żeby nie jechać "za szybko".

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duża szansa, że zwyciężą? Szlag mnie trafił. Sorry, od wielu lat Dakar to żenada, nie rajd. Przez wiele lat trasa była wyzwaniem, teraz wyzwaniem jest zgromadzenie kasy i nie odpadnięcie w wyniku decyzji sędziów :lapad:

 

Taaaaaaa, znowu te teorie spiskowe :banghead:

 

Byles kiedys na jakiejs imprezie w parku maszyn czy przy kontroli w celu dopuszczenia ?

 

Mozesz zostac niedopuszczony za brak rekawiczek, brah metki atestujacej niepalnosc w ciuchach, ( mowa o katamaranach ) i innych takich pierdulach ktore w pale sie nie mieszcza. Po to jest regulamin ktory nalezy spelnic. Nie potrafisz - zostajesz wykluczony - chyba proste. A to, ze komus to nie pasi to troche inna bajka.

 

 

Jaki w ogóle Dakar, jak to jest w Ameryce Płd :banghead: Dla mnie się skończył, jak się przenieśli. W afryce było czasem dramatycznie, ale po to jechali na ten rajd .

 

Dokladnie, trzeba bylo zmienic nazwe a nie nansile trzymac prestiz.

 

Jak człowiek bez praktycznie żadnego doświadczenia, mowa o naszym kochanym Małyszu, zajmuje takie miejsce w generalce to ja mam szczere wątpliwości co do poziomu tego rajdu.

 

Nie zauwazyles, ze scigaja sie ludzie ktorzy maja kase ? Zasponsoruj sobie obojetnie jaki pojazd i startujesz, doswiadczenie rzecz nabyta :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherman chyba ma rację, bo teraz Małysz jest 33, a Hołowczyc 66...Ale jaja.

 

33 miejsce to nie połowa stawki! ;) Właśnie się zastanawiam czy może chodzi o kasę, czy też nasz Adam to jakiś talent który minął się z powołaniem i tak na prawdę powinien zasiadać w bolidzie F1 a nie z deskami na nogach latać?

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i innych takich pierdulach ktore w pale sie nie mieszcza

 

W pale nie, ale w regulaminie imprezy tak. Jeżeli ktoś wydaje milion na quada, drugi milion na przygotowanie siebie i treningi, to zazwyczaj znajduje chwilę, żeby zapoznać się z regulaminem i załącznikami. Dodatkowo każdy szanujący się zespół podczas przygotowania maszyn zostawia tolerancje, żeby nie zostać zdyskwalifikowanym podczas badania kontrolnego. Uwzględnia się zużycie elementów i takie "głupoty", jak rozszerzalność cieplną albo błąd pomiaru przez sprzęt, z którego korzysta komisja sędziowska.

 

Byles kiedys na jakiejs imprezie w parku maszyn czy przy kontroli w celu dopuszczenia ?

Byłem wielokrotnie, bo przed KAŻDYM rajdem jest badanie kontrolne, a po każdym rajdzie drugie, podczas którego komisja sędziowska losowo rozkręca sprzęt albo bada różne inne elementy (pamiętam, jak komuś wiercili klatkę, żeby zmierzyć grubość rur). Kontrole bywają różne, ale nikt nie jest na tyle głupi, żeby jechać na drugi koniec świata ze zbyt lekkim kołem zamachowym albo nieregulaminowymi przełożeniami w skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chcą Gordona (Hummer) wykluczyć z klasyfikacji. Powodem jest system sterowania ciśnienia kol z poziomu kokpitu w Hummerze. Na początku rajdu było mówione o tym ze samochody z tylnym napedem moga taki system posiadac (hummer jest RWD) a samochody 4x4 już nie, ale widocznie organizatora się odwidziało :icon_evil:

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nikt nie jest na tyle głupi, żeby jechać na drugi koniec świata ze zbyt lekkim kołem zamachowym albo nieregulaminowymi przełożeniami w skrzyni...

 

Jak widac Polak potrafi

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac Polak potrafi

 

:crossy:

 

 

A ja liczę na oficjalne stanowisko bawarskiego koncernu w sprawie jedynego motocyklisty (pozostającego w stawce) na ich maszynie w rajdzie Dakar 2012.

 

Uważam to za skandal!!!

 

:icon_eek:

 

No i niech ktoś mi wytłumaczy zakup BMW w 2012...

Edytowane przez Szuberto

Gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac Polak potrafi

 

:crossy:

 

Nie tylko Polak (Polacy) a zdaje się 7 kierowców z różnych teamów zostało zdyskwalifikowanych. Poza tym z tego co czytałem wcześniej na tych kładach jeździli, wygrywali i wszystko było ok. Regulaminu dakaru nie czytałem ale z tego co twierdzą to pozostawia sporo miejsca na interpretację a jak wiadomo każdy może interpretować po swojemu...

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...