Skocz do zawartości

Ścigacz za dwie wypłaty


Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniała mi się taka historyjka.Jeździłem kiedyś Hondą CBR 600. Znajomy stwierdził że te "scigacze" to fajna sprawa, że chce tak jeździć jak ja i starszy model CBR gdzieś widział za 4 tys zł. A że był studentem dziennym i nie miał pieniędzy to na swoje motocyklowe hobby, to chciał zapracować pracując 2 miesiące po 2tys zł i na studia jeździć CBR-ką.

 

Skąd tacy naiwni ludzie się biorą?! Po pierwsze to za 4 tys zł to żadnej sportowej 600 w przyzwoitym stanie się nie znajdzie. Po drugie znajomy zapomniał, że musiałby zrobić prawko = 1000zł, kupić ubiór na motor min 1000zł, mieć na benzynę na sezon 1500zł. Olej, smar do łańcucha i inne drobiazgi min 500zł. Przerejestrowanie, oc, przegląd - razem ok 500zł.

 

Minimum 4500zł na strat napalonego na sportowe 600 faceta + koszt kupna motocykla w przyzwoitym stanie na pewno więcej niż 4tyz zł.

 

Nikogo nie chce zniechęcać do motocykli, ale drogie "świeżaki" - za dwie "studenckie" wypłaty nie będzie jazdy własną sportową 600.

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce na pewno kupi. Ubiór może poczekać. Mi na początek wystarczyły glany, zwykłe spodnie i ramoneska:). Chcieć to móc. Jeżeli chodzi o motor za 4tyś, to mój znajomy kupił w zeszłym roku F2 za taką kwotę, w oryginale, żaden stunt czy coś takiego.Do dziś dzień jeździ bez jakiejkolwiek awarii.

milicjaforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny popaprany temat samolota

widać zbliża się plebiscyt :icon_razz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam znajomka co się napalił i kupił moto. Nie ma prawka, nie ma papierów, nie ma umiejętności i zarzeka się, że on ją "czuje" gdy jedzie. Robiłem co mogłem żeby mu przemówić do rozumu i chyba coś dotarło, bo sprzedaje.

To była jakaś F4 za relatywnie śmieszne pieniądze ale eksploatacji to chyba żadnej nie zrobił a szlifował ze 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glany i ramoneska do jazdy na CBR :mellow: Gdybym tak jeździł po swoim mieście to by mnie chyba z niego wygnali a motocykl w pół zgięli.

Znałem gościa który, do swojej sportowej 1000 lat po kilka litrów benzyny. Jak zapytałem dlaczego to mi powiedział, że tylko tyle mu babcia daje. :banghead: żałosne

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie chce zniechęcać do motocykli, ale drogie "świeżaki" - za dwie "studenckie" wypłaty nie będzie jazdy własną sportową 600.

 

wytatuuj to sobie na czole i spaceruj pod kolumną, na kazimierzu albo w innym miejscu powszechnych zborów dresiarni

 

wot, zima idzie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry sąsiad często bywa w Białymstoku i jakoś nie słyszałem żeby byli aż tak zaciekłymi motocyklistami. Ba, krążą plotki o pewnym człowieku ksywą Mariunio i zdaje się być średnio rozgarniętym człowiekiem. Choć przyznam, że opowieść o tym jak się schował pod radiowozem była ciekawa :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry sąsiad często bywa w Białymstoku i jakoś nie słyszałem żeby byli aż tak zaciekłymi motocyklistami. Ba, krążą plotki o pewnym człowieku ksywą Mariunio i zdaje się być średnio rozgarniętym człowiekiem. Choć przyznam, że opowieść o tym jak się schował pod radiowozem była ciekawa :lalag:

 

No i w końcu może być ciekawie w temacie. Opowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to za chiny ludowe nie przypomnę sobie całości :) Pamiętam tylko, że gdy zatrzymali tego człowieka i jego kumpli to w między czasie wypisywania mandatu w radiowozie, Mariunio niepostrzeżenie wślizgnął się pod radiolkę i co jakiś czas pukał w podłogę. Policjanci twardo zastanawiali się co jest grane, żaden nie wpadł w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę a ja za 20letnia cbr dałem radiana i 400 zł :) Wsiadłem, objechałem Polskę dookoła i jeżdżę dalej :) Zrobiłem 12tys, dla swietego spokoju na wiosne zajrze do zaworow i gaznikow i bede latal dalej. Obawiam się tylko kiedy zmienie na cos innego bo postanowilem ze bede jezdzil az wyzionie ducha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...