Skocz do zawartości

Ostrzeżenie dla sprzedających motocykl !!!!


michal750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Często przeglądam na allegro różne ogłoszenia dotyczące sprzedaży motocykli. Coraz częściej widuje tam zdjęcia które "zapraszają złodziei do siebie"

Zobaczcie kilka przykładowych zdjęć i powiedzcie co je łączy?

http://misiu.spinet.pl/foty%20gara%C5%BCowe/

 

 

No właśnie.....

Nigdy nie róbcie fotek na tle garaży szeregowych. Zwykle stoją one gdzieś na uboczu lub na końcu osiedla i stanowią łakomy kąsek dla złodziei i włamywaczy. Niekiedy widać nawet na fotkach wnętrze garażu i jakość wewnętrznych zabezpieczeń :/

 

Gdy zobaczylem ogloszenie z takimi fotkami na allegro: http://misiu.spinet.pl/foty%20gara%C5%BCowe/slides/DSC02976.html

napisalem do goscia aby zmienil ogloszenie bo zaprasza zlodziei do siebie. Po kilku dniach odpisał mi, ze "już za późno-motocykl został skradziony".

 

Dlaczego Wam o tym pisze? Ponieważ przez takie zdjęcia straciłem 2 motocykle o wartości 30 tys zł. Chciałbym abyście uczyli się na cudzych błędach i nie popełniali takiego błędu jak ja. Często piszę e-maile do osób , które wtystawiają ogłoszenia z takimi fotkami aby ich ostrzec, ale ostatnio jest ich cała plaga. Poza tym nigdy nie pokazujcie motocykla w swoim garażu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, gość mi kiedyś pokazywał motocykl w takim garażu, obok torów. Ruchliwa trasa, co 2-3 minuty przejeżdżał pociąg, wiec można było strzelać w drzwi z armaty i nikt by nie usłyszał. Głupi pomysł, ale ja nie miałem złych zamiarów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden motocykl pokazał na foto, zniknęły wszystkie. Złodzieje na pewno się ucieszyli widząc więcej sprzętów.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że odbiegnę nieco od garaży ale słyszałem kiedyś o wyjątkowym przypadku próby kradzieży moto w mojej okolicy .

Złodziej przyszedł do chcącego sprzedać motocykl i po oględzinach maszyny i targach co do ceny zechciał przeprowadzić jazdę próbą . Nieufny właściciel zasiadł za kierownicą . Kiedy jadąc po mało uczęszczane drodze zechciał zawrócić to złodziej złapał go za szyję i odkładając ściągnął z moto . Szczęście w nieszczęściu że właściciel zdążył wyrwać i kluczyk że stacyjki i odrzucić od maszyny potem z przejeżdżające auta ludzie spłoszyli bandziora.

Wniosek - trzeba zawsze uważać do momentu aż gotówka nie znajdzie się w naszej kieszeni nie dawać maszyny do rąk obcego. Potem niech się dzieje co chce... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złodzieje wśród nas :ph34r:

 

Zdziwił byś się... Na pewnym forum pojawiło się już ostrzeżenie żeby nie pisać "ale fajnie jadę na urlop..." i podają datę kiedy i gdzie. To dopiero zaproszenie... Lepiej napisać jak już się ktoś chce pochwalić po powrocie...

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że odbiegnę nieco od garaży ale słyszałem kiedyś o wyjątkowym przypadku próby kradzieży moto w mojej okolicy .

Złodziej przyszedł do chcącego sprzedać motocykl i po oględzinach maszyny i targach co do ceny zechciał przeprowadzić jazdę próbą . Nieufny właściciel zasiadł za kierownicą . Kiedy jadąc po mało uczęszczane drodze zechciał zawrócić to złodziej złapał go za szyję i odkładając ściągnął z moto . Szczęście w nieszczęściu że właściciel zdążył wyrwać i kluczyk że stacyjki i odrzucić od maszyny potem z przejeżdżające auta ludzie spłoszyli bandziora.

Wniosek - trzeba zawsze uważać do momentu aż gotówka nie znajdzie się w naszej kieszeni nie dawać maszyny do rąk obcego. Potem niech się dzieje co chce... :buttrock:

Znajomy sprzedawał wiosną pięknego 3 letniego ktm'a sx450f, masa orginalnych akcerosiów, no piekna sprawa, przyjechał chłopak na skuterze, na blachach z naszego powiatu, zostawił 3K zł kaucji (jakby się wywalił to na plastkiki itd), wsiadł, pojechał i tyle go widzieli. Skuter okazał się kradziony tydzień wcześniej, wiec kumpel musiał oddać. Moto cenił 17K zł, został z 3K i urazem do tego sportu.

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił byś się... Na pewnym forum pojawiło się już ostrzeżenie żeby nie pisać "ale fajnie jadę na urlop..." i podają datę kiedy i gdzie. To dopiero zaproszenie... Lepiej napisać jak już się ktoś chce pochwalić po powrocie...

Inspirujące.. "pojechać na urlop" i czekać z piwem aż się zjawią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu wójkowi z garażu złodzieje sprzątneli gixera k2 i nsr 125, bo właśnie zrobił zdjęcia na tle garaży kiedy sprzedawał, naszczęście nie były duzo warte bo gixer stary i pod stunt zrobiony a nsr jak to nsr jest tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...