Jump to content

Recommended Posts

A ja lubię pogadać ze sprzedawcą. Np fajni są w Motostylu na Targowej, w MCS-ie jest też kilku fajnych chłopaków. Milej się kupuje, jak można z kimś pogadać czy się pośmiać.

A ja lubię pogadać ze sprzedawcą. Np fajni są w Motostylu na Targowej, w MCS-ie jest też kilku fajnych chłopaków. Milej się kupuje, jak można z kimś pogadać czy się pośmiać.

Dzieki :D MCS :P

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Poprzedni post mi ucięło.

Chciałem napisać że różnice w cenach między zwykłymi sklepami a internetowymi są za duże.

Dodatkowo prawdą jest że same sklepy stacjonarne sprzedają przez net.

Co ważne przez net można wynegocjować choćby mały rabat.

Dla przykładu we wrześniu kupiłem w moto- akcesoria buty, rękawice i kilka drobnych pierdół za ok 1700 zł i nie chcieli dać rabatu nawet 10 zł.

Gdyby nie konieczność (potrzebowałem buty na już) to bym tam nie kupił.

słuchaj nie ukrywajmy ale przy dzisiejszych cenach akcesoriow dla motocyklisty 1700 to nie jest jakos duzo, natomiast przy tej kwocie juz rabat sie nalezy jako lojalka ;)

Nie mówie że dużo.

Kupiłem buty za tysiaka, rękawice za 350. Potrzebowałem, chyba czegoś do czyszczenia kombi, smaru itp, ciepłej kominiarki w sumie coś ok 300 zł jeszcze i zapytałem o rabat rzędu 30-50 zl.

Dostałem odpowiedź - NIE.

Musiałem kupić więc kupiłem, bo pogoda we wrześniu dobra i nie chciałem czekać na przesyłkę.

Przez głupie 30 zł. teraz traktuje ich jako przymierzalnie i nie mam wyrzutów, a oni nie powinni się temu dziwić.

W grudniu pojechałem na przymiarkę X-SPIRITII i juz tam nie kupiłem.

Potraktowali mnie jak szmatę, a nie będę się targował o 30 zł.

Edited by marcinrednose

Wszechobecna jest niestety tendencja zdzierstwa i nie mówimy tu o kwotach rzędu 50 zł tylko o naciaganiu czasem na 150%. Przecież to abrurd ekonomiczny jeżeli cos sie sprzedaje z 70% upustem i ma sie z tego zysk. To w takim razie za jaką wartość faktyczna zakupiony sostał towar przez sprzedawcę 30 czy 40%? Kilkakrotnie zdarzyła mi się sytuacja gdzie jako stały klient wreczn domagałem sie upustu na co w odpowiedzi po licznych konsultacjach słysząłem... 5% przeciez to kpina

kręciciel obrotów

Lupo, to raczej nie jest tak. Jeśli sklep robi obniżki o 70% to prawdopodobnie wcześniej znacząco podniósł cenę, aby wyjść na swoje, ale żeby klient miał poczucie, że jest farciarzem. Tak robią m.in. duże sklepy (Auchan itp).

W branży motocyklowej to raczej marże nie są zbyt wysokie (chyba, że coś się zmieniło), bo wyjściowo są to drogie produkty. Tradycyjnie najwięcej (procentowo) zarabia się na drobiazgach, a najmniej na samych motocyklach, kaskach itp. Ale ja biznesik prowadziłam jakiś czas temu, więc nie jestem na bieżąco.

Wszechobecna jest niestety tendencja zdzierstwa i nie mówimy tu o kwotach rzędu 50 zł tylko o naciaganiu czasem na 150%. Przecież to abrurd ekonomiczny jeżeli cos sie sprzedaje z 70% upustem i ma sie z tego zysk. To w takim razie za jaką wartość faktyczna zakupiony sostał towar przez sprzedawcę 30 czy 40%? Kilkakrotnie zdarzyła mi się sytuacja gdzie jako stały klient wreczn domagałem sie upustu na co w odpowiedzi po licznych konsultacjach słysząłem... 5% przeciez to kpina

Takie upusty moga dawac importeży którzy maja np swój sklep czyt. intermotors, natomiast czasami zdarza sie sie ze aby odmrozic kapitał trzeba ze strata sprzedać, nic na to nie poradzimy... niestety branza motocyklowa nie ma takich marż jak sklepy odzieżowy czy inne ;)

Guest Zbycho

Skąd wiesz że ma zysk ?

Stoją u mnie kartony z książkami, sprzedam je po 10zł, jak się trafi klient hurtowy dam jeszcze rabat. Jak nie sprzedam przez pół roku, wywiozę na makulaturę. Książki kupowane po 30-80zł. Wyszły nowe wersje, na rynku lokalnym nie było zapotrzebowania ...

Tak jak było wyżej pisane, chcę uwolnić pieniądze, zrobić miejsce, stąd sprzedaję ze stratą.

To tylko tak wygląda ... Jeezuuu, ile ONI zarabiają .... jakby zarabiali, to by nie zamykali z braku zysku.

Po odliczeniu kosztów, rentowność w handlu zazwyczaj wynosi poniżej 10%. Są wyjątki oczywiście, ale ale dlatego nazywają się wyjątkami bo rzadko się zdarzają.

to czemu w Anglii kupisz np kaski Shoei 40% taniej niz u nas?

Nie mówie o wyprzedażach na "odmrożenie kapitału" tylko o całorocznej sprzedaży?

to czemu w Anglii kupisz np kaski Shoei 40% taniej niz u nas?

Wysokość marży jest uzależniona od ilości sprzedanego towaru.

Jeśli przedsiębiorca A i B płaci za lokal 1000PLN miesięcznie, to muszą zarobić 1000PLN aby opłacić sam lokal.

Jeśli A sprzedaje 5 kasków miesięcznie, to może sprzedać z zyskiem 200PLN, jeśli B sprzedaje ich tylko dwa, to będzie chciał zarobić 500PLN na kasku. Teraz sobie wyobraź, że sprzedawca A to Anglik.

Sprzedawca B to Polak.

Wszystko bardzo uprościłem, ale chciałem pokazać, że rynek motocyklowy w UK jest około dziesięciokrotnie większy od Polskiego (wyczytałem w prasie ze dwa lata temu).

Dodatkowo, w Wlk. Brytanii ustawowo kaski motocyklowe są na zerowej stawce VAT, czyli są tam dodatkowo tańsze. A u nas? 1/4 kwoty z każdego kasku idzie do skarbu państwa.

Tutaj o stawce zerowej: http://customs.hmrc....ument#P102_6761

Standardowa stawka VAT w UK od 4.01 tego roku to 20%: http://www.direct.go...x/VAT/DG_190918

Edited by Vatzeque

Wysokość marży jest uzależniona od ilości sprzedanego towaru.

Jeśli przedsiębiorca A i B płaci za lokal 1000PLN miesięcznie, to muszą zarobić 1000PLN aby opłacić sam lokal.

Jeśli A sprzedaje 5 kasków miesięcznie, to może sprzedać z zyskiem 200PLN, jeśli B sprzedaje ich tylko dwa, to będzie chciał zarobić 500PLN na kasku. Teraz sobie wyobraź, że sprzedawca A to Anglik.

Sprzedawca B to Polak.

Wszystko bardzo uprościłem, ale chciałem pokazać, że rynek motocyklowy w UK jest około dziesięciokrotnie większy od Polskiego (wyczytałem w prasie ze dwa lata temu).

Dodatkowo, w Wlk. Brytanii ustawowo kaski motocyklowe są na zerowej stawce VAT, czyli są tam dodatkowo tańsze. A u nas? 1/4 kwoty z każdego kasku idzie do skarbu państwa.

Tutaj o stawce zerowej: http://customs.hmrc....ument#P102_6761

Standardowa stawka VAT w UK od 4.01 tego roku to 20%: http://www.direct.go...x/VAT/DG_190918

Fakt stwka zero - sprawdziłem na fakturze.

To poważny argument z którym nie moge polemizować.

U nas na czipsy dają ku...wy 8% a na kaski 23% - to potwierdza moje zdanie nt nasego poje...nego kraju.

Fakt stwka zero - sprawdziłem na fakturze.

To poważny argument z którym nie moge polemizować.

U nas na czipsy dają ku...wy 8% a na kaski 23% - to potwierdza moje zdanie nt nasego poje...nego kraju.

Zgadzam się - kraj jest dziwny. Prawko kat. B i wyższej jest zwolnione z VAT'u - motocyklowe nie...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

• teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus

Zgadzam się - kraj jest dziwny. Prawko kat. B i wyższej jest zwolnione z VAT'u - motocyklowe nie...

Hahaaaaaaaaaaaaahahhha, naprawdę?! A stawka jaka - 23 ??

to się nadaje do telewizji, panie...

Gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo...

• Create New...