Jump to content
rachub48

Świat motocykli czy Motocykl? Gazety motocyklowe w Polsce

Recommended Posts

Guest Zbycho

Co sądzicie o opinii, jakoby nauka/doszkalanie na torze była niebezpieczna i bez sensu, o pogorszeniu bezpieczeństwa na drogach nie wspominając?

W sumie tak samo jak umiejętność czytania i pisania.

Mądremu pomoże w życiu, głupiemu zaszkodzi ...

Cześć!

Na wstępnie zaznaczam, że nie jest to temat z cyklu bicie piany, tylko próba zasięgnięcia opinii u źródła - wśród nas, motocyklistów.

Jak odbieracie rynek gazet i portali motocyklowych w Polsce? Co Wam pasuje, a co Wam się nie podoba. Jeżeli podzielić rynek na pięć tytułów: Świat Motocykli, Motocykl, Motormania, Motogen.pl, Ścigacz.pl to czy widzicie sens kolejnego wydawnictwa, ew. czegoś pomiędzy, czyli części materiałów w sieci, a części drukowanej?

Proszę dopisać Motovoyager - czytam, bardzo lubię materiały o zwiedzaniu świata, choć działa mi na nerwy red. Górski, nadużywający tytułu instruktora...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

• teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus

Zawsze kupuje takie gazety na stacji... kawka, ciastko zestaw gazet i przeglądam co ciekawego. Wybieram tą, która ma akurat najciekawsze wg mnie artykuły/testy/porównania itp.

(swoją drogą najczęściej pada na ŚM)

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

Primum non nocere.

Proszę dopisać Chopper Magazin fajna gazeta i za 4 zł

RIDE TO LIVE

Pilska Grupa Motocyklowa

OK, macie rację - są jeszcze gazety w/w oraz Custom. Mi jednak bardziej chodzi o tytuły ogólne, docierające niemal do każdego.

Motormania najbardziej, chociaż kupuję wszystkie.

SUPPORT 18

Osobiście czytam tylko MotorManię.

ŚM to totalny shit, MOTOCYKL podobnie. Innych nie miałem okazji.

ŚM moge dostawać za darmo co miesiąc - mimo to podziękowałem, szkoda śmietnik zapychać.

moje życzenie to zwiekszenie objętośći MRM, bo nie ma co sie łudzić, że wypuszczą 2 razy w miesiącu.

Yuby, temat właśnie przeglądam - dzięki.

Mi jednak chodzi o coś innego - czy motocykliści chcieliby czegoś innego? Wiele osób w zlinkowanym przez Ciebie temacie narzeka na ŚM i Motocykl. Chodzi mi o opinie na temat synergii druku i internetu, do tego pojawiają się komentarze o prasie Brytyjskiej jako wzorze do naśladowania - pytanie czy tak jest rzeczywiście, przecież "nasz" motocyklista jest jednak nieco inny.

A ja rzadko kupuje prasę a jak już to ŚM , scigacz.pl jakoś mam złe skojarzenia , motogen chyba najbardziej na +

A tak ogólnie to brakuje mi tytułu

- duży dział używane - opis kilku modeli a nie 1

- testy porównawcze nie tylko nowych ale i używek , żeby tez modele się co jakiś czas powtarzały co co z tego ze opisali 5 lat temu jak ktoś teraz zaczyna czytać i chce poznać sytuacje na teraz

- rozbudowany dział z poradami :naprawa / jakieś udogodnienia DIY - typu budujemy scottoiler , robimy pług pod silnik/opisy technologi

- przypomnienia fragmentów dawnych not prasowych o wprowadzeniu modelu i konfrontacja dziś po latach

- historia marek , modele zapomniane jak i legendy

-technika jazdy

-kącik pytań do mechanika

A tak to klasycznie testy nowości w każdym segmencie , jakieś podróże

a sport , zloty i giełda mnie nie interesuje wiec może nie być

Edited by wagabunda

ja jeszcze w życiu nie kupiłem żadnej gazety motocyklowej. Zamiast wydawać te 8zł na papier wolę zalać to do baku. Grosz do grosza.

2818.jpg

Czytam regularnie motormanie. Rzadko kiedy kupuję motocykl czy ŚM a jak już kupię to jestem zawiedziony. W Motocyklu zawsze wygrywa BMW. Co do ŚM to moim zdaniem jest coraz gorzej. Wystarczy 15 minut przeglądania to co mnie interesuje i do kosza. A co bym chciał :

- jak ktoś wcześniej wspomniał więcej opisów używek w jednym numerze

- więcej mechaniki z większą ilością zdjęć.

Szkoda że nasz rynek motocyklowy nie jest jeszcze na tyle popularny żeby powstało więcej czasopism ale już podzielony na kategorie. Np. jedno czasopismo skupiało by się tylko i wyłącznie na motocyklach typu sport/ naked a inne samym działem Enduro i wszystko co z nim związane.

Miejsce na kolejne tytuły? Uważam, że jest. Moim zdaniem dużo zależy od ekipy, która miałaby to robić i jej zaangażowania.

Sądzę, że obecnie - w dobie szerokopasmowego dostępu do Internetu (zgoda, nie wszędzie, ale powoli się to zmienia) gazety papierowe powinny coraz poważniej myśleć o tym by ciężar wydawniczy przenieść do wirtualnego świata, bo wydaje się, że to tu teraz toczy się cała akcja :)

Wydanie tradycyjne periodyka powinno być tylko uzupełnieniem, zwykle też ze względu na cykl wydawniczy newsy w takim piśmie po jego ukazaniu się na rynku już dawno nie są newsami - taka prawda.

Niestety tytuły prasowe obecne na naszym rynku traktują swoje internetowe serwisy jako niechcianą konieczność. Może z wyjątkiem Motormanii, ale samo konto na FB nie wystarczy. Tymczasem to właśnie w Internecie jest miejsce na wirtualne spotkanie z czytelnikiem. Można uzupełnić materiały z wydania papierowego o filmy, wideo-recenzje, opinie użytkowników. Można rozbudować dowolny dział (mechanika, sport) i zaprosić do jego współtworzenia motocyklistów, pasjonatów i ekspertów z danej dziedziny. Można wreszcie przy okazji prezentacji modelu używanego motocykla postawić przed kamerami ludzi, którzy faktycznie nim jeżdżą i mają o nim coś ciekawego do powiedzenia. To by była jakaś wartość dodana.

Skoro został wcześniej przywołany przykład brytyjskiej prasy to dobrym przykładem wydawnictwa, które stara się łączyć te dwa żywioły (prasa, Internet) jest MCN - wydaje się, że z sukcesem. Są eksperci, ludzie, którzy dużą jeżdżą sami na motocyklach i potrafią w zajmujący sposób o nich opowiadać. Duży udział w tworzeniu portalu i gazety mają też jego czytelnicy. Dzięki temu mają poczucie współtworzenia tego tytułu.

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Cześć!

Na wstępnie zaznaczam, że nie jest to temat z cyklu bicie piany, tylko próba zasięgnięcia opinii u źródła - wśród nas, motocyklistów.

Jak odbieracie rynek gazet i portali motocyklowych w Polsce? Co Wam pasuje, a co Wam się nie podoba. Jeżeli podzielić rynek na pięć tytułów: Świat Motocykli, Motocykl, Motormania, Motogen.pl, Ścigacz.pl to czy widzicie sens kolejnego wydawnictwa, ew. czegoś pomiędzy, czyli części materiałów w sieci, a części drukowanej?

Ścigacz.pl - dla mnie porażka, taki "bravo girl" dla motocyklistów. Artykuły po łebkach a co gorsza zdarza im się pisać recenzję motocykla na podstawie samego zdjęcia :icon_exclaim: Ostatnio wysmarowali "test" Triumpha Tigera Explorera nawet nie dotykając jego manetki ... brzmiało to mniej więcej tak : "patrząc na "T T E" widać że doskonale da sobie radę w terenie..." i tak przez cały "artykuł... W dodatku forum które dla mnie jest totalna porażką, jakieś dzieci neo piszą opinie o motocyklach których na oczy nie widzieli, nie wiem czy ci "forumowicze" to w ogóle są motocykliści ... ogólnie cool, trendi , kolorowo i o wszystkim tylko nie o rzeczach istotnych...

Świat Motocykli, Motocykl - czytając testy porównawcze zawsze mam wrażenie ze opinie zostały dawno kupione przez producentów i praktycznie to te testy są tylko pro forma ... Rozumiem ze gazety muszą żyć z reklamy, ale na litość boską ... Jeśli dobre motocykle są zawsze spychane na 3-4 pozycję w porównaniach tylko po to żeby na pierwsze wrzucić BMW czy Yamachę :banghead:

Motogen.pl - czesto mi wyskakuje w wyszukiwarce jak szukam czegoś konkretnego o motocyklach. Jednak jakoś nie przyciągneli mojej uwagi na dłuzej ... no ale muszę przyznac że w porównaniu do powyższych to o niebo lepsze źródło informacji.

Gazeta Motocyklowa - nie wiem czy jeszcze ją wydają ... była szara i nie wszędzie można ją było kupić, ale artykuły mi się podobały ...

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

stopkai.jpg

Ja najczęściej kupuje ŚWIAT MOTOCYKLI. Zazwyczaj są dosyć dobre materiały i ciekawe. Mam już troche numerów i mogę śmiało powiedzieć że testów było co nie miara...

Nie mam porównania do innych gazet, bo w moim mieście nie ma innych gazet o których mówicie...

Bo to tylko 12 tys mieszkancow :)