Jump to content
Conan123

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )

Recommended Posts

Mam pytanko do szanownych forumowiczów i forumowiczek, nosze się z zamiarem zakupu Yamaszki XJ 900 Diversion, ale nie wiem, czy będzie to właściwe moto dla mnie. Mam ok. 186 cm wzrostu i jestm słusznej wagi ok. 100 kg, jeżdżę z plecaczkiem, raczej długie traski. Jak się sprawuje moto w takich warunkach z bagażem i we dwie osoby. Sorrki, że zadaję takie pytanko, ale chce zmienić motorek, dotchczas śmigałem Virażką 535, gdy jeździłem sam to było jeszcze ok, ale zaczęła ze mną jeździć żonka i myśle o czymś większym i mocniejszym. Nie dysponuję większą gotówką, ale widząc po cenach przyzwoita XJ 900 mieści się w granicach moich możliwości. Prosze o radę.... :) :smile: :lalag:

Duza xj bedzie dla ciebie idealna. Chyba jedyna jej wada to spora masa ale jesli piszesz ze jestes slusznego wzrostu i wagi to nie bedziesz mial z tym problemow. A tak to same zalety: ciagnie od samego dolu, malo pali, ma kardana. Do turystyki idealna. Mocy spokojnie starcza na 2 osoby i kufry. Zajrzyj na forum.yamahaxj.pl i popytaj. Jeden z tamtejszych moderatorow przesiadl sie z kawasaki en 500 na duza dywersje i bardzo sobie chwali :).

Why... So... Serious

Duza xj bedzie dla ciebie idealna. Chyba jedyna jej wada to spora masa ale jesli piszesz ze jestes slusznego wzrostu i wagi to nie bedziesz mial z tym problemow. A tak to same zalety: ciagnie od samego dolu, malo pali, ma kardana. Do turystyki idealna. Mocy spokojnie starcza na 2 osoby i kufry. Zajrzyj na forum.yamahaxj.pl i popytaj. Jeden z tamtejszych moderatorow przesiadl sie z kawasaki en 500 na duza dywersje i bardzo sobie chwali :notworthy:.

Dzięki za informację, prawdopodobnie od nowego sezonu zawitam do waszego grona....pozdrawiam

No i juz po I ZLocie Yamaha XJ - oto linku do relacji uzytkoników :

http://www.yamahaxj.pl/forum/viewtopic.php?p=22485

Oraz zapraszam do mojej prywatnej galerii z zlotu http://www.haryb.prv.pl

pzodro

haryb

Kurcze, ze ja nie wiedzialem wczesniej :icon_mrgreen::( no ale moze za rok chetnie sie dolacze!

Kurcze, ze ja nie wiedzialem wczesniej :buttrock::( no ale moze za rok chetnie sie dolacze!

tak to jest jak sie nie czyta forum yamahy...

w weekend bede prawdopodobnie dywersja w lipsku, jak masz chec mozna sie styknac. jak cos to priw.

tak to jest jak sie nie czyta forum yamahy...

w weekend bede prawdopodobnie dywersja w lipsku, jak masz chec mozna sie styknac. jak cos to priw.

Mialem 2 tyg urlopu stad moja nieuwaga :banghead:

Hey

Panowie pytanko male, wczoraj kajtnolem sie fazerka (2005r) i o dziwo...! kolega mi mowi zebym biegow nie zmienial ze sprzeglem?! Jak jest z naszymi Jamaszkami?

Krzysiek

Hey

Panowie pytanko male, wczoraj kajtnolem sie fazerka (2005r) i o dziwo...! kolega mi mowi zebym biegow nie zmienial ze sprzeglem?! Jak jest z naszymi Jamaszkami?

Krzysiek

na Twoje pytanie znajdziesz odpowiedź w:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...20sprzęgła&st=0

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...20sprzęgła&st=0

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...ów+bez+sprzęgła

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...ów+bez+sprzęgła

itd

Hey

Krzysiek

Heh, ciekawe ze o tym piszesz. Nie dalej jak w zeszlym tygodniu postanowilem sprawdzic jak to jest zmieniac biegi bez sprzegla w naszych xj-kach. Kilka razy tak zmienillem, oczywiscie w gore, i o dziwo biegi wskakiwaly bardzo latwo, cicho, szybko, jak w maslo. Bylem bardzo zadowolony. Ale potem stanolem na swiatlach i zaczely sie klopoty. Najpierw nie moglem wrzucic luzu. Udalo mi sie zrzucic do dwojki, oczywiscie ze sprzeglem, ale luz nie chcial wskoczyc. Zapalilo sie zielone wiec zeby nie blokowac ruchu postanowilem ruszyc z dwojki. Zaczalem wysprzeglac i jak cos nie gruchotnie w skrzyni!! Wcisnalem ponownie sprzeglo, dopiero wtedy wskoczyl luz, potem jedynka i ruszylem. Ale chyba dam sobie spokoj z eksperymentowaniem :icon_rolleyes:.

Why... So... Serious

Heh, ciekawe ze o tym piszesz. Nie dalej jak w zeszlym tygodniu postanowilem sprawdzic jak to jest zmieniac biegi bez sprzegla w naszych xj-kach. Kilka razy tak zmienillem, oczywiscie w gore, i o dziwo biegi wskakiwaly bardzo latwo, cicho, szybko, jak w maslo. Bylem bardzo zadowolony. Ale potem stanolem na swiatlach i zaczely sie klopoty. Najpierw nie moglem wrzucic luzu. Udalo mi sie zrzucic do dwojki, oczywiscie ze sprzeglem, ale luz nie chcial wskoczyc. Zapalilo sie zielone wiec zeby nie blokowac ruchu postanowilem ruszyc z dwojki. Zaczalem wysprzeglac i jak cos nie gruchotnie w skrzyni!! Wcisnalem ponownie sprzeglo, dopiero wtedy wskoczyl luz, potem jedynka i ruszylem. Ale chyba dam sobie spokoj z eksperymentowaniem :icon_rolleyes:.

Doczytalem troche m.in. to co TomaszB zlinkowal i nie rozstaje sie ze sprzeglem :biggrin: wole klamke wciskac niz za chwile skrzynie "regenerowac" :flesje:, zreszta uzywajac sprzegla tez mozna pieknie i szybko zmieniac biegi

Takze zostaje przy sprzegle :banghead:

Krzysiek

Witam

Czy ktos przerabial kwestie kasownia luzu na monocrossie??

Chcialem zrobic wywiad gdzie lezy przyczyna luzu ale bez sciagniecia kolektorow nie ma na to szans, a uszczlek na wymiane pod kolektor nie mam (na starych zakladac nie bardzo pasuje).

http://img511.imageshack.us/my.php?image=pdr0036bh9.jpg

Moge stwierdzic jedynie, ze luz wystepuje w okolicy numerku 24.

Moje pytania sa takie: czy wymiana wlasnie tulejek 24 zalatwi sparawe?? Czy tez musze rowniez wymienic elelment 23??

Tulejku 24 sa gumowe??

Pozdrawiam

Hey

zadam moze glupie pytanie, ale czy xjtka 93' to kola ma aluminiowe czy stalowe

Krzysiek

Hey

zadam moze glupie pytanie, ale czy xjtka 93' to kola ma aluminiowe czy stalowe

Krzysiek

czemu głupie?

Możesz troszkę uskubać śrubokretem:):biggrin:

Hallu felga - tak jak i w starszych XJ-tach.

Pozdrawiam

czemu głupie?

Możesz troszkę uskubać śrubokretem:):buttrock:

Pozdrawiam

Oks, dzieki za odpowiedz

To ja sobie siekne polerke na przyszly sezon, ktos juz robil to?

teraz o naszych "slodkich" drogowcach

o malo nie mialem szlifa w weekend, wyskoczylem z zona na przejazdzke, znana mi bardzo dobrze trasa a przynajmniej tak bylo do soboty, na 90> zakrecie polatali koleiny i... oczywiscie posypali zwirkiem...

jama uciekla mi strasznie ale bylo troche "niepozwirowanej" drogi i udalo sie wyjsc calo.... nieprzyjemne uczucie tym bardziej, ze jeden slad na przedramieniu mam po takiej wywrotce i na razie wystarczy!

Pozdr

Jak lubisz jeździć a nie tylko patrzyć na moto to zastanów się nad polerką czy skóra warta jest wyprawki. Było parę tematów na forum o tym i ci którzy przeszli przez mękę polerki twierdzili że efekty co prawda świetne to szybko schodzą

czemu głupie?

Możesz troszkę uskubać śrubokretem:):)

Pozdrawiam

A nie latwiej magnesem?

A nie latwiej magnesem?

Nie każdy ma magnez w garażu :buttrock:

A śrubokręt zawsze sie jakis znajdzie.

Zbig widzę,że rozstałes się z XJ-tką ;)

Pozdro.

Leon, nie sciemniaj bo ty tez chcesz sie rozstac :buttrock:. Co masz w planach po xj?

Why... So... Serious

Leon, nie sciemniaj bo ty tez chcesz sie rozstac :P. Co masz w planach po xj?

Jaaa??????? ;)

Miałem chwilowy kryzys finansowy.

Na szczęscie szybko odszedł w niepamieć :)

Chodziałem wkur.. jak tylko pomyślałem o tym!

Kurka taki motocykl - nowe oponki, połowa bebechów w silniku, hamulce itp...

Musiałbym z 7 tys krzyknąć :) :P

Xj-tka juz nie jest do sprzedania!!

Widziałem jak oglądałes ogłoszenie w giełdzie... Ty niedobry! :)

pozdro

Noo!! To masz szczescie :)

Why... So... Serious

Chyba wszyscy jezdza, choc leje :flesje:

Mam info ile kosztowaloby piaskowanie i malowanie aluskow mojej jamki

90zl / szt (piaskowanie i malowanie na srebrno)

chyba nie duzo co?

Krzysiek

Mnie dopiero jutro czeka jazda, najpierw po żonę do Łomianek, następnie weekednowy wyjazd nad morze. Mam tylko nadzieję że nie w deszczu.

Co do ceny za te felgi to wydaje mi się, że to nie jest wygórowana. A jak to będzie zrobione dobrze to na pewno warto.

pozdrawiam

Jak tylko zrobie (pewnie po sezonie) fotkami sie pochwale

Ja juz czekam do weekendu, w sobote ma nie padac i jakies 20C wiec szerokiej drogi

Siema,

Mam mały problem. Niedawno jakiś *%#[email protected]&* urwał mi lusterka w mojej maszynce. Znaczy lewe wygiął do granic możliwości, a prawe urwał razem z kawałkiem gwintu po czym wyrzucił w krzaki. I teraz pojawia się problem. Skąd wziąć to mocowanie? Ono łączy się bezpośrednio z klamką hamulca i ze zbiorniczkiem. (Po co ja to mówię, wszyscy tu maja XJ :buttrock: ) Nie wiecie gdzie mogę coś takiego dostać? W związku z tym, że wyjeżdżam może uda mi się dotrwać to bajzlu w Wawie. Tylko żeby to tam było. Macie jakiś pomysł skąd to wytrzasnąć?

Siema,

Mam mały problem. Niedawno jakiś *%#[email protected]&* urwał mi lusterka w mojej maszynce. Znaczy lewe wygiął do granic możliwości, a prawe urwał razem z kawałkiem gwintu po czym wyrzucił w krzaki. I teraz pojawia się problem. Skąd wziąć to mocowanie? Ono łączy się bezpośrednio z klamką hamulca i ze zbiorniczkiem. (Po co ja to mówię, wszyscy tu maja XJ :P ) Nie wiecie gdzie mogę coś takiego dostać? W związku z tym, że wyjeżdżam może uda mi się dotrwać to bajzlu w Wawie. Tylko żeby to tam było. Macie jakiś pomysł skąd to wytrzasnąć?

Co za sk***ele, nic tylko łapy polamac. W lublinie jest jeden gosc ktory sprowadza xj-ki na czesci. Sprawdz czy nie ma tego mocowania. Jego numer to 600925220 (Grzesiek). Ja w niedziele bede wracal do wawy przez lublin to w razie czego moglbym ci to wziac. Pozdro

Zobacz tez tutaj

http://moto.allegro.pl/item239813298_yamah..._taniutko_.html

Edited by Lime82

Why... So... Serious