Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Panowie pytanko male, wczoraj kajtnolem sie fazerka (2005r) i o dziwo...! kolega mi mowi zebym biegow nie zmienial ze sprzeglem?! Jak jest z naszymi Jamaszkami?

Krzysiek

na Twoje pytanie znajdziesz odpowiedź w:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...20sprzęgła&st=0

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...20sprzęgła&st=0

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...ów+bez+sprzęgła

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...ów+bez+sprzęgła

 

itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Panowie pytanko male, wczoraj kajtnolem sie fazerka (2005r) i o dziwo...! kolega mi mowi zebym biegow nie zmienial ze sprzeglem?! Jak jest z naszymi Jamaszkami?

Krzysiek

Heh, ciekawe ze o tym piszesz. Nie dalej jak w zeszlym tygodniu postanowilem sprawdzic jak to jest zmieniac biegi bez sprzegla w naszych xj-kach. Kilka razy tak zmienillem, oczywiscie w gore, i o dziwo biegi wskakiwaly bardzo latwo, cicho, szybko, jak w maslo. Bylem bardzo zadowolony. Ale potem stanolem na swiatlach i zaczely sie klopoty. Najpierw nie moglem wrzucic luzu. Udalo mi sie zrzucic do dwojki, oczywiscie ze sprzeglem, ale luz nie chcial wskoczyc. Zapalilo sie zielone wiec zeby nie blokowac ruchu postanowilem ruszyc z dwojki. Zaczalem wysprzeglac i jak cos nie gruchotnie w skrzyni!! Wcisnalem ponownie sprzeglo, dopiero wtedy wskoczyl luz, potem jedynka i ruszylem. Ale chyba dam sobie spokoj z eksperymentowaniem :icon_rolleyes:.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ciekawe ze o tym piszesz. Nie dalej jak w zeszlym tygodniu postanowilem sprawdzic jak to jest zmieniac biegi bez sprzegla w naszych xj-kach. Kilka razy tak zmienillem, oczywiscie w gore, i o dziwo biegi wskakiwaly bardzo latwo, cicho, szybko, jak w maslo. Bylem bardzo zadowolony. Ale potem stanolem na swiatlach i zaczely sie klopoty. Najpierw nie moglem wrzucic luzu. Udalo mi sie zrzucic do dwojki, oczywiscie ze sprzeglem, ale luz nie chcial wskoczyc. Zapalilo sie zielone wiec zeby nie blokowac ruchu postanowilem ruszyc z dwojki. Zaczalem wysprzeglac i jak cos nie gruchotnie w skrzyni!! Wcisnalem ponownie sprzeglo, dopiero wtedy wskoczyl luz, potem jedynka i ruszylem. Ale chyba dam sobie spokoj z eksperymentowaniem :icon_rolleyes:.

 

Doczytalem troche m.in. to co TomaszB zlinkowal i nie rozstaje sie ze sprzeglem :biggrin: wole klamke wciskac niz za chwile skrzynie "regenerowac" :flesje:, zreszta uzywajac sprzegla tez mozna pieknie i szybko zmieniac biegi

Takze zostaje przy sprzegle :banghead:

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Czy ktos przerabial kwestie kasownia luzu na monocrossie??

 

Chcialem zrobic wywiad gdzie lezy przyczyna luzu ale bez sciagniecia kolektorow nie ma na to szans, a uszczlek na wymiane pod kolektor nie mam (na starych zakladac nie bardzo pasuje).

 

http://img511.imageshack.us/my.php?image=pdr0036bh9.jpg

 

Moge stwierdzic jedynie, ze luz wystepuje w okolicy numerku 24.

Moje pytania sa takie: czy wymiana wlasnie tulejek 24 zalatwi sparawe?? Czy tez musze rowniez wymienic elelment 23??

Tulejku 24 sa gumowe??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu głupie?

Możesz troszkę uskubać śrubokretem:):buttrock:

Hallu felga - tak jak i w starszych XJ-tach.

 

Pozdrawiam

 

Oks, dzieki za odpowiedz

To ja sobie siekne polerke na przyszly sezon, ktos juz robil to?

 

 

teraz o naszych "slodkich" drogowcach

o malo nie mialem szlifa w weekend, wyskoczylem z zona na przejazdzke, znana mi bardzo dobrze trasa a przynajmniej tak bylo do soboty, na 90> zakrecie polatali koleiny i... oczywiscie posypali zwirkiem...

jama uciekla mi strasznie ale bylo troche "niepozwirowanej" drogi i udalo sie wyjsc calo.... nieprzyjemne uczucie tym bardziej, ze jeden slad na przedramieniu mam po takiej wywrotce i na razie wystarczy!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz jeździć a nie tylko patrzyć na moto to zastanów się nad polerką czy skóra warta jest wyprawki. Było parę tematów na forum o tym i ci którzy przeszli przez mękę polerki twierdzili że efekty co prawda świetne to szybko schodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon, nie sciemniaj bo ty tez chcesz sie rozstac :P. Co masz w planach po xj?

 

 

Jaaa??????? ;)

 

Miałem chwilowy kryzys finansowy.

 

Na szczęscie szybko odszedł w niepamieć :)

Chodziałem wkur.. jak tylko pomyślałem o tym!

 

Kurka taki motocykl - nowe oponki, połowa bebechów w silniku, hamulce itp...

 

Musiałbym z 7 tys krzyknąć :) :P

 

Xj-tka juz nie jest do sprzedania!!

 

Widziałem jak oglądałes ogłoszenie w giełdzie... Ty niedobry! :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...