Skocz do zawartości

AJS T8 1932


skrzydlaty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Tak się złożyło, że nabyłem zestaw startowy w rokującej formie, motocykla marki AJS model T8 z dużą ilością cech S8(1931).

'sloperowa' 500-ka. pokrewna z modelami S5, S6, S8, S9 itp. oraz późniejszymi 33-8 34-8.

ponieważ jak zwykle brakuje troche do szczęscia szukam kontaktów i brakujących podzespołów.

Sprawa wygląda poglądowo tak: http://www.nsu.riders.pl/index.php?option=com_g2bridge&view=gallery&Itemid=85&lang=pl&g2_itemId=89017

 

Wdzięczny będę, za wszelki trop na części i dobre kontakty w temacie.

 

pozdrwiam

Skrzydlaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukac musisz chyba glownie w Anglii, najbardziej wszechstronna firma sprzedajaca czesci do roznych motocykli jest chyba Domiracer, ale musisz przede wszystkim znalezc, klub, forum ludzi zainteresowanych tym modelem i to bedzie najtansze zrodlo uzupelnienia brakujacych czesci.

Musisz sprawdzic wszystkie kraje anglojezyczne, w zwiazu z tym pytanie jak twoj angielski?

W tych motocyklach glownym problemem bedzie naprawa iskrownika ( kondensator montowany na wirniku pod uzwojeniami ), jako ze mechanika jest raczej banalna.

Mam nadzieje ze masz piasty kol, przod wygladal mi na teleskopowy czyli znacznie pozniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brew pozorom, motocykl jest w dobrej kondycji technicznej.

Z kompletnością też nie jest najgorzej.

Z grubych rzeczy brakuje przedniego zawieszenia, widoczne na zdjęciach jest hand-made właściciela z lat 60-tych

bo oryginalne było "za sztywne"

 

W iskrowniku brakuje wyjścia przewodu wysokiego napięcia - bakielitowego uchwytu i szczotki i oczywiście obu dekielków

Piasty kół mam mimo, że wybebeszone.

Z angielskim słabo, ale będę miał motywację, żeby podciągnąć :)

 

Nad kontaktami i inforamcją pracuję.

Ale wszelkie 'linki' mile widziane.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam mam taki motocykl jak ajs t- 8 podaje kontakt 660767007

W brew pozorom, motocykl jest w dobrej kondycji technicznej.

Z kompletnością też nie jest najgorzej.

Z grubych rzeczy brakuje przedniego zawieszenia, widoczne na zdjęciach jest hand-made właściciela z lat 60-tych

bo oryginalne było "za sztywne"

 

W iskrowniku brakuje wyjścia przewodu wysokiego napięcia - bakielitowego uchwytu i szczotki i oczywiście obu dekielków

Piasty kół mam mimo, że wybebeszone.

Z angielskim słabo, ale będę miał motywację, żeby podciągnąć :)

 

Nad kontaktami i inforamcją pracuję.

Ale wszelkie 'linki' mile widziane.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 rok później...

Odgrzewam, bo zobaczyłem dzisiaj to cudo na żywo w Chudowie. Kolana mi zmiękły.

hej!

Masz zdjęcia?

Mój kolega uruchomił niedawno AJS 33/8 czyli rok młodszy egzemplarz - miód malina.

Kwintesencja angielskości, czy anielskości :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...