Skocz do zawartości

Wideorelacja z Kaukazu PN. BMW 1150 GS.


Situ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Situ powiem krótko - no nie źle wielki plus ode mnie

Obejrzałem filmiki i zdjęcia , jednak jedyna rzecz jaka utkwiła mi mocno w głowie to te dwa pierwsze zdjęcia Kobiet Kaukazu , hmm dla takich widoków warto przejechać te "parę" kilometrów.

Pozdrawiam

 

A tak szczerze to nasze polskie ładniejsze i co najważniejsze - NASZE :biggrin:

Chociaż lepsze z Kaukazu jak z Tadżykistanu... upolowałem tylko jedną - dla emerytów:

dsc05143j.jpg

 

A te małe Afganki to za 10 lat dopiero będzie można... :biggrin:

dsc05272tj.jpg

 

Na świecie jest pełno. Dla każdego cos miłego, tylko jeździć i szukać :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Situ,

szacun, świetna wyprawa, nie wiem czy pamiętasz, poznaliśmy się na przejażdzce do Sandomierza w 2009. Też lubię wschodnie klimaty, ale dalej jak do Moskwy się nie zapuszczałem, chociaż marzy mi się Magadan, może kiedyś zrealizuje marzenia.

Pozdrawiam, lewa w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no Situ pełen szacun , nie za moto , nie za foto , nie za laski ... ale za to że sam jeden w tamte strony się wybrałeś :rolleyes: ...kierunek na wschód to też coś dla mnie... swoją drogą masz jakiś planik na ten rok ?

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Situ,

szacun, świetna wyprawa, nie wiem czy pamiętasz, poznaliśmy się na przejażdzce do Sandomierza w 2009. Też lubię wschodnie klimaty, ale dalej jak do Moskwy się nie zapuszczałem, chociaż marzy mi się Magadan, może kiedyś zrealizuje marzenia.

Pozdrawiam, lewa w górę.

 

Jasne że pamiętam. Gdzieś mam zdjęcie jak tankujemy czopki w Żyrzynie.

Do Magadanu Wild Starem - dobra opcja, próbuj :biggrin:

 

BMWolf - dzięki. W tym roku na GSie będzie słowacki park Połoniny a potem Zakarpacie, taka mała penetracja tamtejszych dróg gdzie błoto do połowy krowy. Latem zapewnie rowerami Półwysep Kolski... ale to tylko plany, a wyjdzie na spontana jak zwykle tak jak Afganistan w te wakacje :biggrin:

 

To pojaśnij mi dlaczego ??

 

Bo bardziej otwarte i rozmowne z innostrancami. Tadzyczki w Pamirze owinięte w ciuchy i raczej unikają obcych. A w Afganistanie wręcz uciekają.

Nie chodzi o wygląd a o mentalność i kulturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Magadanu Wild Starem - dobra opcja, próbuj :biggrin:

No nie, aż tak źle ze mną nie jest, w planach GS jako drugi motocykl a Road Stara jeszcze prędko nie sprzedam, jeszcze nigdy mnie nie zawiódł a ponad pół Europy przewinął pod kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam szacun za samotną wyprawę. W tym roku wybieram się na kaukaz a nie byłem w Rosji już 6 lat i mam kilka pytań natury technicznej. Czy miałeś zameldowane tzw propiske i czy sprawdza to milicja podczas kontroli. Czy obowiązuje jeszcze czasowe pozwolenie na wjazd samochodem lub motocyklem tzw wriemjennyj wwoz jeśli tak to na ile go dostałeś. Jak w Karaczajo-Czerkiesji i Kabardyno- Balkari wygląda możliwość wypłacania pieniędzy w bankomatach. To narazie tyle ale jeszcze pewnie nie raz będe pisał o porade i informację. Lewa w górę

Edytowane przez urbacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam szacun za samotną wyprawę. W tym roku wybieram się na kaukaz a nie byłem w Rosji już 6 lat i mam kilka pytań natury technicznej. Czy miałeś zameldowane tzw propiske i czy sprawdza to milicja podczas kontroli. Czy obowiązuje jeszcze czasowe pozwolenie na wjazd samochodem lub motocyklem tzw wriemjennyj wwoz jeśli tak to na ile go dostałeś. Jak w Karaczajo-Czerkiesji i Kabardyno- Balkari wygląda możliwość wypłacania pieniędzy w bankomatach. To narazie tyle ale jeszcze pewnie nie raz będe pisał o porade i informację. Lewa w górę

 

Siema!

Vremenny wwoz wypełniasz na granicy - prosta sprawa.

Zadnego zameldowania nie robiłem ani podobnych pierdoł.

Z bankomatów to raczej w większych miejscowościach. Wiem ze na granicy z Nowoszachtyjsku nie mozna na stacji kartą płacić. Jak nie masz rubli to nie zatankujesz. W miastach sa bankomaty i swobodnie wypłacałem z dwóch swoich kart.

 

Pisz jak cos bedziesz miał na rzeczy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały Situ! - Konkretnie i na temat!

A co - nie bede mędził o dupie marynie jak kolega potrzebuje konkretów.

 

Vremenny wwoz dostaje sie chyba na tyle na ile jest wiza. Wpisywałem date wjazdu i date wyjazdu tą samą co na wizie.

Ogólnie z powrotem jak sie ma nadmiar gorzały w sakwach to najlepiej sie przyznać :biggrin: na mnie lache połozyli i kazali jechać.

 

Najwieksze problemy robili polscy pogranicznicy - chcieli mi rozebrać motocykl do zera i szukać co przemycam, a ze byłem wqrwiony ostro i była 12 w nocy - włozyłem ręce w kieszen, "a niech szukają". (a towar miałem w plecaku hahaha, nie wpadli na to).

 

Trza uważać na pidarasów. Straszne zdzierce. I ceny walą zachodnioeuropejskie. Az szok. Nie wszyscy chcieli negocjować i nie szli na bratnia przyjaźć polsko radziecką, co mysli ich kochali "za wzięcie" a oni nas kochali "za żarcie". ot... :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie urzekł ten "niepozorny" element AGD przedstawiony na jednym ze zdjęć. Cóż, zazdrość mnie ogarnęła :biggrin:

 

Poza tym, to naprawde przyjemnie oglada sie te filmiki, zupełnie inne krajobrazy, nie wspominając już o kulturze, no.. i jest też na czym oko zawiesić.. :)

Gratuluję wyprawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie urzekł ten "niepozorny" element AGD przedstawiony na jednym ze zdjęć. Cóż, zazdrość mnie ogarnęła :biggrin:

 

Poza tym, to naprawde przyjemnie oglada sie te filmiki, zupełnie inne krajobrazy, nie wspominając już o kulturze, no.. i jest też na czym oko zawiesić.. :)

Gratuluję wyprawy!

 

Cieszę się że sie podobało! A będzie więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cieszę się że sie podobało! A będzie więcej!

witam pozdrawiam w tym roku mam nadzieję dotrzec pod elbrus podobno juz można w związku z tym mam pytanie techniczne jaką kolego miałeś wizę do miasta w rosji czy w kabardino bałkarii. ja mam rosyjską a na forum alpinistów przeczytałem że zawracano całe wyprawy na rosyjskich wizach jesli nie mieli wiz 'elbrusowych' czyli z miejscowości w kabardyno-bałkarii np.nalczyk. pytanie drugie gdzie w tym roku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...