Skocz do zawartości

Definitywny koniec sezonu


VinAlucard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sure, sprobuj spojrzec w lusterko jak juz jestes delikatnie skrecony w kierunku zakretu - nic nie zobaczysz ...

 

EDIT: przyznaj sie ile razy spojrzales w miescie w lusterko skrecajac w lewo majac pierwszenstwo?

Edytowane przez ouzo

leszcz wczesniej znany jako "lgawron"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A głowa u Ciebie się kręci czy na sztywno?

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyprzedzaniem jest tak:

 

Kierujący pojazdem zamierzający wykonać manewr zmiany pasa ruchu winien upewnić się iż pas ruchu na który zamierza wjechać nie jest zajęty. I to bez znaczenia z której strony. W tym przypadku gość skręcający zmieniał pas ruchu (na przeciwny) i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, czym doprowadził do zdarzenia drogowego. I jeśli wezwałbyś policję dostałbyś odszkodowanie z OC sprawcy. Najwyżej przyznali by współwinę za wyprzedzanie na skrzyżowaniu, jeśli ta droga ma więcej niż 20m. Oczywiście trzeba powiedzieć że Ty jako pierwszy zacząłeś manewr.

 

MI policja chciała kiedyś przywalić mandat za podobną sytuację (skręt na posesję) ponad godzinę sie kłóciłem, nie przyjąłem mandatu, sprawa wygrana.

 

Pozdr

No wreszcie głos praktyka:)

To samo pisałem kilka postów wcześniej-miałem w zyciu z 50 kolizji i stłuczek i kilka z nich była właśnie za wyprzedzanie skręcającego w lewo pojazdu i orzecznictwo bywało rożne-od mojej winy, poprzez współwinę do winy drugiego pojazdu.

zazwyczaj brałem kolegium, potem grota i tam zazwyczaj po wysłuchaniu biegłego wygrywałem.

Dlatego skręcając w lewo ustępujemy pierwszeństwa tym z tyłu, bo ZMIENIAMY kierunek jazdy. Możemy tego nie zrobić ale wówczas ponosimy odpowiedzialność za to zdarzenie czy nam sie to podoba czy nie jak również jak debilne nam sie to wydaje:)

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od jakiegoś czasu śledzę Vblog na YT niejakiego ParisianZee.

Jak wiadomo Paryż jest położony w dość ciepłym miejscu świata ale i tam zdarzają się mrozy.

Z vblogu dowiedziałem się że jeżdżą tam nawet gdy jest -5st a wspomniany bohater,

przy tej temperaturze zasuwał w dziurawych dżinsach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,nareszcie i dla mnie koniec sezonu . Jazda na moto w tych warunkach to żadna przyjemność nawet w tedy gdy niema czasu jechać innym pojazdem . W sobotę zachciało mi się przelecieć przy +5 st 30 km pozałatwiać sprawy . W trakcie jazdy złapał mnie deszcz z gradem . Toto marzło na drodze , maszynie i na mnie . Nie chciałem się poddać , ale dupa non stop próbowała wyprzedzić przód i musiałem zawrócić :banghead: Pierdzielę ,odstawiam motongi do wiosny ( chyba ) szkoda zdrowia... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w przepisach nie ma napisane, że nie można jeździć w trakcie zimy, czy tam ogdy jest śnieg. To wszystko zależy od człowieka, jest to kwestia bezpieczeństwa tylko tak?

-Ja to w ten sposób rozumiem, jeżeli jest inaczej proszę o sprostowanie..

'Opinia jest jak dziura w dupie, każdy ma swoją'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian - nie łam się :icon_mrgreen:! W święta ma być +7 :buttrock:

 

He he he , a w czym to mam na święta na moto wsiąść jeśli zamarznięte dżinsy mi się połamały jak z motura mnie żona z synami zdejmowała . Nowych na razie nie kupię bo kasa na karpie poszła... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżenie w jeansach od października do czerwca to samobójstwo dla stawów. Będziesz chodził jak robocop za kilka lat :icon_rolleyes: To naprawdę nie najlepszy sposób na skrócenie sobie sprawności ogólnej. Wrzucenie spodni motocyklowych trwa tyle samo, przecież nawet nie trzeba sliderów przyklejać - same wzmocnienia doskonale izolują termicznie kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, żeglarskie prognozy pokazują ocieplenie, więc w święta i tuż po powinno się coś jeszcze udać potestować.

 

Ale po co? Szukać wrażeń na mokrej/ obsypanej piachem ulicy gdzie kierowcy aut już nie pamiętają o motocyklistach? Przecież nawet opony już nie trzymają tak jak powinny poniżej 10 st C. :unsure:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś co roku mam ten sam problem, że nie mogę doczekać wiosny. W efekcie kończy się to jazdami w zimie na motorynce i rozpoczęciem sezonu windsurfingowego w marcu, jak tylko lód trochę zejdze. W sumie fun wątpliwy, ale lepsze to, niż siedzenie w chacie przed moniotorem :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...