Jump to content

Opony Pirelli SPORT DEMON M i bez "M"

Recommended Posts

Hej. Nadszedł czas aby wymienić gumy w poczciwym gpz500. Wybór tak jak w temacie Pirelli SPORT DEMON. Mam tylko jedno pytanie. Ponieważ w niektórych sklepach opony oferowane są w dwóch wersjach z literą M i bez litery M po nazwie opony. I raczej nie chodzi tu o symbol nośności i/lub prędkości ponieważ obie wersje różnią się ceną o ok. 40 zł.

Np.: http://www.opomania.pl/search/17/?category=1,3&attr=1260,720

Ktoś wie o co kaman?

Pozdrawiam :)

Ok, dzięki za info.

No ja też je polecam, bo tylną wymieniałem jakieś 20000km temu, a przednia pamięta jeszcze poprzedniego właściciela. :)

Właśnie dostałem też odpowiedź ze sklepu: "Dodatkowe znaczenia opon od producenta takie jak J, CC, M, K, T i inne, które są montowane seryjnie w różnych markach motocykli i w zależności do jakiego producenta motocykli dostarcza opony, tak je znakuje. Np: opony od continentala (montowane w BMW K1200) ma oznaczenie dodatkowe B (ale nie zawsze!) ale sama opona i mieszanka i bieżnik są takie same. Jedynie cena inna....

Te oznaczenia są w praktykowane np: Niemczech gdzie każdy pojazd czy to motocykl czy też samochód na przypisaną rozmiarówkę i homologację w dowodzie rejestracyjnym."

Sport Demon z tyłu wytrzymał Ci 20kkm? U mnie 10 i do wymiany.

Specjalnie dla Ciebie znalazłem fakturę i policzyłem dokładnie :) Wyszło 18300km. Ale ja w sumie nie katuję gpzki i dzięki temu jeżdżę jeszcze na zębatkach i łańcuchu, które wymieniał poprzedni właściciel. Do wiosny na pewno wytrzymają :)