Skocz do zawartości

Szybkie pytanie dot. regulacji zaworów


fakir_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja kiedyś robiłem test w Yamasze Fazer przy regulacji zaworów.

I przy ustawieniu krzywek pionowo do góry wartość luzu była inna niż przy ustawieniu krzywek wg manuala. Pomiar wykonywany był markowym szczelinomierzem stopniowanym co 0.01mm

Tak więc lepiej regulować zgodnie z zaleceniami producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam faktycznie nie jestem w burdelu zawory rzeczywiście są hartowane a nie pieprzone.

Nie mam nic więcej do powiedzenia na temat regulacji tych zaworów.

Zapewniam cię że ogarniam temat mimo mojego wieku.

Liczę zę mimo wszystko pomożesz koledze

 

Już pomogłem cytuję

"Najogólniej krzywka danego zaworu w górę w osi zaworu i pierwszy pomiar. Wtedy silnik powinien odpalić ale nikt Ci nie powie dokładnie ponieważ są setki różnych rozwiązań i dlatego korzystamy z manuala do konkretnego silnika."

I co jeszcze w/g Ciebie mam napisać?

Jak się reguluje zawory w Norton Manx? a może w Indian Four?

W silniku AJS 500 model 18C zawory nie powinny mieć żadnego luzu na zimno a laski popychaczy powinny się w miarę swobodnie ale z lekkim oporem obracać przy zamkniętym zaworze.

Nadal będę powtarzał - silnik motocyklowy to nie silnik samochodowy i podczas prac przy nim należy używać manuala.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawa 350ts - przesadzasz kolego, odpowiedz byla rzeczowa a nie arogancka, natomiast pytanie bylo niezbyt precyzyjnie zadane.

Taka jest prawda, co silnik to inne podejscie do luzow zaworowych.

A najbardziej ogolna zasada tak jak zostala przez Piotrka i innych kolegow przedstawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
1 godzinę temu, DanteZavada napisał:

Witam, proszę was o szybką i treściwą odpowiedz. Zawory ustawia sie jak są przymknięte czy otwarte?

 

8 minut temu, jonaszko napisał:

a jak myślisz?

Generalnie bez różnicy, bo i tak lepiej będzie, jak komuś to zlecisz. 🙂

A z ciekawości, jakie moto?

 

Zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...