Skocz do zawartości

GSX 750f 1994r


Zibio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Idealnie.Zsynchronizowane,czyściutkie i śmiga.O wiele lepiej wkręca się na obroty,wolne obroty trzyma praktycznie równiutko.Małej przeróbki wymagała tylko linka gazu bo była za krótka i trzeba zamienić ze sobą dwa króćce bo gazniki od gsxr maja o 0,5cm szerszy rozstaw.Są troszke wyższe i teraz muszę tylko pomyśleć jak odsadzić zbiornik bo kranik opiera się o pierwszy gaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie coś bo zgłupiałem.Objawy:Wolne obroty ok,na postoju normalnie się wkręca na obroty,ale podczas jazdy strasznie się zamulił.Zanim przyspiesz jest takie dławienie i im wyższy bieg tym gorzej.Świece wykręciłem i są okopcone,ale środkowa elektroda jest ciemno brązowa.Podpowiedzcie jeszcze jak powinna być wykręcona śrubka od składu mieszanki w gaznikach od gsx750r? 38mm średnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr czysty jest.Pojawiły się problemy.Po regulacji zaworów nie ma siły pociągnąć paliwa.Mm pytanie,czy ustawiając luzy zaworowe powinienem brać pod uwagę,że mam gazniki od GSXR?,czy luzy ustawiam wg silnika?Ustawiłem ssące na 0,12 a wydechowe na 0,20.Podpowiedzcie coś.Kranik ok bo sprawdzałem,ale podciśnienie na gaznikach nie ma siły paliwa pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie mi wszystkie możliwe powody braku podciśnienia.Zawory sprawdziłem i są ok.Teraz gazniki w trakcie mycia są.Jutro poskładam i jeżeli nie będzie podciśnienia to już nie mam pomysłu.Kranik działa na 100%,króćce dzisiaj doszczelniłem dla pewności odkręcając czyszcząc i na silikon wysokotemperaturowy wkleiłem.Jak będę wiedział czego szukać to może odpalę i zdążę polatać jeszcze.Z góry dzięki.Każdą radę sprawdzę. Moze zacznij od sprawdznia cisnienia sprezania.

Czujnik wkrecany, krecisz na otwartym calkowicie gazie az wskazowka przestanie sie podnosic. Mam czujnik do samochodu,przerobię końcówkę i sprawdzę.Nie wiedziałem o otwieraniu gazu w trakcie sprawdzania.Cenna wskazówka.Dziękuję

 

Ciśnienie na pierwszym ok 11,5 na drugim i trzecim po 11,a na czwartym 10,5.Przyczyną braku podciśnienia były brudne gazniki.Umyłem wydmuchałem powietrzem i paliwko leci.Skład mieszanki był ustawiony na 1.25 obrotu,ale ze względu na to,że wcześniej świece były czarne zmniejszyłem do jednego obrotu.W tych gaznikach od gixera dysze główne są na zewnętrznych gaznikach 115,a na 2i3 112,5(w moich były takie same).Czy ze względu na tą różnicę skład mieszanki ustawia się jakoś inaczej?Iglice były na środkowym rowku(3od góry).Coś zmienić zanim złożę resztę?Dzisiaj już nie zdążyłem.

Edytowane przez Zibio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrany miały na sobie taki siwy osad i były strasznie sztywne.Wymyłem benzyną i olejkiem do konserwacji i zmiękły.Dysze główne nie były zapchane,ale te mniejsze obok nich troszkę tak.Dzisiaj odpalił i próbowałem je zsynchronizować,ale mimo tego,że wakuometry pokazywały równe podcisnienie to obroty dziwnie falują wakuometry wskazówkowe(coś takiego) http://allegro.pl/wakuometry-do-synchronizacji-gaznikow-4-lub-2-i1718887460.html pokazują dwie kreski za 5.Obroty są przez 30 sekund równe(1400obr.),pózniej na chwile wzrastają(2000obr.) i znów spadają,czasani do 1100obr.Z aibboxu z dołu wychodzi wężyk i on jest obcięty,a w poprzedniej gsxf750 iałem taką zwężke,może tam łapie fałszywe.Jak mocno rozgrzany motor zgaszą to po odpaleniu chwilę nie reaguje ma gaz,ale po ok.5sekundach już wchodzi na obroty i wkręca się dobrze.Gdzie sprawdzić i co? Dodam jeszcze,że jak go odpaliłem zimnego na ssaniu to miał moim zdaniem za niskie obroty bo około 3000.Nie wiem czy to wpływa na regulację,ale mam wydech od gsx750f z 2000r 4w1.

Edytowane przez Zibio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl opanowany,po opuszczeniu iglic na drugi rowek od góry wszystko gra.Zapala rano od strzała,a jak jest rozgrzany zapala bez gazu.Czasami wskoczy n chwilę na 2200obr,ale da się z tym żyć.Dziękuję wszystkim za wskazówki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...