Skocz do zawartości

Zmiana tłumika - duże róznice??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na ile może zmiana tłumika z seryjnego na sportowy (na przykładzie Arrow) zwiększyć lub zmniejszyć moc w motocyklu?? Na ile to jest odczuwalne, czy w ogóle ta teoria jest nie do końca zgodna z rzeczywistością??

Jakie polecacie tłumiki do CBR?? Miałem ostatnio tego Arrow-a, na wolnych obrotach ładnie szedł, podczas jazdy fajnie go słychać ale jadąc jako kierowca za bardzo chyba mi brzęczał po uchem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO zależy czy masz moto na wtrysku czy na gaźniku . Wtryskowce poradzą sobie z mieszanką , gaźnikowce potrzebują filtra powietrza pod przelot i regulacji gaźnników . Inaczej pojawi ci sie dziura w obrotach i elementy głowicy moga się przegrzewać .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakładasz inny tłumik żeby inny dźwięk był, to nie ma problemu. Jak chcesz uzyskać lepsze osiągi, to po pierwsze musisz się zastanowić jaki zakres obrotów chcesz poprawić, a potem jechać z motocyklem na hamownię.

 

Bajdełej, motocykle na wtrysku są prostsze do strojenia bo właśnie się zmienia mapy. W gaźnikowych jest to bardziej pracochłonne. W każdym wypadku potrzebujesz kogoś kto naprawdę wie co robi.

 

Tak troszkę może złośliwie napiszę, że skoro nie jesteś pewien co tłumiki dają i jak się to robi, to się za temat nie zabieraj.

A jeszcze bardziej z grubiej kreski - jeżeli nie trenujesz na torze, to jest ci to niepotrzebne. Chyba oczywiście ze chodzi o lans dźwiękowo-optyczny, ale to jest inna rozmowa....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżdzę na torze, rzaden lans... jezeli chodzi o dzwiek to sie zgodze, seryjne tłumiki Hondy sa takie piszczace, jakby przyrownac NSR-ke 125 do 600-tki:) Wolę troche bardziej basowy dzwiek, lepiej mi odpowiada ale to nie jako priorytet a dodatek:) Jak jedni wymieniaja szybki na ciemne a inny tłumiki, a jeszcze inni swiatła hehe:)

Pozdrawiam!!

Edytowane przez MichaelloEs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na ile może zmiana tłumika z seryjnego na sportowy (na przykładzie Arrow) zwiększyć lub zmniejszyć moc w motocyklu?? Na ile to jest odczuwalne, czy w ogóle ta teoria jest nie do końca zgodna z rzeczywistością??

Jakie polecacie tłumiki do CBR?? Miałem ostatnio tego Arrow-a, na wolnych obrotach ładnie szedł, podczas jazdy fajnie go słychać ale jadąc jako kierowca za bardzo chyba mi brzęczał po uchem:)

 

To zalezy . :icon_biggrin: Jakkiekolwiek uogolnianie naprade jest bez sensu ,pytanie powinno byc skierowane do danego motocykla i wydechu . Tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...