Skocz do zawartości

układ chłodzenia zx9r


luk87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :icon_biggrin: mam problem z układem chłodzenia w kawasaki zx9r 1995r. Po przejechaniu się i zagrzaniu motocykla, zaczyna wyrzucać płyn chłodzący ze zbiorniczka wyrównującego. Jeżeli odpalę motocykl na postoju i pozwolę mu się zagrzać do momentu załączenia wentylatora to wszystko jest ok tzn. wentylator się załącza, schładza płyn i nic się nie wylewa. Natomiast po zrobieniu kilku kilometrów, wyrzuca płyn ze zbiorniczka wyrównawczego (zanim załączy się wentylator)... nawet po wyłączeniu silnika..

Dodam tylko że wymieniłem już czujnik od wentylatora, a nawet wyciągnąłem termostat(tak aby chodził bez przerwy na pełnym obiegu) i sytuacja się powtarza...

 

Proszę doradźcie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy to się zaczęło.? Nie masz za dużo płynu w zbiorniczku? Sprawdź pompę wody to na początek, bo jak nie mieli płynem to może to tak wyglądać.

Jeśli pompa OK to zalatuje to uszczelką pod głowicą jak wyjąłeś termostat i wiesz, ze wentylator działa.

Złap za gumową rurę od chłodnicy i dodaj gazu, jak poczujesz, ze wąż mocno pęcznieje to uszczelka. Aby być pewnym zajedź do warsztatu, gdzie maja urządzenie do wykrywania dwutlenku węgla w układzie chłodzenia i będziesz pewien.

Jeszcze jedna metoda to odkreć korek wlewu w chłodnicy, nalej wody do pełna, odpal i patrz czy bąbelki się wydostają.

Możesz równiez zajrzeć na bagnet oleju czy nie dostał się płyn do oleju i zobaczyć czy tłusto nie jest w płynie, jednak przyrząd prawdę Ci powie.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...