Skocz do zawartości

Technika jazdy po piachu


chinol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I kierownice luźniutko trzymaj, nie probuj na siłe jej trzymać prosto bo cię będzie moto prowadził, niech se wężykuje lekko, trza się z tym obyć, muśisz być luźny na piachu, nie spinać ciała, przy hamowaniu mocno do tyłu sie przesuwasz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje raczej pozycje neutralna niz na tyle, w zaleznosci od glebokosci trzeba balansowac.

Dodatkowo z odciazonym przodem bedzie ci ciezko skrecic.

Noi smutna prawda na koniec XR125 jest moim zdaniem za slaba na gleboki piach. Moja CR125 slabo ciagnie w czyms takim i czuc, ze sie ostro meczy, a ma ze 3x tyle mocy.

Oczywiscie mowie tu o piachu w stylu "plaza w Sopocie", calkiem sypkim i naprawde glebokim.

Edytowane przez G3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę swoją Hondą od ponad roku i nadal nie udało mi się znaleźć sposobu na "przyjemną" ( łatwą ) jazdę po piachach .

Może ktoś ma większe doświadczenie i opanował jazdę po piachu ?

Witam.

Ja miałem taki patent na jazdę po piachu:

stawałem na podnóżkach na ugiętych nogach i kiedy wjeżdżam w piach starałem się jakby dociążać i odciążać zawieszenie "pompowaniem" trzymając stały gaz... dawało to super efekt... spróbuj.

pozdrawiam

nezka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna zasada na piachu to odciążanie przedniego koła i dociążenie tyłu. Najlepiej jechać na stojąco odchylonym do tyłu, moto trzymasz kolanami, kierownicy nie ściskasz , łokcie szeroko. No i cały czas trzymasz gaz. W piaszczystych zakrętach nie przesuwasz się maksymalnie do baku tylko mniej więcej połowie siedzenia, żeby zbytnio nie dociążać przedniego koła. Dociążenie przedniego koła może spowodować dobre gleby :P spowodowane "wciągnięciem" koła przez piach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...